KUPUJĄC PRODUKTY HAPPY DOG WYSYŁKA KURIERSKA GRATIS!! (JEŚLI DANY PRODUKT MA OPCJĘ "WYSYŁKA GRATIS")
FIPREX XL 5,5ml 40-55kg PCHŁY KLESZCZE 3 tuby pies
FIPREX SPOT ON, 5,5ml dla PSÓW 40-55kg
-zestaw zawiera: 3x kartonowe pudełka z 1 dawką ( pipetą ) zawierającą 4 ml (XL)
- roztwór do nakrapiania dla psów o masie od 40 do 55kg,
- zwalcza pchły, kleszcze i wszy,
- działa zabezpieczająco, przed ponowną inwazją pcheł,
- utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni, - można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego, pchlego zapalenia skóry (APZS)
Co to jest Fiprex®
Fiprex® to linia weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczona do zwalczanie kleszczy, pcheł i wszy u psów i kotów. Fiprex® SPOT-ON jest roztworem do nakrapiania bezpośrednio na skórę. Substancją czynną zawartą w preparatach linii Fiprex® jest fipronil – insektycyd i akarycyd, łączący wysoką skuteczność w eliminowaniu kleszczy i pcheł z niską toksycznością dla zwierzęcia i jego otoczenia a przede wszystkim dla człowieka.
Jak działa Fiprex®
Produkty z linii Fiprex® eliminują większość kleszczy wgryzionych w skórę Twojego czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo - zabijając je. Produkty z linii Fiprex® tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.
Jak dawkować Fiprex® SPOT-ON
Produkty w formule SPOT-ON są dostosowane do wagi Twojego czworonoga – są to odpowiednio: - Fiprex® KOT – dla kotów, - Fiprex® S – dla psów do 10 kg, - Fiprex® M – dla psów od 10 do 20 kg, - Fiprex® L – dla psów od 20 do 40 kg, - Fiprex® XL – dla psów od 40 do 55 kg. Psom ważącym ponad 55 kg należy aplikować 2 tubki Fiprex® L
Sposób użycia
Produkty z linii Fiprex® SPOT-ON można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg oraz u kociąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 1 kg. Fiprex® jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych przy czym nie należy kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkty należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.
Fiprex® KOT, Fiprex® S, Fiprex® M Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i bezpośrednio na skórę wycisnąć całą zawartość tubki.
Fiprex® L, Fiprex® XL Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i bezpośrednio na skórę - wzdłuż linii kręgosłupa aż do nasady ogona - wycisnąć całą zawartość tubki.
Fiprex® XL
412,5 mg/5,5 ml
Roztwór do nakrapiania dla psów.
NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe VET-AGRO Sp. z o.o.
ul. Gliniana 32, PL 20-616 Lublin, tel. +48 81 [zasłonięte] 00
NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO:
Fiprex ® L; 412,5 mg/5,5 ml; Roztwór do nakrapiania dla psów.
SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ:
Fipronil 412,5 mg/5,5 ml
WSKAZANIA LECZNICZE: Zwalczanie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.), kleszczy (Ixodes spp.) i wszy (Linognatus spp.) u psów.
Działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni.
Fiprex® można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
PRZECIWWSKAZANIA:
Nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe.
Nie stosować u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji.
Nie stosować u królików.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
W przypadku polizania przez zwierzę miejsca zastosowania preparatu, może wystąpić ślinotok, wymioty oraz inne objawy ze strony układu nerwowego (nadwrażliwość, osowiałość). W miejscu podania może wystąpić tymczasowe odbarwienie futra, miejscowe wyłysienie, zaczerwienienie, świąd lub przetłuszczony wygląd. Działania niepożądane ustępują zwykle po 24 godzinach.
O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).
DOCELOWE GATUNKI ZWIERZĄT: Pies.
DAWKOWANIE I DROGA(-I) PODANIA:
Preparat podawać zewnętrznie, bezpośrednio na skórę. 1 tubka 5,5 ml (XL) zawierająca 412,5 mg fipronilu na psa o masie od 40 kg do 55 kg.
ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA:
Sposób podania: Nie kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść
między łopatkami i wycisnąć całą zawartość tubki - bezpośrednio na skórę - wzdłuż linii kręgosłupa aż do nasady ogona.
W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkt należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.
Preparat nie zabezpiecza przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z sierści psa, natomiast te, które pozostaną, mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie. W niekorzystnych warunkach po zastosowaniu preparatu mogą pozostawać na zwierzęciu pojedyncze ektopasożyty, w związku z tym nie można całkowicie wykluczyć możliwości przenoszenia chorób zakaźnych.
Pchły występują również w miejscach, w których przebywają zwierzęta (legowiska, dywany). Miejsca te również powinny być poddane działaniu odpowiednich preparatów przeciwpasożytniczych i regularnie odkurzane.
OKRES(-Y) KARENCJI:
Nie dotyczy.
SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY PRZECHOWYWANIU I TRANSPORCIE:
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie zamrażać. Nie przechowywać w lodówce. Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.
SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Zapobiegać lizaniu sierści przez zwierzęta kilka godzin po zabiegu. Nie stosować na uszkodzoną skórę psa. Zwierzęta o stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu nie powinny być poddawane zabiegowi.
Wszystkie koty i psy przebywające w gospodarstwie domowym powinny również podlegać leczeniu.
Podczas zabiegu nie pić, nie jeść i nie palić.
Zaleca się podawać preparat w gumowych rękawiczkach ochronnych.
Unikać kontaktu preparatu ze skórą.
Po zabiegu dokładnie umyć ręce.
Nie dotykać zwierzęcia aż do całkowitego wyschnięcia preparatu.
W przypadku kontaktu preparatu ze śluzówką oka należy przemyć zanieczyszczone miejsce dużą ilością wody.
Osoby o stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu powinny zachować szczególną ostrożność przy jego aplikacji.
W badaniach prowadzonych na zwierzętach laboratoryjnych nie zaobserwowano negatywnego wpływu na reprodukcję ani negatywnego działania teratogennego.
Nie należy stosować u ciężarnych i karmiących suk ze względu na brak danych bezpieczeństwa.
Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych może wzrosnąć przy przedawkowaniu preparatu. W wyniku przedawkowania może dojść do wystąpienia niekontrolowanych skurczy mięśni i drgawek. W niektórych przypadkach obserwowano pobudzenie lub senność oraz nadwrażliwość na hałas i światło. Stwierdzano także przejściowe zawroty głowy, nadmierne ślinienie się oraz nudności i wymioty.
W miejscu podania produktu może dojść do przejściowego zaczerwieniania lub podrażnienia skóry. Wszystkie te objawy ustępują zwykle po upływie 24 godzin. W celu zmniejszenia ich intensywności można zastosować leczenie objawowe.
Zastosowanie się do zaleceń producenta ogranicza do minimum pojawienie się działań ubocznych.
SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE UNIESZKODLIWIANIA NIEZUŻYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z TEGO PRODUKTU:
Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci. O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska.
DATA ZATWIERDZENIA LUB OSTATNIEJ ZMIANY TEKSTU ULOTKI: 17.02.2010 r.
INNE INFORMACJE:
W celu uzyskania informacji na temat niniejszego produktu leczniczego weterynaryjnego, należy kontaktować się z podmiotem odpowiedzialnym.
Wyłącznie dla zwierząt. Wydawany bez przepisu lekarza – OTC. Do podawania przez właściciela lub opiekuna zwierzęcia.
Pozwolenie MZ na dopuszczenie do obrotu nr 1967/10
DOSTĘPNE OPAKOWANIA:
Tuba o pojemności 5,5 ml, pakowana po 1 szt. w pudełko tekturowe
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Dlaczego najlepiej stosować produkty do zwalczania pcheł i kleszczy po konsultacji z lekarzem weterynarii?
Lekarz weterynarii powinien być dla właściciela psa lub kota pierwszym i podstawowym źródłem informacji, aby zapewnić zwierzętom zdrowie. Lekarz weterynarii doskonale zna i rozumie styl życia zwierzęcia, uwarunkowanie jego zdrowia oraz środowiska i zasugeruje najbardziej odpowiedni produkt.
Jak działa Fiprex®?
Działanie substancji czynnej zawartej w preparacie Fiprex® polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowego pasożyta, a w konsekwencji jego paraliż i obumarcie. Sparaliżowany pasożyt odczepia się od skóry swojego żywiciela i spada ze zwierzęcia. To oznacza, że nie musisz sam usuwać kleszczy, dzięki czemu unikasz ryzyka infekcji przez pozostawienie jego fragmentów w skórze.
Na jakie pasożyty działa Fiprex®?
Fiprex® skutecznie zwalcza inwazję pcheł, kleszczy, a także wszy, dzięki czemu zapewnia całkowitą ochronę Twojego pupila.
Jak często stosować produkt dla psów, a jak często dla kotów?
Fiprex® wykazuje skuteczność przez 8 tygodni w przypadku pcheł i 4 tygodnie w przypadku kleszczy. Pamiętać jednak należy o tym, że wskutek wzmożonej higieny u kotów preparat może zostać stopniowo wylizany, nie bez znaczenia pozostają też częste kąpiele naszych ulubieńców. To wszystko wskazuje na konieczność stosowania preparatu Fiprex® częściej. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii.
Do tej pory używałem preparatów na pchły i kleszcze innej firmy. Czy kiedy kupiłem Fiprex® muszę zapoznać się z ulotką?
Tak. Zawsze przy zakupie nowego produktu, zwłaszcza leczniczego, należy zapoznać się z treścią ulotki, która wskazuje prawidłowe zastosowanie i drogę oraz sposób właściwego podania. Dzięki temu produkt zadziała efektywnie i bezpiecznie.
Mam w domu psa i kota, po aplikacji preparatu na psie zostało trochę w tubce, czy mogę wykorzystać ją dla kota?
Nie. Do zwalczania inwazji pasożytów u Twojego psa należy użyć opakowania odpowiedniego dla jego wagi. Po aplikacji w tubce powinno być pusto.
Czy produkty przeciw pchłom i kleszczom są skuteczne kiedy pies zaraz po aplikacji wskoczy do wody?
Nie należy kąpać psa 2 dni przed oraz 2 dni po aplikacji preparatu. Zetknięcie z wodą po 2 dniach od podania preparatu nie zniweluje skuteczności preparatu, ale istnieje ryzyko, że ją obniży.
Kąpię moje psy i koty regularnie i dość często. Jak szybko po aplikacji preparatu Fiprex® można kąpać zwierzęta bez ryzyka usunięcia preparatu?
Kąpiel z szamponem po aplikacji preparatu grozi wypłukaniem substancji aktywnej i zajdzie konieczność ponownego zastosowania preparatu Fiprex®. Zasadniczo nie powinno się kąpać zwierzęcia 2 dni przed i 2 dni po aplikacji preparatu. Skontaktuj się z lekarzem weterynarii, który wyjaśni szczegółowo mechanizm działania substancji czynnej i warunki jej aplikacji, aby Twój pupil był pod nieustanną ochroną.
Mój pies często się myje i liże siersć. Co się stanie jeśli wyliże preparat?
Kiedy preparat jest wciąż mokry, jest to raczej niemożliwe, aby pies przy właściwej aplikacji dobrowolnie chciał lizać sierść w miejscu aplikacji. Należy zwrócić jednak uwagę, aby preparat nie dostał się do organizmu zwierzaka zaraz po aplikacji. Jeśli tak się stanie, zwierzę będzie narażone na ślinotok, wymioty, lekkie drgawki. Należy zachować spokój, skontaktować się z lekarzem weterynarii oraz osłonowo dla wątroby podać mleko. Kiedy produkt wyschnie, lizanie nie stanowi zagrożenia dla zwierzęcia.
Mój pies nosi obrożę przeciw pchłom. Czy mogę zastosować preparat Fiprex® mimo to?
Tak. Badania dowodzą, że takie zastosowanie nie będzieszkodliwe dla zwierzęcia. Nie zanotowano też większej skuteczności niż przy użyciu samego preparatu spot on.
Czy mogę zastosować Fiprex® u szczeniąt i kociąt?
Tak, pod warunkiem, że nie znajdują się już przy matce, która wyliże preparat myjąc małe. Nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2kg.
|