Najwyższej jakości filtr polaryzacyjny kołowy niemieckiej firmy B+W.
Filtry B+W produkowane są z najwyższej jakości szkła optycznego firmy Schott, cechującego się wysoką homogenicznością i spoistością. Filtry wycina się diamentowymi ostrzami z cylindrów szkła, zamiast - jak robią to inni producenci - z płaskich tafli. Następnie każdy filtr jest starannie polerowany, wygładzany i poddawany szeregowi rygorystycznych testów. Sprawdza się przede wszystkim jego grubość, płaskość i powtarzalność rezultatów. Gwarantuje to absolutnie najwyższą jakość optyczną i konstrukcyjną.
Powłoki MRC - Multi Resistant Coating
Nowa generacja komór do powlekania szkła stosowana przez firmę B+W wyposażona jest w zaawansowane technologicznie systemy, które umożliwiają uzyskanie powłok twarszych i bardziej wytrzymałych niż tradycyjne. Efektem tej innowacyjnej metody, połączonej z nowoczesnym, sterowanym komputerowo procesem produkcji i restrykcyjną kontrolą czystości, są rewelacyjne powłoki ochronne MRC - odporne na wilgoć, kurz i zabrudzenia. Zwiększona twardość filtrów B+W powleczonych MRC sprawia, że są one również bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nowy rodzaj powłok gwarantuje najwyższą jakość optyczną, maksymalną redukcję odbić i łatwość czyszczenia filtrów.
Oprawy filtrów B+W
Oprawy filtrów B+W wykonane są z mosiądzu, w przeciwieństwie do innych filtrów popularnych marek, które wytwarza się z tańszego aluminium. Mosiądz jest materiałem trwalszym niż aluminium, jest też odporniejszy na zmiany temperatury, dzięki czemu oprawy nie zakleszczają się w upale, jak zdarza się to pierścieniom aluminiowym.
Filtr polaryzacyjny to najpopularniejszy z fotograficznych filtrów efektowych. W fotografii barwnej jest jedynym sposobem uzyskania intensywnego błękitu nieba oraz wyrazistych, białych obłoków. Dodatkowo przez zlikwidowanie drobnych odblasków światła na liściach i trawie uzyskujemy na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Możliwa jest też likwidacja niepożądanych odbić na powierzchniach niemetalicznych - pozwala to wykonać zdjęcie przez szybę lub zdjęcie obiektów znajdujących się pod powierzchnią wody.
Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając pierścieniem z przodu filtra i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji. Filtry polaryzacyjne są jednymi z najtrudniejszych w produkcji filtrów fotograficznych i dlatego niewielu producentów jest w stanie zagwarantować ich właściwą jakość. A tylko takie filtry dają satysfakcjonujące efekty fotograficzne!
Filtry efektowe pozwalają na większą kreatywność przy robieniu zdjęć. Pomimo możliwości obróbki jakie daje fotografia cyfrowa efekty uzyskiwane przy pomocy filtrów są lepsze i bardziej naturalne.
Więcej informacji na temat filtrów B+W znajdziesz >>> TUTAJ <<<
|