FILTR POLARYZACYJNY CPLKod produktu: HCPL77
Filtr z powłokami ochronnymi marki ZOMEI, o średnicy 77mm
Opis produktu
Profesjonalny filtr polaryzacyjny kołowy marki ZOMEI charakteryzujący się wyjątkową precyzją wykonania i skutecznością polaryzacji światła. Pierścień aluminiowy w kolorze czarnym, dwustronnie gwintowany - można go łączyć z innymi filtrami (np. UV) oraz osłoną przeciwsłoneczną.
Filtry oferowane przez nas są poddawane bardzo rygorystycznym testom jakości na wielu etapach produkcji, dzięki czemu uzyskują bardzo wysoką notę w kategorii jakość do ceny.
Filtr pasuje na wszystkie obiektywy o średnicy 77mm.
Galeria
Cechy
- Do 100% polaryzacji - przy określonych ustawieniach filtr bardzo skutecznie polaryzuje światło (więcej o polaryzacji przeczytasz poniżej);
- Szczególnie dobrze sprawdza się przy redukcji odblasków na wodzie czy szybie;
- Podwójnie gwintowany pierścień wykonany z wytrzymałego stopu aluminium, dzięki czemu jest on odporny na odkształcenia;
- Wykonany ze szkła - gwarancja najwyższej jakości, wysokiego kontrastu i odwzorowania kolorów;
- Specjalne powłoki zwiększające odporność szkła na zarysowania oraz powłoka przeciwodblaskowa redukująca refleksy, flary oraz inne zniekształcenia;
Zastosowanie
Filtry polaryzacyjne stosowane są najczęściej w fotografii krajobrazowej, w otwartej przestrzeni. Dzięki swoim właściwościom zwiększają kontrast pomiędzy niebem i krajobrazem oraz podkreślają zarys chmur. Wzmacniają również nasycenie kolorów i błękit nieba.
Właściwości filtra polaryzacyjnego (szczególnie redukcja odblasków) nie da się odtworzyć z pomocą programów do obróbki zdjęć. Dlatego jest on jednym z najbardziej podstawowych akcesoriów fotograficznych.
Jak działa filtr polaryzacyjny?
Filtr polaryzacyjny przepuszcza jedynie światło o polaryzacji liniowej w wybranym kierunku. Pochłania on światło rozproszone w atmosferze w przypadku fotografowania nieba. Błękit nieba staje się ciemniejszy, a chmury pozostają białe.
Filtr polaryzacyjny pozwala również zwiększyć nasycenie barw powierzchni matowych (np. zieleni roślin, bądź kolorów tkanin) w słoneczny dzień. Polaryzacja jest najskuteczniejsza, gdy obiektyw skierowany jest pod kątem 90° do kierunku padania światła. Filtr polaryzacyjny eliminuje również odbicia od powierzchni metalicznych oraz od szyby lub powierzchni wody
Autentyczne zdjęcia zrobione z użyciem naszych filtrów
efekt redukcji odblasków na szybie
|
bez filtra polaryzacyjnego |
z filtrem polaryzacyjnym |
|
|
efekt redukcji odblasków na wodzie
|
bez filtra polaryzacyjnego |
z filtrem polaryzacyjnym |
|
|
Jak korzystać z filtra polaryzacyjnego?
Filtr działa najskuteczniej przy ustawieniu kąta 90° w stosunku do kierunku padania światła. Średni kąt polaryzacji światła słonecznego zmienia się wraz z kątem padania promieni. Dlatego barwa nieba nie jest jednorodna, lecz zmienia się od ciemniejszej (granatowej, niebieskiej) do błękitnej. Z pomocą filtra możemy ten efekt zwiększyć lub zmniejszyć. Fotografując ze słońcem za plecami nie zauważymy efektów polaryzacji (0° kierunku padania światła). Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy słońce będzie znajdowało się możliwie najbardziej z boku.
Filtr polaryzacyjny obniża ekspozycję o od 1 do 2 podziałek. Jest to normalna właściwość wszystkich filtrów polaryzacyjnych.
Filtr zawsze umieszczamy najbardziej zewnętrznie na obiektywie (w przypadku stosowania więcej niż jednego filtra jednocześnie). Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając pierścieniem z przodu filtra i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.