Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Filtr planetarny 1,25 cala #21 teleskop WARSZAWA

27-02-2012, 18:09
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 40 zł     
Użytkownik teleskopy
numer aukcji: 2082660569
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 27   
Koniec: 25-02-2012 20:06:38

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

teleskopy.pl

STAN TOWARU: FABRYCZNIE NOWY, 2 LATA GWARANCJI, WYSTAWIAMY FAKTURY VAT


Filtr planetarny w metalowej oprawie 1,25 cala. Kolor #21, tj. pomarańczowy. Można go zamocować do każdego okularu 1,25" z gwintem filtrowym. Posiada gwint z obydwu stron oprawy (filtry można ze sobą łączyć w kombinacje kolorów).

Podłączenie WSZYSTKICH filtrów astronomicznych za wyjątkiem filtrów słonecznych z folii (które są filtrami na obiektyw) realizuje się poprzez wkręcenie filtru w oprawę okularu od strony przeciwnej niż przykładamy oko (czyli od strony, którą wkładamy w wyciąg okularowy). Filtry można dodatkowo łączyć ze sobą, gdyż posiadają gwinty po obydwu stronach oprawy.







Kolor filtru Zalecana min. apertura Zalecane zastosowania
jasnożółty (#8) 50mm Księżyc, Mars, komety - pozwala na zredukowanie zafałszowania kolorów w refraktorach typu Fraunhofera (dubletach achromatycznych). Dobry uniwersalny filtr zwiększający kontrast, dobrze spisujący się nawet z niewielkimi teleskopami.
zielono - żółty (#11) 60mm Odpowiedni do obserwacji Jowisza i Saturna. Ukazuje struktury atmosfer planet - olbrzymów nawet w małych teleskopach.
żółty (#12) 80mm Poprawia kontrast Księżyca, odkrywa szczegóły powierzchni Marsa, poprawia widoczność struktur chmur na Jowiszu (m.in. Wielką Czerwoną Plamę). Można go stosować do obserwacji gwiazd podwójnych (zmniejsza zafałszowania kolorów w refraktorach Fraunhofera, tj. typowych dubletach achromatycznych)
ciemnożółty 120mm Podobny to zółtego, właściwy dla teleskopów o większej aperturze. Eliminuje zafałszowania kolorów w refraktorach typu Fraunhofera (dubletach achromatycznych).
pomarańczowy (#21) 80mm Poprawia kontrast przy obserwacjach dziennych i zmierzchowych (Wenus, Merkury) poprzez tłumienie koloru błękitnego. Ujawnia szczegóły powierzchni Marsa (w teleskopach większej średnicy). Ujawnia dodatkowe szczegóły na Jowiszu i Saturnie. Z jego użyciem można zaobserwować struktury atmosfery Urana (dla teleskopów o dużej średnicy).
jasnoczerwony (#23A) 60mm Stosuje się dla uzyskania bardzo wysokiego kontrastu przy oglądaniu Księżyca, zwłaszcza przy zastosowaniu niewielkich teleskopów. Także niezbędny do obserwacji czap lodowych na Marsie (teleskopy co najmniej 100mm). Dobrze tłumi błękit nieba (dobrze sprawdza się przy dziennych i zmierzchowych obserwacjach Wenus).
czerwony (#25A) 100mm Podobny do jasnoczerwonego, stosowany z teleskopami o średnicy co najmniej 100mm.
ciemnoczerwony 150mm Podobny do jasnoczerwonego, stosowany z teleskopami o średnicy co najmniej 150mm.
jasnoniebieski (#82A) 50mm Ważny wszechstronny filtr kontrastowy, do wszystkich teleskopów, podobny do jasnożółtego. Podnosi kontrast wielu obiektów Układu Słonecznego.
niebieski (#80A) 70mm Wszechstronny filtr poprawiający kontrast przy obserwacjach Księżyca, z dala od jego terminatora. Poprawia kontrast pasów Jowisza i Saturna. Poprawia widoczność szczegółów powierzchni Marsa. W połączeniu z teleskopem o dużej aperturze pozwala dostrzec szczegóły chmur na Wenus. Dobry filtr kometarny - poprawia kontrast ogona komety.
ciemnoniebieski (#38A) 150mm Podobny do niebieskiego, przeznaczony do teleskopów o aperturze 150mm lub większych.
fioletowy (#47) 120mm Dobrze sprawdza się przy obserwacjach Wenus przez teleskopy o średnicy co najmniej 150mm. Dzięki niemu można dostrzec ciemne chmury w atmosferze Wenus. Podnosi widoczność struktury pierścieni Saturna.
zielony (#56) 60mm Ważny uniwersalny filtr kontrastowy. Ogromnie podnosi kontrast przy obserwacji Księżyca - najbardziej z dala od terminatora (granicy między dniem a nocą). Wyjątkowo wydajny przy obserwacjach Jowisza - uwidacznia Wielką Czerwoną Plamę i czerwonawe szczegóły atmosfery. Poprawia widoczność białych obszarów w atmosferze Saturna dla teleskopów o średnicy 200mm i większych.
ciemnozielony (#58) 150mm Podobny do zielonego, ale przeznaczony do teleskopów o średnicy 150mm i większych.
Dane firmy
INFOLINIA
Infolinia 0801 <span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span> 228
pn - pt: 10:00-18:00
sb: 9:00-13:00
EMAIL
[zasłonięte]@teleskopy.pl
FAKTURY VAT
Cena na aukcji to cena brutto i zawiera 22% VAT
WYSYŁKA

WARSZAWA - mapa dojazdu

Sklep w Warszawie
Sklep czynny od poniedziałku do piątku 10 - 18 oraz w soboty 9 - 13


KRAKÓW - mapa dojazdu

Sklep w Krakowie
Sklep czynny od poniedziałku do piątku 10 - 18 oraz w soboty 9 - 13


CHORZÓW - mapa dojazdu

Sklep w Chorzowie
Sklep czynny od poniedziałku do piątku 10 - 18 oraz w soboty 9 - 13
PŁATNOŚĆ
Płatność przelewem na konto bankowe, za pobraniem lub przy odbiorze osobistym.
NASZE AUKCJE
Informacja 'o mnie'
Inne moje aukcje
Dodaj do ulubionych
Komentarze
REGULAMIN
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o telefon lub email.
Nie odpowiadamy na SMS.

Po zakończeniu aukcji otrzymasz email ze szczegółami płatności i przesyłki.

Nie odwołujemy aukcji.

Filtr planetarny 1,25 cala #21 teleskop WARSZAWA

[[FILAST125#21_QUA]]




NASZE OSTATNIE KOMENTARZE