|
Inteligo:
50 1020 [zasłonięte] 555811
1693 [zasłonięte] 421025
501[zasłonięte]555811[zasłonięte]69342[zasłonięte]025
FREEPERS
Pomorska 41
90-203 Łódź
|
|
FILTR HOYA NDx8
seria Super HMC
82mm
SUPER JAKOŚĆ - ROZSĄDNA CENA
Symbol: APF-HY-HMC82SZ
Filtr szary - neutralny - japoński oryginał firmy Hoya. Nie ma wpływu na kolorystykę zdjęcia. Jego zadaniem jest zmniejszenie ilości światła docierającego do elementu światłoczułego (film, matryca). Ilość światła redukowana jest o 3 działki przysłony.
Przykłady zastosowania:
- Fotografowanie wody. Dzięki zastosowaniu filtra można wydłużyć czas naświetlania np z 1/125s do 1/15s bez zmiany pozostałych warunków ekspozycji. Uzyskamy wtedy piękne, jedwabiste rozmycie płynącej rzeki, fal na morzu, czy wodospadu
- Fotografia architektury. Tu często wykorzystuje się szary filtr. Wydłużamy czas ekspozycji, dzięki czemu zostanie zarejestrowane więcej detali. Poza tym często przeszkadzają turyści zwiedzający jakiś obiekt zabytkowy, pojawiając się jako rozmazane plamy na zdjęciu. Prosty trik w długim czasem naświetlania, dzięki filtrowi szaremu i "duchy" znikają.
- Fotografia portretowa i makro. W jasnym oświetleniu często zdarza się, że automatyka znacznie przymyka przysłonę, co zwiększa niepotrzebnie głębie ostrości. Chcąc skoncentrować uwagę na konkretnym punkcie, zakładamy filtr szary, co pozwoli zwiększyć przysłonę i uzyskać małą głębię ostrości.
- Praca z lampą błyskową. Moc lampy można często zmniejszyć ręcznie, jednak nie zawsze możliwe jest to przy zbliżeniach. Filtr szary pozwoli pokonać tą barierę.
Gwint po obu stronach filtra umożliwia stosowanie zwykłego dekielka lub dokręcenie kolejnego filtra. Seria HMC posiada powłoki ochronne po obu stronach szkła.
Gwarancja 24 m-ce
Dane do faktury VAT proszę przesłać PRZED wysyłką!
Biorąc udział w mojej aukcji zgadzasz się z warunkami umieszczonymi na stronie "O mnie"
|
| blendy |
| czasze |
| namioty bezcieniowe |
| lampy studyjne |
| lampy światła ciągłego |
| lampy pierścieniowe |
| oprawki |
| pantografy |
| parasolki |
| pokrowce |
| softboxy |
| statywy oświetleniowe |
| stoły bezcieniowe |
| trzpienie |
| uchwyty montażowe |
| wycinarki |
| zestawy przenośne |
| zestawy reporterskie |
| zestawy światła błyskowego |
| zestawy światła ciągłego |
| autopola |
| tła fotograficzne |
| systemy zawieszania teł |
| uchwyty montażowe |
| głowice |
| monopody |
| statywy fotograficzne |
| statywy kolumnowe |
| szybkozłączki |
| dyfuzory na lampy |
| dekielki |
| futerały na obiektyw |
| filtry |
| fotocele |
| kabury |
| kostki synchro |
| muszle oczne |
| osłony przeciwsłoneczne |
| osłony na LCD |
| paski i gripy |
| plecaki |
| piloty do aparatów |
| poziomice |
| przewody synchronizacyjne |
| redukcje filtrowe |
| torby fotograficzne |
| uchwyty do lamp |
| walizki |
| wężyki spustowe |
| zestawy czyszczące |
|