Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Filtr HOYA CIR-PL Polaryzacyjny 82 NOWY 82mm CPL

06-05-2015, 3:32
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 179 zł     
Użytkownik Gandini
numer aukcji: 5289419160
Miejscowość ostrzeszow
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 1   
Koniec: 06-05-2015 03:38:12

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Średnica: Pozostałe
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Filtr polaryzacyjny-kołowy CIR-PL 82mm

Digital

zdjęcie tylko poglądowe filtra o innej średnicy

http://www.flashcard.pl/images/stories/Produkty/hoya%20pl-cir.jpg

Doskonały filtr do lustrzanek cyfrowych

Filtr polaryzacyjny HOYA PL-CIR

Filtry HOYA ze standardowymi powłokami oferują zarówno amatorom, jak i fotografom zawodowym najwyższą jakość przy przystępnej cenie.

W celu poprawy transmisji światła i uniknięcia odblasków, obie powierzchnie tych filtrów pokryte są powłokami przeciwodblaskowymi.

Filtr polaryzacyjny kołowy pozwala usunąć odblaski z powierzchni niemetalicznych a więc z wody, szkła itp. Wzmaga również intensywność kolorów - stają się czystsze i mają większy kontrast, co pozwala przyciemnić niebo i uwypuklić na jego tle białe chmury. Obracana oprawa filtrów polaryzacyjnych pozwala optymalnie dobierać ich położenie a tym samym działanie.

 

http://farm4.static.flickr.com/3132/254<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>6829_5801c9aea7.jpg


Filltr CIR-PL (polaryzacyjny-kołowy) 77mm

Produkt fabrycznie nowy

Filtr polaryzacyjny pozwala całkowicie lub w pewnym stopniu wyeliminować odbicia od powierzchni wody, szkła czy innych powierzchni niemetalicznych. Wzmaga również intensywność kolorów, zwiększa kontrastowość zdjęcia. Filtry polaryzacyjne są niezastąpione szczególnie wtedy gdy chcemy uwypuklić białe chmury na tle błękitnego nieba, zrobić zdjęcie przez szybę czy też uchwycić taflę wody.

 

 

791 [zasłonięte] 810 [zasłonięte]@fotogandini.pl GG: 493660


Zastosowanie polaryzera w fotografii pejzażu daje doskonały efekt przyciemnienia nieba i wydobycia chmur: błękit nieba ulega znacznie silniejszej polaryzacji niż światło odbijane przez chmury.

Faktura VAT lub paragon fiskalny

 

Jak działa polaryzer?

Promieniowanie świetlne, ze źródła naturalnego czy sztucznego, składa się z promieni wibrujących we wszystkich kierunkach. Zwykłe światło, w którym ułożenie promieni jest całkowicie chaotyczne, nazywane jest światłem niespolaryzowanym.
Kiedy światło wibruje głównie w jednym kierunku, staje się światłem spolaryzowanym. Aby zrozumieć, jak przebiega polaryzacja, można wyobrazić sobie linę przywiązaną jednym końcem do pnia drzewa. Drugi koniec liny trzymamy w ręku w taki sposób, aby lina była prostopadła w stosunku do pnia. Jeśli teraz potrząśniesz liną w górę i w dół, wibracje wywołane tym ruchem będą przesuwać się w kierunku drzewa ruchem sinusoidalnym (w górę i w dół). Jeśli jednocześnie zaczniesz potrząsać liną także na boki (w płaszczyźnie poziomej), wibracje będą podążać w kierunku pnia drzewa pod kątem prostym w stosunku do kierunku pionowego.
Wyobraź sobie teraz, że potrząsasz liną we wszystkich możliwych kierunkach naraz, a będziesz blisko uzmysłowienia sobie, jak zachowuje się niespolaryzowane światło. Następnie pomyśl, że lina na swej drodze w kierunku drzewa napotyka ogrodzenie z palików. Między palikami są wolne przestrzenie, biegnące pionowo. Jeśli teraz potrząśniesz liną we wszystkich możliwych kierunkach, tylko wibracje biegnące równolegle w stosunku do przerw między palikami przedostaną się dalej. Wibracje (promienie światła) poziome uderzą w paliki i zostaną zatrzymane (wygaszone).

Zastosowanie polaryzera w fotografii pejzażu daje doskonały efekt przyciemnienia nieba i wydobycia chmur: błękit nieba ulega znacznie silniejszej polaryzacji niż światło odbijane przez chmury.

791 [zasłonięte] 810 [zasłonięte]@FOTOGANDINI.PL GG:gg 493660 Skype:Call me!


Gwarancja 24-miesiące

Na podstawie paragonu lub faktury VAT

Zobacz nasze pozostałe aukcje:

KomentarzePanelealle

panel aukcyjny