firmy T.I.P.
Stawowe filtry ciśnieniowe odznaczają się innowacyjną i efektywną technologią. Podczas pracy systemu filtracyjnego wytwarzane jest wysokie ciśnienie, które przyczynia się do rozwoju przydatnych mikroorganizmów. W taki sposób w znacznym stopniu zwiększa się skuteczność poszczególnych poziomów filtracji. W następstwie idealnej konfiguracji różnorodnych technologii z filtra stawowego wypływa krystalicznie czysta woda. Wysoka efektywność, niezawodność i wytrzymałość filtrów ciśnieniowych pozwala, w zależności od modelu na zastosowanie ich w stawach ogrodowych lub oczkach wodnych o różnych wielkościach, zarybionych i niezarybionych.
Instalacja filtrów stawowych serii PMA daje interesujące możliwości. Ze względu na specjalny sposób budowy można je zakopać w ziemi do zamkniętego układu filtra, zabezpieczonego szybko-złączem zatrzaskowym. Taki wariant oszczędza miejsce i dba o większą ochronę ustawienia urządzenia. Nadto powstaje więcej miejsca przy projektowaniu krajobrazu oczka wodnego lub ogrodu, gdyż filtr optycznie jest prawie niezauważalny dla oka ze względu na harmonijną integrację z otoczeniem.
Filtry ciśnieniowe PMA zbudowane zostały z myślą o prostej konserwacji, dzięki przełącznikowy poszczególnych funkcji, który znajduje się w głowicy filtra. Proste przekręcanie włącznika aktywuje funkcję filtracji lub płukania wstecznego. Umożliwia to dokładne i szybkie oczyszczanie stawowego filtra ciśnieniowego, bez konieczności otwierania czy zmiany instalacji.
ZASADA DZIAŁANIA:
Filtry stawowe PMA posiada pięć różnych funkcji funkcji :
1. Promieniowanie UV-C odgrzybia wodę w oczku wodnym, zabija pasożyty i zarazki chorobotwórcze. Następuje eliminacja alg i zielonej wody oraz dochodzi do filtracji i uzyskania krystalicznie czystej wody.
2. Specjalna komora na osadzające się nieczystości, leżąca na podłożu służy jako zbiornik do zatrzymywania większych cząstek. Za pomocą płukania wstecznego istnieje możliwość prostego jej oczyszczania. Zadaniem komory jest również uspokojenie wody , tak aby ta mogła zostać podnoszona regularnie w filtrze.
3. Bakterie biokuli wspomagają biologiczną filtrację wody. Podczas takiego procesu filtracji azotyny przekształcane są w przydatny azot.
4. Mata filtracyjna wspomaga dokładne klarowanie wody. Bardzo dobrze wychwytuje zabrudzenia, tak aby cząstki brudu nie odkładały się na włóknach. Służyły jako medium powstawiania bakterii nitryfikacyjnych, które oczyszczają wodę biologicznie.
5. Gąbki filtracyjne wspomagają filtrację biologiczną oraz przemieniają azotyny w azot.
Wspomaganiu funkcjonalności systemu podczas pracy urządzenia służy nadciśnienie intensyfikujące wydajność filtra.