Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

filtr B+W CPL MRC 77mm polaryzacyjny kołowy OKAZJA

18-01-2012, 11:40
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 399 zł     
Użytkownik sklep_fot_o
numer aukcji: 2036970625
Miejscowość Sopot
Wyświetleń: 19   
Koniec: 18-01-2012 09:56:06

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Świato odbite od powierzechni jest, w zależności od kąta padania, w pewnym stopniu spolaryzowane. Oznacza to, że drgania światła nie są rozłożone równomiernie we wszystkie strony, ale koncentrują się w jednym punkcie. 

 

Filtr polaryzacyjny, w zależności od położenia względem tego kierunku, może takie światło przepuszczać, częściowo tłumić, lub całkowicie zatrzymywać. Pozwala usunąć odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich jak woda, szkło, itp. Wzmaga również intensywność kolorów - stają się czystsze i mają większy kontrast, co pozwala przyciemnić niebo i uwypuklić na jego tle białe chmury. 

Obracana oprawa filtrów polaryzacyjnych pozwala optymalnie dobrać ich położenie, a tym samym ich wpływ na obraz. Daje się to zaobserwować w wizjerze lustrzanki.
 

Powłoki MRC

Nowa generacja komór do powlekania szkła stosowana przez firmę B+W wyposażona jest w zaawansowane technologicznie systemy, które umożliwiają uzyskanie powłok twardszych i bardziej wytrzymałych niż tradycyjne. Efektem tej innowacyjnej metody, połączonej z nowoczesnym, sterowanym komputerowo procesem produkcji i restrykcyjną kontrolą czystości, są rewelacyjne powłoki ochronne odporne na wilgoć, kurz i zabrudzenia. Zwiększona twardość filtrów B+W powleczonych MRC sprawia, że są one również bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nowy rodzaj powłok gwarantuje najwyższą jakość optyczną, maksymalną redukcję odbić i łatwość czyszczenia filtrów. Na fotografiach robionych pod słońce, przy świetle padającym pod ostrym kątem, pojawiają się niepożądane refleksy, które powstają w momencie przechodzenia promieni świetlnych przez element optyczny. Filtr pozbawiony powłok przeciwodblaskowych skazuje nas na utratę światła średnio o 2-4%. Nie jest to jedyny ujemny efekt braku powłok przeciwodblaskowych. Niejednokrotnie widzimy zdjęcia, które sprawiają wrażenie płaskich i jakby "spranych. Dzieje się tak dlatego, że szkło i powietrze mają odmienne współczynniki załamywania światła. Powłoki na filtrach pozwalają skompensować tę różnicę i gwarantują niezakłócone przechodzenie światła. B+W uzyskuje to dzięki nałożeniu na filtr w warunkach próżniowych powłok z tlenku metalu, odpornych na zarysowania. Pojedyncza powłoka jest w stanie zmniejszyć odbicia o ponad połowę; ich dalsza redukcja na całej długości spektrum wymaga nałożenia kilku kolejnych warstw. Filtry B+W MRC pozwalają uzyskać praktycznie wolną od odbić transmisję wszystkich długości fal światła widzialnego, dzięki nałożeniu na obie strony filtra całego systemu powłok. Ich unikalna kombinacja pozwala ostatecznie zredukować refleksy na całej długości spektrum światła widzialnego do ok. 0,5 %. Wszystkie filtry marki B+W do fotografii kolorowej, czarno-białej, w podczerwieni, filtry o neutralnej gęstości i specjalnego przeznaczenia pokryte są pojedynczą warstwą przeciwodblaskową. Każdy z nich produkowany jest również w wersji z pokryciem MRC. Filtry polaryzacyjne B+W dostępne są w wersji bez powłok lub z powłokami MRC (konstrukcja filtrów polaryzacyjnych sprawia, że pojedyncza powłoka antyrefleksyjna jest zbędna). Filtry do efektów specjalnych, zmiękczające, gwiazdkowe, dające efekt ruchu oraz mgły dostępne są jedynie w wersji bez powłok, ponieważ zastosowanie powłok nie poprawiłoby w żaden sposób ich jakości.

 

 

1. Pierścień mocujący

2. Zewnętrzna powłoka MRC, odporna na wodę i kurz

3. Przeciwodblaskowe powłoki MRC

4. Szkło Schota

5. Pierścień mosiężny, czarny anodyzowany


Firma B+W

Połączenie dwóch legendarnych firm - B+W i Schneidera - nie mogło zaowocować niczym innym, jak stworzeniem filtrów fotograficznych najwyższej, światowej klasy, spełniających oczekiwania zaawansowanych amatorów i - przede wszystkim - najbardziej wymagających profesjonalistów. Jako że filtr fotograficzny w momencie jego zamontowania staje się częścią optycznego systemu obiektywu, jego jakość ma ogromny wpływ na efekt końcowy poczynań fotografa. Rezultat uzyskany przy pomocy obiektywu jest zawsze takiej jakości, jaką pozwala uzyskać najsłabsze ogniwo systemu optycznego. Marny filtr fotograficzny potrafi zatem skutecznie zniweczyć wysiłki producenta obiektywu. Na nic zda się najdoskonalszy obiektyw, jeśli założymy nań kiepski filtr. Zamiast używać złych filtrów, lepiej w ogóle z nich zrezygnować.

Głównym czynnikiem, który odróżnia filtry Schneiderowskie od innych, jest rodzaj szkła używanego do ich produkcji. Niechlubną normą w przemyśle filtrowym jest stosowanie szkła okiennego do produkcji filtrów. Takie sodowo-wapniowe szkło ma pewną zasadniczą wadę: widoczne zielonkawe zabarwienie, które daje się zauważyć na samym filtrze, jak i na zdjęciu. Filtry Schneidera produkowane są z najwyższej jakości szkła optycznego firmy Schott, cechującego się wysoką homogenicznością i spoistością. Filtry wycina się diamentowymi ostrzami z cylindrów szkła, zamiast - jak to się często dzieje - z płaskich "szyb".