FENDER AMERICAN VINTAGE THIN SKIN 1961 STRATOCASTER + BARE KNUCKLE '63 Veneer Board set
Gitarka w świetnym stanie wizualnym. Wyjątkowo udany egzemplarz, pięknie rezonujący.
Najlepsza seria Fendera poza Custom Shop. Gitarka była porównywana z kilkoma modelami Custom i zdarzało się, że brzmiała lepiej. W sumie trochę zabawne, że wiosło warte 5k z hakiem gra lepiej niż 2 razy droższy instrument.
Dlaczego najlepsza seria...?
- frez korpusu pod układ S-S-S więc nie ma niepotrzebnej utraty drewna Standardy i Deluxy mają frezy pod H-S-H - co jest bzdurą!
- Wysokiej klasy osprzęt vintage style, który pozwala instrumentowi zabrzmieć
- Wymienione pickupy na BARE KNUCKLE '63 Veneer Board (wartość 1000zł) Zawodowe brzmienie bez kompromisów
- lakier nitro, który pozwala oddychać gitarze i porządnie zabrzmieć, w wersji Thin Skin jest jego cieńsza warstwa. Nie tłumi dzięki temu rezonansu gitary i pozwala jej pracować
Gitarka należała do pewnego znanego muzyka. Informacje w tym zakresie udzielę tylko nowemu właścicielowi. Wykonane były też pewne zmiany, dzięki którym gitarka jest bardziej przyjazna. Kilka słów od poprzedniego właściciela:
"Gryf został wyprofilowany na kształt gryfu, który stosuje Suhr, który bardzo mi odpowiada. Jest on węższy na siodełku. Nie ma jak zazwyczaj w Fenderach 1650 nut width tylko 1626. Poza tym sama grubość nie została zmieniona tylko nadano mu trochę inny kształt. Zmieniono też radius z 9.5 na 9,5 - 14. Innymi słowy im wyższa pozycja tym gryf jest bardziej płaski. Gryf ma tez inne progi niż w serii vintage reissue. Są to wysokie jumbo z nierdzewnej stali. Nie zetrą się tak łatwo i szybko. Zatem warunku jezdne gitara ma jak model z masterbulidu. Ma bardzo dobre pickupy Bare Knuckle Veener Set 63. Ma też specjalne połączenie pickupu bridgowego i środkowego na tzw suprswitchu, które daje w pozycji przełącznika w której normalnie odzywa się singiel przy mostku cichą pozycję i sound humbackera. Z dwóch singli zrobiony jest humbacker bowiem połączone są szeregowo w przeciwfazie. To najlepsza moim zdaniem właściwość którą dają straty z 3 singlami. Jest to pasmo humbuckera z zachowaniem sensytywności i "chrupania" singla. Unikalny sound. Wajcha jest wsadzana co pozwala znacznie precyzyjniej operować mostkiem."
Progi nie są zużyte - nie mają rowków i są stalowe, ale gitara w niektórych pozycjach lekko brzęczy dając brzmieniu twangowaty charakter. Może to kwestia regulacji, a może potrzebna jest mała korekta progów. Ja nic z tym nie robiłem bo gitara bardzo fajnie brzmi i jest charakterna :) Lakier nitro ładnie utrzymany mimo, że jest miękki. Będąc bardzo dokładnym jest kropeczka i wgniotek.
Gitara na superswitchu nadaje brzmienie dość znane gitarzystom. To rozwiązanie stosował m.in. Mike Oldfield.
Jestem na bieżąco pod mailem więc jakby co to pisać :)
Pozdrawiam!
|