Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Farmakologia i farmakoterapia weterynaryjna cz 1

12-07-2015, 13:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł     
Użytkownik agroswiat_pl
numer aukcji: 5507534231
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 1   
Koniec: 12-07-2015 13:11:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Nowa strona 2
Nasze aukcje | Napisz do nas | O nas | Koszt wysyłki | Kontakt

Kontakt

E-mail: [zasłonięte]@agroswiat.pl

Telefony:

22[zasłonięte]226-67

512-[zasłonięte]-991

[zasłonięte]500-4567

Fax.: 22[zasłonięte]434-60
Formy płatności

Tradycyjny przelew na konto

Płacę z Allegro

Płatność przy odbiorze

Książki wysyłamy:

Pocztą Polską

Kurierem Opek

Nasze konta:

721[zasłonięte]200400[zasłonięte]20239[zasłonięte]364


501[zasłonięte]555811[zasłonięte]51500[zasłonięte]071

Koszt wysyłki

Bez względu na ilość zamówionych tytułów koszt wysyłki doliczany jest jednokrotnie i zależy od wagi książek.

Tytuł Farmakologia i farmakoterapia

weterynaryjna. Tom I.

Autor Z. Roliński

Wydawca PWRiL

Rok wydania 2001

Liczba stron 192

Wymiary 230x160

Okładka miękka

ISBN 83-09-01731-6

 

 

 

 

Podręcznik stanowi pierwszy tom opracowania „Farmakologia i farmakoterapia weterynaryjna. Leki autonomicznego i ośrodkowego układu nerwowego". Od uka­zania się w 1994 roku II wydania podręcznika „Zarys farmakoterapii weterynaryj­nej" dotychczas nie ukazało się żadne obszerne opracowanie, przedstawiające ak­tualne światowe osiągnięcia w farmakoterapii weterynaryjnej. Kształcenie lekarza weterynarii, jeżeli ma on stosować racjonalną, opartą na ostatnich osiągnięciach medycyny farmakoterapię, musi uwzględniać nowe zagadnienia z dziedziny wiedzy o lekach. Dlatego w podręczniku oprócz wielu aspektów praktyczno-klinicznych, podane zostały wiadomości, obejmujące zarówno mechanizmy działania leków na różnych poziomach (subkomorowych i molekularnych), jak i zagadnienia metabo­lizmu i farmakokinetyki, interakcji i niepożądanych działań omawianych leków.

Niezwykle duży zakres współczesnej farmakologii oraz jej szerokie powiązania z in­nymi dziedzinami biologii i medycyny sprawiają, że nauczanie tej dyscypliny staje się zagadnieniem niezwykle trudnym. Dlatego w podręczniku przedstawiono wyłącznie zakres dostatecznie ugruntowanej współczesnej wiedzy o lekach bez licznych infor­macji hipotetycznych, utrudniających proces uczenia się. Przypuszczam, że zarówno studenci, jak i praktykujący lekarze korzystający z tego podręcznika, będą mogli zna­leźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania ze współczesnej farmakologii oraz poznać nowe kierunki w farmakoterapii. Obok rozwijającego się żywiołowo w ostatnim 10-leciu w naszym kraju lecznictwa zwierząt towarzyszących człowiekowi, występuje pewna pustka informacyjna w wielu dziedzinach farmakologii i farmakoterapii. Za­kładając, że największą lukę informacyjną stanowi wiedza o lekach wpływających na autonomiczny i ośrodkowy układ nerwowy, w części I oddanego Państwu podręcz­nika, zostały przedstawione właśnie te działy farmakologii. Zapowiadając ukaza­nie się tomu II, pragnę poinformować, że będzie on zawierał wszystkie pozostałe działy ogólnej oraz szczegółowej farmakologii i farmakoterapii weterynaryjnej.

W podręczniku całe nazewnictwo leków zostało podane w nazwach międzynaro­dowych. W prezentowaniu nazw handlowych poszczególnych leków, preferowa­no nazwy wytwórców krajowych i nazwy firmowe leków zagranicznych, zareje­strowanych w Polsce.

 

Każdy rozdział tego podręcznika zawiera podstawowe informacje z zakresu far­makoterapii, takie jak: zastosowanie, dawkowanie, działania niepożądane, prze­ciwwskazania, objawy przedawkowania i ewentualne interakcje. Dla wielu leków podane są obowiązujące w kraju lub zagranicą okresy karencji. Mam więc nadzie­ję, że podręcznik znajdzie uznanie również jako pewnego rodzaju przewodnik w dziedzinie współczesnej farmakoterapii zarówno dla studentów wydziałów we­terynaryjnych, jak i lekarzy praktyków.

tematyka_weterynaria

Dziękujemy za odwiedzenie naszych aukcji!