Informacje
1. Wszystkie filmy są nowe, oryginalne i zafoliowane.
2. Do każdego zamówienia wystawiamy faktury VAT.
3. Stałe koszty przesyłki, niezależne od ilości zakupionych filmów.
4. Możliwość odbioru osobistego w Warszawie.
5. Polecamy stronę
"o mnie" 6. Zobacz także
nasze pozostałe aukcje. Faraon (DVD + książka)
Dystrybutor: Best Film
Rok produkcji: 1965
Data premiery: 2[zasłonięte]011-09
Format: DVD
Ilość płyt: 1
Reżyseria: Jerzy Kawalerowicz
Scenariusz: Tadeusz Konwicki, Jerzy Kawalerowicz
Muzyka: Adam Walaciński
Obsada: Jerzy Zelnik, Barbara Brylska, Jerzy Girtler, Wiesława Mazurkiewicz, Piotr Pawłowski
Czas trwania filmu: 175 min.
Obraz (format): 16:9 anamorficzny
Region: 2
Faraon (DVD + książka) - opis
Historia Ramzesa XII.
Pochód udającej się na manewry armii młodego Ramzesa zostaje zatrzymany przez kapłana Herhora, który dostrzegł walczące na piasku Skarabeusze - święte wizerunki boga słońca Amona. By ominąć żuki, oddziały muszą przejść przez kanał będący owocem morderczej pracy niewolnika - fellacha. Ramzes na próżno stara się przeciwstawić poleceniom kapłana. Rozwścieczony swoją bezsilnością oddala się.
W czasie samotnej wędrówki spotyka piękną Żydówkę, Sarę. Herhor zdając raport panującemu faraonowi sugeruje, że Ramzes nie dojrzał jeszcze do objęcia dowództwa armii. Młody książę po raz kolejny doświadcza jak silna jest władza kapłanów. Ramzes zostaje odsunięty od spraw państwowych.
Gdy Sara rodzi mu syna, królowa Nikotris i Herhor postanawiają, że dziecko wychowane zostanie w wierze mojżeszowej, tak by nigdy nie mogło rościć pretensji do tronu. Tymczasem kapłani przygotowują niekorzystny dla Egiptu traktat pokojowy z Asyrią. Zaniepokojeni tym kupcy feniccy zaczynają popierać Ramzesa, który otwarcie głosi konieczność wojny z Asyrią...
Trzecia część serii Kanon Filmów Polskich to wybrane najlepsze ekranizacje wybitnych powieści polskich. To dzieła ponadczasowe, w pełni oddające charakter i klimat tekstów literackich, przeniesionych w mistrzowski sposób na język filmowy.
Czasami ekranizacje filmowe nie do końca spełniają oczekiwania widzów. Porównujemy je z pierwowzorem literackim i czegoś nam w nich brakuje, inaczej wyobrażaliśmy sobie głównych bohaterów albo uważamy, że ingerencja reżyserska poszła w złą stronę... Ale jest w polskiej kinematografii kilka wybitnych "perełek", które mimo upływu lat wciąż zachwycają nowe pokolenia widzów.
Dziś nie wyobrażamy sobie innej wersji "Wesela" niż tego w reżyserii Andrzeja Wajdy z rewelacyjnym Danielem Olbrychskim, ani innych "Chłopów" niż tych z niezapomnianą Emilią Krakowska w roli Jagny. Według filmoznawców po "Faraonie" nie powstał lepszy polski film historyczno-kostiumowy, a "W pustyni i w puszczy" zawsze będzie bliższe sercom widzów w wersji z 1973r. niż bardziej współczesna ekranizacja. I po dziś dzień scena z nenufarami w "Nocach I dniach" uznawana jest za jedną z najbardziej romantycznych w historii polskiej kinematografii...
WSPÓŁPRACUJEMY Z: