Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

FAKRO KOLEKTORY SŁONECZNE SKW/SKC KUPUJESZ JAKOŚĆ

02-09-2014, 6:53
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 13 405 zł     
Użytkownik bonum-kielce
numer aukcji: 4480826165
Miejscowość Górno
Wyświetleń: 16   
Koniec: 02-09-2014 06:59:52

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha




© AllegroPromo





 

 

witamy na aukcjach firmy BONUM

 

 

 

 

 


Nasza firma świadczy bowiem kompleksowe usługi doradztwa w zakresie pozyskiwania dotacji na solary. Jeśli zdecydujesz się na usługi naszej firmy umożliwimy Ci sfinansowanie nawet 45% wartości inwestycji. Wybierając nasze usługi o nic nie musisz się martwić. My formalności załatwimy za Ciebie

 

 

 

 

 

zestaw solarny firmy FAKRO

 

tu kupisz jakość a nie tanią chińszczyznę !!!

 

zestaw dla 3-4 osobowej rodziny

 

skład zestawu:

 

  • zasobnik SBW V3P (naczynie przeponowe+grupa pompowa - zintegrowane)
  • glikol (ok. 20 litrów)
  • kolektor SKW 44 2 sztuki 114x206 (4,14m2)
  • kołnierz zespolony B2/1
  • przewód łączący kolektory ZKB (0,33mb)

 

 

cena nie obejmuje przewodów łączących kolektory z zasobnikiem ZPC

gdyż dobierane są dopiero w czasie montażu (kwestia długości przewodów)

 

CENA BRUTTO PRZED DOTACJĄ !!!

 

 

 

instalacja solarna FAKRO - zasada działania

Instalacja solarna służy do zamiany energii słonecznej w ciepło, pozwalając tym samym oszczędzić do 70% energii potrzebnej na podgrzewania ciepłej wody użytkowej.


  1. Słońce podgrzewa glikol w kolektorze
  2. Gorący glikol wypływa z kolektora w kierunku zbiornika
  3. W zbiorniku wymiennik ciepła w postaci wężownicy przekazuje ciepło wodzie
  4. Podgrzana w zbiorniku woda jest gotowa do użycia w domu


Oszczędność energii

Inwestując w instalację grzewczą należy zadbać o to aby projekt uwzględniał również instalację solarną. Wykorzystanie instalacji solarnej przyczynia się do niskiego zużycia energii, z którym bezpośrednio wiążą się oszczędności finansowe, a zatem mniejsze rachunki miesięczne za prąd, gaz lub olej opałowy.


Ochrona środowiska naturalnego

Montaż instalacji solarnej eliminuje zanieczyszczenie środowiska w znacznym stopniu ograniczając emisję szkodliwych substancji takich jak CO2, SO2, NOx oraz pyły lotne.


Dofinansowania

Teraz możesz obniżyć koszty zakupu i montażu instalacji solarnej. Skorzystaj z 45% dopłaty z NFOŚiGW do kredytu na zakup i montaż kolektorow słonecznych. Zakup kolektorow Fakro posiadających certyfikat Solar Keymark może zostać objęty wspomnianym programem dofinansowań.
Szczegołowe informacje na temat dofinansowania można znaleźć na stronie http://www.nfosigw.gov.pl./

 

 

 

 

 

 

kolektory SKW

 

Kolektory SKW można montować w zespoleniach z oknami dachowymi FAKRO w dowolnych konfiguracjach. Łatwe, szybkie  i szczelne połączenie z połacią dachu zapewniają standardowe kołnierze do okien dachowych FAKRO.

Zakres montażu kolektorów SKW: 15° – 90°.

Zalecany zakres montażu: 30° – 60°.


Kołnierze do szczelnego połączenia kolektorów SKW z pokryciem dachowym:

  • ESV do pokryć płaskich, 
  • EZV do pokryć profilowanych, 
  • EHV do pokryć wysokoprofilowanych.

 

 

kolektory SKC

 

Kolektory słoneczne SKC dzięki zastosowaniu specjalnych kołnierzy do integracji z połacią dachu mogą być montowane w zespoleniach, w których odległość pomiędzy panelami solarnymi wynosi tylko 3 mm. Uzyskana w ten sposób jednolita powierzchnia doskonale komponuje się z zastosowanym pokryciem dachowym. Kolektory słoneczne SKC mogą być montowane wyłącznie w zespoleniach poziomych: kolektor – kolektor. Łatwy i szybki montaż kolektorów w konstrukcji dachu zapewniają specjalne kołnierze do integracji z połacią dachu.

Zakres montażu kolektorów SKC: 30° – 90°.

Zalecany zakres montażu: 30° – 60°.


Kolektory SKC różnią się od kolektorów SKW zastosowanym kołnierzem do integracji z połacią dachu. Parametry sprawnościowe kolektorów SKC są identyczne z parametrami sprawnościowymi kolektorów SKW.

Kołnierz do szczelnego połączenia kolektorów SKC z pokryciem dachowym Kołnierz do kolektora SKC składa się z 2 modułów: moduł podstawowy CZV oraz moduł dodatkowy MZV.

Moduły MZV oraz CZV standardowo stosuje się w zespoleniach poziomych składających się z 2 kolektorów SKC. Rozbudowa o kolejny kolektor wymaga dołączenia modułu MZV(2xSKC=CZV+MZV, 3xSKC=CZV+2xMZV). 

 

elementy instalacji

 

Elementy w dachu

SKW

Czujnik
temperatury STS

Przewody SMK
do wykonania połączeń
pomiędzy kolektorami

SKC

 

Elementy w budynku

Zbiornik SBW do
podgrzewania c.w.u.

Grupa
pompowa SCB

Naczynie przeponowe
SBV

Glikol
SGL

Przewody SMB do
wykonania połączeń
pomiędzy kolektorami
a zbiornikiem


Przewody SMK oraz SMB

Do wykonania połączeń pomiędzy podzespołami instalacji służą elastyczne rury DN16 wykonane ze stali nierdzewnej osłonięte izolacją 13x22 odporną na UV i zakończone mosiężnymi nakrętkami ¾”.

POBIERZ: PARAMETRY TECHNICZNE

 

Zbiorniki SBW

Zbiorniki SBW służą do podgrzewania wody użytkowej ciepłem z kolektorów słonecznych i ciepłem z kotła CO. Wyposażone są w dwie wężownice. Dolna wężownica przeznaczona jest dla kolektora słonecznego, a górna dla kotła CO.

Zbiorniki SBW wykonane są z wysokogatunkowej stali. Ochrona przed korozyjnym oddziaływaniem gorącej wody oraz bakteriami zapewniona jest poprzez powłokę z emalii ceramicznej (powłoka wykonana zgodnie z normą DIN 4753). Dodatkowo zasobnik zabezpieczony jest przed korozją anodą magnezową, a wydajne wężownice szybko i równomierne podgrzewają wodę. Zbiorniki izolowane są warstwą pianki poliuretanowej, natomiast od zewnątrz posiadają płaszcz z ekologicznej skóry.

POBIERZ: PARAMETRY TECHNICZNE

W celu uproszczenia prac montażowych związanych z podłączeniem elementów instalacji solarnej polecamy zbiornik SBW V3P, który zintegrowany jest z następującymi elementami: 

  • grupa pompowa, 
  • sterownik,
  • naczynie przeponowe 18 l.

 

Grupa pompowa SCB

Grupa pompowa SCB wymusza obieg płynu solarnego w instalacji umożliwiając efektywne przekazywanie wodzie użytkowej ciepła słonecznego, które uzyskiwane jest przez kolektory.

POBIERZ: PARAMETRY TECHNICZNE

 

Naczynia przeponowe SBV

Naczynie przeponowe SBV kompensuje wzrost objętości glikolu, który związany jest jest ze zmianami jego temperatury. Np w przypadku zaistnienia sytuacji awaryjnej w instalacji solarnej – wrzenie glikolu, przejmuje ciecz wypartą przez parę z kolektorów.

POBIERZ: PARAMETRY TECHNICZNE

 

Glikol SGL

Glikol SGL jest nośnikiem ciepła w systemie i służy do przesyłu energii cieplnej z kolektorów do zbiornika.

POBIERZ: PARAMETRY TECHNICZNE


Akcesoria

Pompa
ręczna SBF

Grzałka
elektryczna SEH

Czujnik
temperatury STS

Separator
powietrza SAS

Zawór
mieszający SWM

Kołnierz
przewodu solarnego SPC


POMPA RĘCZNA SBF DO NAPEŁNIANIA INSTALACJI

Pompa solarna SBF służy do napełnienia instalacji glikolem oraz uzyskania wymaganego nadciśnienia (max. 3bar). Po napełnieniu instalacji może zostać wykorzystana jako naczynie przelewowe dla zaworu bezpieczeństwa.

 

GRZAŁKA ELEKTRYCZNA SEH

Grzałka elektryczna SEH służy do dogrzewania wody w zbiorniku, do zadanej temperatury w przypadku niewystarczającej ilości energii słonecznej.


CZUJNIK STS

Czujnik STS służy do pomiaru temperatur (w zależności od miejsca umieszczenia): kolektora, zbiornika lub glikolu. Czujnik podłączany jest bezpośrednio do sterownika grupy pompowej.

 

SEPARATOR POWIETRZA SAS

Separator powietrza SAS umożliwia odpowietrzanie instalacji solarnej. Zalecany do montażu w instalacjach składających się z dużej liczby kolektorów.

 

ZAWÓR MIESZAJĄCY SWM

Zawór mieszający SWM zabezpiecza przed możliwością poparzenia się wodą (w przypadku awarii zimnej wody, dopływ wody gorącej zostanie automatycznie zablokowany). Ponadto zawór zapewnia utrzymanie stałej temperatury wody na wyjściu. Zakres pracy od 30°C do 60°C. Montowany na obiegu c.w.u.

 

KOŁNIERZ PRZEWODU SOLARNEGO SPC

Kołnierz SPC służy do uszczelnienia przejścia przewodu solarnego przez membranę dachową. Opakowanie zawiera dwie sztuki kołnierza. Wystarcza to do doszczelnienia przejścia zasilania i powrotu w połaci nieocieplonej (po 1 szt. na każdy z przewodów). W przypadku dachu docieplonego konieczne są dwa opakowania (po 2 kolnierze na przewód).

 

ochrona przed przegrzewaniem

Standardowe zabezpieczenia chroniące przed przegrzewaniem się kolektorów w sytuacji długoterminowego braku odbioru ciepłej wody (np. urlop)

Jak zabezpieczyć instalację solarną przed przegrzewaniem w trakcie naszej dłuższej nieobecności w domu (np. wyjazdu na wakacje).

Częste przegrzewanie płynu solarnego w kolektorach, występujące w przypadku braku odbioru ciepłej wody w słoneczne dni, prowadzi do jego szybkiej degradacji i w rezultacie skutkuje koniecznością jego wymiany. Wymiana taka to oczywiście dodatkowe koszty. Do sytuacji takiej może dochodzić najczęściej podczas naszego wyjazdu na wakacje.
Aby zabezpieczyć instalację przed tym zjawiskiem sterownik w produktach FAKRO, wyposażony został w funkcje pozwalające zapobiegać temu zjawisku. Są to: ochrona przed przegrzaniem kolektorów, chłodzenie nocne oraz tzw. funkcja urlopowa.

Ochrona przed przegrzewaniem kolektorów: instalacja solarna nagrzewa wodę w zbiorniku do określonej przez użytkownika temperatury (zwykle 45-50o) po czym obieg płynu zostaje zatrzymany. Gdy funkcja ochrony jest włączona, to po przekroczeniu na kolektorach temperatury 110o, pomimo faktu że woda w zbiorniku jest już nagrzana do nastawionej przez użytkownika temperatury, obieg zostaje ponownie uruchomiony i trwa do momentu obniżenia temperatury na kolektorach poniżej 100 o lub po podgrzania wody w zbiorniku do temperatury równej maksymalnej dopuszczalnej temperatury powyżej której funkcja ta zostanie dezaktywowana.

Chłodzenie nocne: funkcja ta pozwala, dzięki załączeniu pompy obiegowej w nocy, ochłodzić wodę w zbiorniku, symulując normalne zużycie. Dzięki temu kolejnego dnia jest ona w stanie znowu przyjmować ciepło z kolektorów. Funkcja ta działa od północy do ochłodzenia wody w zbiorniku do nastawionej "temperatury wyłączenia chłodzenia", lub do przekroczenia przedziału czasowego w którym funkcja ta jest aktywna.

Funkcja urlopowa: (opcja możliwa tylko przy wyborze schematu nr 3, 4, 5) Opcja umożliwia wyłączenie dodatkowych urządzeń grzewczych podłączonych do sterownika w aktywnym przedziale czasowym zadeklarowanym przez użytkownika.
Dodatkowo funkcja urlopowa powoduje włączenie opcji chłodzenia nocnego zabezpieczenia przed przegrzaniem kolektorów .
Aktywna opcja urlopowa sygnalizowana jest poprzez wyświetlanie ekranu URLOP na przemian z schematem układu na głównym ekranie sterownika.