Fajka " Szpony Dragona" z wielką precyzją rzeźbiona ,używana ale w doskonałym stanie w oryginalnej skórzanej etui, 19 w.
Materiały: pianka morska, stary bursztyn
Długość fajki : 21 cm
Wysokość: 7 cm
Waga: 62 g
Stan: Bardzo dobry
W 1723 Karol Kovcs, rzemieślnik z Budy, użył jako pierwszy surowca do wyrobu fajki sepiolitu, czyli tzw. pianki morskiej. Ten minerał o drobno-porowatej strukturze, bardzo lekki i łatwy w obróbce, stał się popularnym materiałem fajczarskim w XVIII i XIX wieku. Świetnie nadający się do precyzyjnego rzeźbienia, o biało-kremowej barwie, zyskującej z czasem piękną patynę, znalazł zastosowanie głównie w wyrobie fajek luksusowych, często w połączeniu z bursztynowymi ustnikami i okuciami ze szlachetnych metali. Do szczególnej maestrii w wykonywaniu fajek z pianki morskiej doszli rzemieślnicy austro-węgierscy, zwłaszcza wiedeńscy. Wyczerpanie złóż sepiolitu w Turcji, skąd importowano surowiec, w połowie XIX wieku spowodowało spadek produkcji. Po odkryciu nowych bogatych złóż w Afryce w połowie XX w. wznowiono produkcję, lecz zainteresowanie tym typem fajek jest obecnie głównie kolekcjonerskie.
Nazwę pianka morska, czyli po niemiecku Meerschaum, zawdzięcza sepiolit wynikającej z niskiej gęstości właściwości unoszenia się na powierzchni wody. Nazwa sepiolit natomiast pochodzi z greki (sepia = mątwa i lithos = skała) i powstała jako nawiązanie do muszli mątwy, którą z wyglądu przypomina ten minerał.
Czas dostawy z Hollandii : 3-5 dni Akceptujemy : PayPal i zwykły przelew bankowy.
WYSYŁKA KURIERSKA
UWAGA! Koszty przesyłki dla kupującego