Wszystko co najlepsze we współczesnym hard core/punk na czwartej płycie EYE FOR AN EYE. Wedle zespołowego żartu - "między Post Regimentem a Slayerem". Świetne brzmienie, znakomite numery, w tym kilka niezwykłej mocy szlagierów („Minuta ciszy”!), niebanalne teksty. To już pierwsza liga polskiej sceny hc/punk.
Po kilkumiesięcznej absencji, do koncertowej aktywności wrócili EYE FOR AN EYE. Przerwa spowodowana była nie tylko zmianami w życiu osobistym członków kapeli (gitarzyście i wokalistce zespołu - Tomkowi i Ani urodził się syn), zmianą na stanowisku basisty, ale przede wszystkim intensywną pracą nad czwartym już, studyjnym materiałem zespołu.
Zarejestrowana w olsztyńskim studio „X” w październiku 2006 roku nowa płyta Eye For An Eye - „Gra” to materiał umiejętnie łączący wczoraj i jutro muzyki hard core/punk w jej ekscytującą teraźniejszość. Wśród 11 nowych kawałków zespołu, znaleźć można zarówno przebojowe refreny („singlowa” „Minuta ciszy” od 3 miesięcy zwiastująca cały album w Internecie i na promocyjnych składankach), szczyptę street core’owej dosłowności w spolszczonym coverze nowojorskich bohaterów ulicy - Warzone: „Rewolucja”, ale też bardziej jednoznacznie hard core’we czady ocierające się nawet o metal jakim go gra w tym momencie amerykańska młodzież, czy niemniej modne screamo. EYE FOR AN EYE łącząc hard core/punkową tradycję z tym co w niezależnej muzyce nowoczesnego, udowadnia że jest jednym z najmocniejszych punktów nie tylko dnia dzisiejszego polskiej sceny, ale że do nich należy także jej przyszłość. Ich nowy album to mocny argument na to, że muzykę, której atutem jest agresywność i intensywność wyrażania emocji, wciąż można zagrać w sposób świeży i autentyczny, trzymając się jednocześnie undergroundowej, idealistycznej etyki, która nie pozwala skategoryzować hc/punk, tylko jako kolejnego stylu muzycznego.
Eye For An Eye wierni ideałom sceny i punk rocka, pamiętają, że to właśnie m.in. przekaz wyróżnia zespoły undergroundowe. Choć nie są zespołem stricte politycznym bez trudu znajdziemy w ich nowych piosenkach wiele gorzkich komentarzy odnośnie rzeczywistości AD 2006/2007, jak też niebanalnych refleksji na temat różnych twarzy przemijania, śmierci, miłości i miejsca człowieka w tytułowej „Grze”, zwanej inaczej życiem.
1. Ktoś
2 Nieuniknione
3. Minuta ciszy
4. Akta
5. Znikanie
6. Rewolucja
7. Europejski grzech
8. Idę
9. Protest
10. Ślad
11. Gra