Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Extra miód mniszkowy akacjowy nawłociowy propolis

21-03-2012, 12:12
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 40 zł     
Użytkownik Nordpeis-kominki
numer aukcji: 2190983044
Miejscowość Niepołomice
Zostało sztuk: 50    Wyświetleń: 60   
Koniec: 21-03-2012 12:56:57
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Sprzedaję z własnej pasieki miody w1,3 kg   

 

W pasiece stosuję wyłącznie ekologiczne środki do hodowli pszczół i rygorystyczne procedury pozyskiwania i przechowywania miodu. Miód jest niepodgrzewany /a więc skrystalizowany o tej porze roku/, bez środków konserwujących, barwników i środków aromatyzujących. 

 

Wiosenny miód mniszkowy

 

Rodzaj miodu: nektarowy

Kolor: Miód ma barwę jasnożółtą, czasem jasnopomarańczową z białymi wykwitami; w stanie płynnym jest ciemniejszy - jasnobrązowy.

Zapach: Charakteryzuje się intensywnym, ziołowym zapachem.

Smak: Ma bardzo słodki smak, uważany jest za jeden z najsłodszych miodów.

Składniki o dużym znaczeniu dla zdrowia: Miód mniszkowy zawiera cholinę, która korzystnie wpływa na działanie wątroby. Ponadto stosowany jest w leczeniu niedokrwistości, zaburzeniach trawienia, chorobach nerek i dróg moczowych. Zawiera duże ilości glukozy.

Polecamy jest w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. Korzystnie działa na skórę.

Nektar do produkcji tego miodu pochodzi z mniszka lekarskiego. Z uwagi na dość powszechne występowanie mniszka lekarskiego /mlecza/ - rośliny z rodziny złożonych - ma on spore znaczenie jako pożytek pszczeli. Kwitnie w maju wraz z sadami. Mniszek do dobrego nektarowania wymaga ciepłej, niemal upalnej pogody. Po południu koszyczki tej rośliny zamykają się. Mniszek kwitnie około 30 dni, W sprzyjających warunkach pogodowych mniszek kwitnie ponownie pod koniec lata. O zaletach (prawdziwego) miodu mniszkowego informuje też Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie: "Miód mniszkowy - powstaje z nektaru kwiatów mniszka pospolitego(Taraxacum officinale). Masowo kwitnie w maju, ale nektaruje dobrze tylko w czasie upalnych dni. Barwa miodu jasno żółta, smak słodkomdły i zapach kwiatów mniszka pospolitego. Szybko krystalizuje. Miód ten stosowany jest w chorobach wątroby i dróg żółciowych, chorobach reumatycznych, niedokrwistości, schorzeniach żołądka oraz stanach wyczerpania psychofizycznego. Miód ten doskonale przyspiesza gojenie wszelkich ran." Smacznego!

A na zakończenie przepis na maseczkę kosmetyczną. Przygotować mieszankę z 2-3 łyżek płynnego /delikatnie podgrzanego do temperatury 30 stopni/ miodu mniszkowego, 2 żółtek i 2-3 łyżek świeżej śmietanki. Dobrze wymieszać. Wskazania: maseczka dla cery suchej. Stosować: nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach zmyć podgrzaną wodą mineralną.

 

 

Wiosenny miód akacjowy

 

Rodzaj miodu: nektarowy

Kolor: Jest zupełnie inny od wszystkich bursztynowych, czy herbacianych miodów. Miód ma barwę jasnosłomkową, po skrystalizowaniu jest biały lub kremowo-żólty.

Zapach: Pachnie nieco mdło, z wyczuwalną nutą woni kwiatów akacjowych.

Smak: Ma subtelny, ale słodki smak, toteż zyskał uznanie wśród najmłodszych konsumentów.

 

Któż z nas nie kocha wiosenno-letniego ślicznego zapachu kwitnącej robinii akacjowej? Grona białych, „motylkowych” kwiatów mają bardzo intensywny zapach i są jedynym jadalnym jej elementem. Liście, owoce i kora są bowiem trujące. Na szczęście nas interesuje fakt, że jest to roślina „miododajna”. Pszczelarze często robinię nazywają białą lipą lub białą akacją. Miód akacjowy pozyskuje się w okresie kwitnięcia wspomnianej rośliny.

Kiedy miód akacjowy może pomóc? Jak każdy miód, miód akacjowy ma zastosowanie we wspomaganiu leczenia przeróżnych dolegliwości. Podobnie do reszty miodów zdradza zbawienne oddziaływanie na nasz układ pokarmowy. Można go stosować z powodzeniem w zaburzeniach trawienia, skurczach, zapaleniach żołądka i jelit oraz przy nadmiernej sekrecji soków żołądkowych (nadkwaśność). Bywa pomocniczo wykorzystywany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Usprawnia też pracę wątroby, wspomagając jej „detoksykację”. Może być stosowany u cukrzyków z łagodną postacią choroby. Z uwagi na to, że miód akacjowy zawiera dużą ilość cukrów prostych, jest polecany przy zwiększonej aktywności naszego mózgu, zmęczeniu fizycznym, psychicznym i osłabieniu organizmu. Wykazuje działanie uspokajające, pomaga w walce z bezsennością, ale też wzmacnia nasz ustrój w chwilach wyczerpania chorobami. Zawiera substancje chroniące i usprawniające układ sercowo-naczyniowy. Zapobiega tworzeniu się kamieni w organizmie, a więc z pozytywnymi efektami jest wykorzystywany jako profilaktyka ich występowania. Ponadto miód akacjowy stosuje się w leczeniu chorób zapalnych i bakteryjnych nerek i całego układu moczowego. Ma działanie moczopędne. Miód ten ma niskie właściwości antybiotyczne, ale jest stosowany w walce z zakażeniami ropnymi skóry (gronkowcowymi, paciorkowcowymi, zgorzelowymi) w formie bezpośrednio przykładanych okładów. Może doprowadzić do wyleczenia. Od dawna miód akacjowy wykorzystuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego. Jest pomocny w przeziębieniach, stanach zapalnych gardła i przy kaszlu.

Oto przepis na „Miksturę przeciw kaszlowi”: · sok z jednej cytryny · dwie łyżeczki gliceryny spożywczej · miód akacjowy Sok z cytryny wymieszać w szklance z dwoma łyżeczkami gliceryny, po czym roztwór uzupełnić dolewając miodu akacjowego. Dokładnie wymieszać. Spożywać 1 łyżeczkę 3 razy dziennie do ustąpienia kaszlu.

 

 

Letni miód nawłociowy

 

Rodzaj miodu : nektarowy

Kolor: dobry miód nawłociowy ma kolor od żółtego po piękny jasnobursztynowy. Stosunkowo szybko krystalizuje do konsystencji kremu. Jego kremowa konsystencja sprawia, że łatwo można go rozsmarować na świeżym chlebku lub np. wykorzystać do zrobienia pysznego miodowego andruta. Zapach: Pachnie bardzo przyjemnie (trzeba tylko pamiętać o zamykaniu słoika, bo miód szybko „łapie” obce zapachy.

Smak: W smaku jest słodki, wyczuwa się też charakterystyczną, subtelną kwaśnawo-gorzkawą nutę.

Składniki o dużym znaczeniu dla zdrowia: Właściwości zdrowotne miodu nawłociowego wynikają wprost z cech surowca dostarczającego nektaru: nawłoć pomaga w zwalczaniu zakażeń i stanów zapalnych w drogach moczowych, kamicy nerkowej i w przypadku skąpomoczu. Stosuje się ją też w leczeniu ran i owrzodzeń. Podobnie działa miód nawłociowy. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, żółciopędnym i wzmacniającym organizm, polecany jest w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, dróg żółciowych, stawów, nerek i prostaty. Dzięki sporej zawartości glukozy pozytywnie wpływa na kondycję mięśnia sercowego. Jednak miód nawłociowy jest polecany głównie w chorobie nadciśnienia tętniczego. Czyni wręcz cuda w ludzkim krwiobiegu. Rekompensuje tym pewnie ten trochę kwaskowaty smak. Polecany jest ogólnie przy schorzeniach układu krążenia i prewencji przed miażdżycą. Pomaga też przy nadmiernym stresie i wyczerpaniu fizycznym organizmu.

 

Nektar do produkcji tego miodu pochodzi ze smukłego zioła, nawłoci lekarskiej, potocznie określanego złotą rózgą lub złotą dziewicą albo mimozą. Nawłoć pospolita to roślina bardzo interesująca dla pszczelarzy i zielarzy. Wysokie, chwiejące się na wietrze łany złocistych kwiatów nawłoci kwitną od lata aż do późnej jesieni - praktycznie do pierwszych przymrozków. Z tego powodu nawłoć jest jedną z cenniejszych roślin miododajnych, dzięki której pszczoły mogą przetrwać zimę. To o nawłoci - mimozie śpiewał Niemen: "mimozami jesień się zaczyna, złotawa, krucha i miła..."

 

Miód nawłociowy jest prawdziwym rarytasem - jest zdecydowanie trudniej dostępny niż inne rodzaje miodów, między innymi dlatego, że pszczelarze pozostawiają pewną jego część jako pokarm dla pszczół na okres zimowy.

 

-----------------------------------------------------------------

W moich miodach mogą się znaleźć nieliczne jasne wykwity. Są to pęcherzyki powietrza  powstałe w czasie naturalnej krystalizacji miodu, nie zmieniają one w żadnym stopniu właściwości miodu.

 

Polecam też propolis - kit pszczeli, produkt o silnych właściwościach antybiotycznych. 50 gramów propolisu na 350 gramów spirytusu i 150 gramów wody - cena 15.00 zł za opakowanie 50 gramów. 

 

Przy zamówieniu proszę podać wybrane gatunki miodu!