WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.
WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.
WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.
(K 48-1002 B)
Miecz nie jest naostrzony ani przystosowany do ostrzenia. Ostrze wykonane jest ze stopu cynku i aluminium.
Producent: HISZPANIA
Materiał:
stop cynku i aluminium
DŁUGOŚĆ: 25cm
WAGA: 0,1 kg
" Excalibur (Ekskalibur) (wal. Caledfwlch, w wolnym przekładzie "miecz światła") – legendarny miecz z legend arturiańskich. Otrzymał go Król Artur od Pani Jeziora, po tym jak złamał poprzedni "Miecz z Kamienia". Broń ta miała być wieczna, a jej pochwa miała tę właściwość, że noszącemu nie zagrażały żadne rany.
Po śmierci Artura, z rąk popleczników jego syna Mordreda (Medrauta), miecz zawędrował z nim na Avalon. Tam miał czekać na powrót króla do świata żywych, aby następnie wraz z nim brać udział w walce o dobro, prawość i braterstwo, przede wszystkim zaś o miłość. Jednakże podczas wielkiego przelewu krwi celtyckiej Excalibur ma powrócić na świat i pojawić się w miejscu Miecza z Kamienia, prawdopodobnie w Stonehenge.
Istnieje legenda, że Caliburn miał być po śmierci przekazywany z rąk do rąk wszystkim rycerzom godnym jego posiadania, ale jest to wątpliwe i bardziej prawdopodobne jest przypuszczenie, że został rozbity i tworzy 13 skarbów Brytanii, zawiezionych na wyspę Bardsey wraz z Merlinem. Dalszą częścią legendy jest fakt iż Caliburn może zostać odrodzony tylko z czystej miłości dziecka, co do dzisiaj jest nie do rozszyfrowania, albowiem ten który będzie dzierżył miecz musi być "mężem prawym, sprawiedliwym i wolnym od nienawiści i zła tego świata". Niedawno nazwa Excalibura została odczytana przez naukowców, zajmujących się kulturą celtycką, jako zlepek słów łacińskich ensis caliburnus, czyli "miecz chalibijski", czyli wykuty przez Chalibów, lud pochodzący z Anatolii"1.
1-Excalibur [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2[zasłonięte]009-07 11:06Z [dostęp: 2[zasłonięte]009-08 19:16Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Excalibur&oldid=17[zasłonięte]368