|
OPIS PRZEDMIOTU
EVENT 20/20 BAS V3
Powrót 20/20
Zaprezentowany po raz pierwszy w 1995 roku oryginalny monitor bliskiego pola 20/20 zrewolucjonizował branżę nagraniową i dzięki wiernej reprodukcji sygnału i wyjątkowemu charakterowi brzmienia zdobył miejsce w sercach realizatorów na całym świecie. Teraz Event z dumą przedstawia nową generację tego odsłuchu, model 20/20BAS który cechuje klarowne, przejrzyste i zdefiniowane brzmienie. W tym, dwudrożnym monitorze z ulokowanym na panelu przednim otworem basowym udoskonalono wiele najistotniejszych elementów, zachowując przy tym prawdziwy charakter brzmieniowy i najlepsze cechy z oryginalnego modelu. Zespół inżynierów z Eventa sięgnął po rozwiązania technologiczne z flagowego modelu Opal, co pozwoliło uzyskać jakość zgodną z filozofią projektowania firmy, w której głównymi założeniami są wysoki poziom wyjściowy, niski poziom zniekształceń i znakomita dynamika.
Współczesna klasyka Zaprezentowane po raz pierwszy w 1995 roku oryginalne monitory bliskiego pola 20/20, przyjęto powszechnie z ogromnym entuzjazmem i dzięki temu marka Event szeroko zaistniała na światowych rynkach. Do stworzenia monitorów 20/20 wykorzystano nietypowe jak na tamte czasy procesy produkcyjne oraz materiały. Odsłuchy wyposażone zostały w ekranowany magnetycznie głośnik kopułowy 25 mm z naturalnego jedwabiu i 8 calową membranę z mineralnie impregnowanego polipropylenu. Laminowana i wytłumiona wewnątrz obudowa z MDFu wraz z umieszczonym na panelu przednim, dużym otworem basowym pozwoliły uzyskać w 20/20 imponujące brzmienie najniższego pasma.
Wypuszczona rok później przez Event wersja aktywna, 20/20bas, doskonale została przyjęta przez realizatorów i muzyków, a także przez media. Jedną z pierwszych par odsłuchów 20/20bas użył Francis Buckley podczas miksowania albumu Quincy Jonesa pt. Q's Jook Joint, za który realizator otrzymał nagrodę Grammy w 1996 w kategorii Najlepiej Zrealizowana Płyta.
Obecnie, piętnaście lat później Event, prezentując model 20/20BAS wytycza ścieżkę dla nowej generacji odsłuchów, które cechuje czysty, klarowny i zdefiniowany przekaz dźwiękowy. W tym głośniku udoskonalono wiele najistotniejszych elementów, zachowując przy tym prawdziwy charakter brzmienia i najlepsze cechy z oryginalnego modelu. Zachowano oryginalny projekt przetwornika oraz wymiary kolumny, rewolucyjne zmiany zaszły natomiast w sferze wzmacniaczy wysokich i niskich częstotliwości, jakości obudowy i w ogólnej konstrukcji. Dzięki temu udało się poprawić charakterystykę brzmieniową, podnieść dynamikę i zwiększyć niezawodność monitora.
Technologia Opal Zespół inżynierów Event wykorzystał rozwiązania technologiczne z flagowego modelu Opal, co pozwoliło uzyskać jakość zgodną z filozofią projektowania firmy, w której głównymi założeniami są wysoki poziom wyjściowy, niski poziom zniekształceń i doskonała dynamika. W pełni dyskretne wzmacniacze w klasie AB zastosowane dla głośnika wysoko tonowego i woofera dostarczają ponad 250 W potężnej mocy przy utrzymaniu całkowitego poziomu zniekształceń harmonicznych (THD) na poziomie poniżej 0.01%. To oznacza więcej niż podwójną moc, jaką zapewniał oryginalny układ wzmacniacza z 20/20bas przy o połowę niższym poziomie zniekształceń. Tajemnica większej wydajności przetwarzania leży w ogromnym zasilaczu toroidalnym, którego zastosowanie pozwoliło ekstremalnie zwiększyć reprodukcję najniższych częstotliwości.
“Mamy ogromny szacunek do oryginalnego monitora 20/20” wyjaśnia Dyrektor Techniczny firmy Event, Marcelo Vercelli. “Każda osoba w dziale projektów firmy Event podchodzi do tego głośnika z dużym szacunkiem, zauważyliśmy jednak kilka dziedzin, w których można było skorzystać z technologii opracowanych dla modelu Opal i uzyskać lepszą dynamikę przy mniejszym poziomie zniekształceń. Nowy wzmacniacz basowy może do woofera dostarczyć aż do 250 W mocy szczytowej. Dzięki temu usłyszysz BUUM…, czyli dokładnie takie brzmienie w najniższym paśmie, jakiego oczekujesz.”.
Ogólne:
- Pasmo przenoszenia: 35 Hz - 20 kHz ±2 dB,
- Częstotliwość podziału: 2300 Hz,
- Zniekształcenia:
- Harmoniczna 3 rzędu przy 90dB SPL, 1m, 50-7 kHz: 0.08%,
- Harmoniczna 3 rzędu przy 90dB SPL, 1m, 200 - 20 kHz: 0.2%,
- Harmoniczna 3 rzędu przy 90dB SPL, 1m, <200Hz: 1.5%.
- Wydajność akustyczna - SPL przy 1m, pomiar uśredniony (80Hz - 20kHz): 105 dB,
- Wydajność akustyczna - SPL przy 1m, poziom szczytowy, (80Hz - 20kHz): 108 dB,
- Wejście sygnałowe: XLR symetryczne.
Przetwornik niskotonowy (woofer):
- Średnica membrany: 180 mm (7.1”),
- Cewka: pojedyncza odporna na wysokie temperatury, o średnicy 38 mm (1.5”),
- Rodzaj tworzywa: Wysokiej wytrzymałości poliamid - włókno szklane,
- Rodzaj magnesu: Ferrytowy,
- Membrana: polipropylenowa z wypełnieniem mineralnym,
- Ekranowanie: magnetyczne, stalowa osłona.
Przetwornik wysoko-tonowy (tweeter):
- Średnica kopułki: 25.4 mm (1"),
- Średnica cewki: 25 mm (0,98"),
- Magnes ferrytowy,
- Typ kopułki: Jedwabna,
- Chłodzenie ferrofluidem,
- Ekranowanie magnetyczne.
Wzmacniacz niskich/wysokich częstotliwości:
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz (±0.2 dB),
- Podział pasma: 20Hz - 2400Hz (niskie częst.)/2400Hz - 20kHz (wysokie częst.),
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 0.01% 120 Watt przy 4 Ohm,
- Moc (uśredniona moc) przy 4 Ohm: 80 W,
- Moc chwilowa przy 4 Ohm: 120 W,
- Układ: Klasa AB,
- Regulacja niskich częstotliwości LF: Stała w zakresie ±3 dB,
- Regulacja wysokich częstotliwości HF: Stała w zakresie ±3 dB,
- Filtr częstotliwości poddźwiękowych: -3dB dla 30Hz,
- Zabezpieczenia: ogranicznik, zabezpieczenie termiczne z przełącznikiem,
- Wskaźniki: znaczek Event wskazuje uruchomienie monitora,
- Chłodzenie: konwekcja - aluminium,
- Zasilanie: wybór napięcia 110-120 V 220-240 V, 50/60 Hz, 180 VA, zasilany za pomocą odłączanego kabla 3-żyłowego typu IEC.
Budowa:
- Obudowa: MDF,
- Otwór basowy: na panelu przednim,
- Wymiary: 260 mm x 375 mm H x 300 mm,
- Waga: 17 kg,
- Wymiary w transporcie: 375 mm x 495 mm x 415 mm,
- Waga w opakowaniu: 19 kg .
|
|