Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Euscorpius carpathicus parki OKAZJA

07-07-2012, 15:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 23 zł      Najwyzsza cena licytacji: 23 zł     
Użytkownik belo2
numer aukcji: 2436825910
Miejscowość Wręczyca Wielka
Kupiono sztuk: 3    Licytowało: 3    Wyświetleń: 230   
Koniec: 05-07-2012 08:16:16
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji są haremy skorpionów Euscorpius carpathicus, 1 samica i 1 samiec w rewelacyjnej cenie 23zł.


Skorpiony maja ok 1.5-2 lata i nie są spokrewnione.


Istnieje możliwość wybrania samic zapłodnionych ale o tym proszę powiadomić mnie po kliknięciu kup teraz. Młode będą na przełomie lipca/ sierpnia 100% satysfakcji


Są to idealne skorpiony dla osób które zaczynają przygodę z terrarystyką czy też skorpionami, nie wymagają żadnych dokumentów ich jad nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pod warunkiem że nie jesteśmy uczuleni.

Wszelkie pytania proszę kierować na gg: [zasłonięte]42341 lub tel 604 [zasłonięte] 280 (nie odpisuje na sms)

Poniższy opis został zapożyczony ze strony www.terrarium.com.pl


Terrarium: Pojemnik o wymiarach 12 x 12 x 20 cm jest wystarczający dla dorosłego osobnika jak również dla pary. Podłoże najczęściej jest mieszanką ziemi ogrodowej, torfu, piasku. Grubość podłoża powinna być minimum 5 cm, nie znaczy to iż skorpion kopie nory, jednak większa grubość podłoża pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność. Na powierzchni warto jest rozsypać suche liście, igliwie. Do budowy schronień najlepszym materiałem są duże kawałki kory. Kamieni nigdy w terrarium nie polecam gdyż mogą się przesunąć i przygnieść podopiecznego. Skorpiony można trzymać w dużym zbiorniku komunalnym, jednak wtedy należy pamiętać o tradycyjnie dużej ilości kryjówek.

Temperatura: Temperatura jest z jednym z ważniejszych czynników przy hodowli i rozmnażaniu każdego rodzaju skorpionów. Rodzaj Euscorpius pochodzi ze strefy umiarkowanej czyli chłodne zimy ciepłe lata. Latem gdy przypada największa aktywność w ciągu dnia temperatura powinna mieścić się w zakresie pomiędzy 22 -26°C. W ich środowisku naturalnym różnica temperatur w nocy wynosi od 2 do 5 stopni. Zimą powinno się zapewnić podobną temperaturę jak w ich naturalnym środowisku w zimowych miesiącach. A przez jeden lub dwa miesiące temperatura powinna być utrzymywana w granicach 5 - 10°C. Skorpiony w tym czasie nie powinny otrzymywać pokarmu i przechowywane powinny być w przewiewnym miejscu. Odpowiednie warunki zapewnione w tym okresie zapewniają długi żywot podopiecznych i możliwość rozwoju potomstwa. Z drugiej strony skorpiony te charakteryzuje łatwość w adaptowaniu się od warunków w jakich mieszkają. Trzymane przez okrągły rok w temperaturze pokojowej (biorąc pod uwagę niedogrzane pomieszczenia zimą) mają zachowane cykliczne różnice temperatur i nie przeszkadza im to w rozmnażaniu się.

Wilgotność: Skorpiony te są bardzo wrażliwe na odwodnienie. W naturalnych warunkach przebywają najczęściej w zacienionych, stale wilgotnych miejscach. Oczywiście lekko wilgotnych nie znaczy podmokłych, gdyż za wysoka wilgotność może spowodować rozwój pasożytów oraz grzybicy i prowadzić w dłuższym czasie do zgonu zwierzęcia. Podłoże więc powinno być w głębszej warstwie wilgotne. Raz w tygodniu można delikatnie zrosić całą powierzchnie terrarium. Jednak część wilgoci skorpion pobiera ze swoich ofiar. Z innej strony nie można zapomnieć że samica w ciąży, czy osobnik zbliżający się do wylinki potrzebuje troszeczkę więcej wilgoci. Oczywiście nie należy zapomnieć o umieszczeniu małego płytkiego naczynia z wodą, które powinno się wypełnić drobnym żwirem by zapobiec utopieniu się małych skorpionów. Pożywienie: Skorpiony z rodzaju Euscorpius nie należą do zwierząt zbyt wybrednych. Ich menu stanowią przeróżne ofiary Świerszcze czy karaluchy stanowią doskonałe źródło pokarmu ale też skorpiony nie wzgardzą pająkami, ćmami i innymi owadami odpowiedniej wielkości. Młode skorpiony najlepiej karmić małymi świerszczami, muszką owocówką, lub termitami. Jeśli pożywienie nie zostało zjedzone w ciągu dwóch dni od momentu wprowadzenia do terrarium, powinno zostać usunięte gdyż skorpion może przygotowywać się do wylinki lub po prostu nie jest głodny.

Rozmnażanie: Rozmnażanie tego rodzaju nie należy do najtrudniejszych i najczęściej przebiega bez komplikacji. Oczywiście jednym z ważnych punktów jest obecność płaskiego średnich rozmiarów kawałka kory, potrzebnego do złożenia spermatofora. W idealnych terraryjnych warunkach ciąża trwa 4-6 miesięcy. Ilość urodzonych skorpionów najczęściej jest w zakresie pomiędzy 20-30 sztuk. Płeć rozpoznajemy dzięki różnicom w budowie telsona i szczypiec.

Wzrost - długość życia: Przy zachowaniu odpowiednich warunków i odpowiednich temperatur, młode skorpiony rosną i linieją bez problemów. Pięć do Sześciu wylinek potrzebnych jest by skorpion osiągnął pełną dojrzałość, zajmuje to około dwa lata. Długość życia rodzaju Euscorpius zależy oczywiście od zapewnionych warunków w terrarium, obecności lub nie okresu zimowania i częstotliwości podawania pokarmu jednak najczęściej przyjmuje się 4 do 5 lat.

Zachowanie: Euscorpius spp należą do grupy społecznych skorpionów. Jeśli terrarium jest duże i posiada odpowiednią ilość ukryć i odpowiednią ilość jedzenia można trzymać grupę razem. Jednak przy zaobserwowaniu przypadków kanibalizmu należy co najszybciej odseparować członków grupy. Czasem jednak w dużym bardzo terrarium trzymając grupę Euscorpius spp można dojść do tzw. "równowagi". Znaczy to iż silne osobniki wyeliminują słabe, ustanowią strefy terytorialne i będą żyły w spokoju co jakiś czas prowadząc drobne potyczki z sąsiadem. Oczywiście para dorosłych umieszczonych razem w celach rozrodczych może egzystować razem bez najmniejszych problemów. Skorpiony te często są zadziwiająco szybkie jak na małe rozmiary i dość ruchliwe dzięki czemu sprawiają dużo przyjemność w obserwacji.

Niebezpieczeństwo: Produkcja toksyn czy jadu to domena praktycznie wszystkich głównych form życia z wyłączeniem ptaków. Skorpiony wszystkie bez wyjątku posiadają jad, ale nie posiadają go po to by zabijać ludzi. Niestety jednak na przestrzeni czasu skorpiony zapisały się negatywnie w historii ludzkości. Jednak w przypadku Euscorpiusów siła jadu produkowana przez te skorpiony porównywana jest z siłą ukłucia pszczoły lub osy. Samo ukłucie do którego dochodzi niezmiernie rzadko powoduje lekkie swędzenie, zaczerwienienie miejsca ukłucia, lokalne odrętwienie okolicy miejsca ukłucia. Symptomy te trwają od godziny do kilku godzin.