Zestaw 3 książki
Europa
1, Duroselle
Europa historia narodów
bertelsman 2002
wyd 2 poprawione
twarda oprawa lakierowana w obwolucie
stan bdb-/db++
2, red Drozdowicz
Europa Europa
przewodnik encyklopedyczny po wspólczesnej europie
tom 3 (ostatni)
kurpisz 2005
twarda oprawa lakierowana
stan bdb
3, Kwiatek
Miasta zjednoczonej Europy
muza 2005
do poz 2
TOM 1
Niniejszy przewodnik nie jest podręcznikiem do studiowania realiów współczesnej Europy, zawiera on jednak tak wiele róznych informacji na jej temat, że może być przydatny wszystkim osobom interesującym się problematyką europejską - zarówno młodzieży licealnej, jak i studentom kierunków akademickich, które w swoim programie mają przedmioty związane z szeroko pojetą europeistyką. W tomie I zamieszczone zostały następujące bloki tematyczne: warunki naturalne kontynentu europejskiego (w tym m.in. struktura geologiczna i glebowa, ukształtowanie powierzchni, stosunki wodne i roślinne, zwierzęta, klimat), zróżnicowanie etniczne (m.in. grupy etniczne, mniejszości narodowe, języki), życie religijne (m.in. Kościoły, wyznania, kulty, sekty i nowe ruchy religijne), kultura i sztuka (w tym kultura masowa i elitarna, film, muzyka, teatr, literatura), sport i rekreacja (m.in. poszczególne dyscypliny i wielkie wydarzenia sportowe, osiągane wyniki i zasady sportowej rywalizacji).
TOM 2
Tom II zawiera informacje na temat europejskiej urbanistyki ( w tym struktury wiejskiej i miejskiej oraz architektury), życia politycznego (m.in. konfliktów i napięć), życia gospodarczego (w tym gospodarek krajowych i współpracy międzynarodowej, narodowych i ponadnarodowych organizacji), integracji europejskiej (m.in. przebiegu, zasad działania Unii Europejskiej, dokumentów programowych, Polski w Unii Europejskiej (w tym oczekiwanych zmian w różnych sferach życia społecznego), państw (m.in. warunków naturalnych, gospodarki i turystyki) oraz miast. (tekst Od Redakcji z t. 1)
TOM 3
W tomie III omówiona jest turystyka i komunikacja (w tym pojęcia, ośrodki i regiony turystyczne, uzdrowiska, szlaki pielgrzymkowe, najważniejsze zabytki wg listy UNESCO), praworządność (m.in. prawa człowieka, funkcjonowanie samorządów, regulacje stosunków międzynarodowych), obroność i bezpieczeństwo (w tym bloki i systemy obronne, broń i zbrojenia), zdrowie (w tym zarządzanie i finansowanie służby zdrowia, profilaktyka i patologie), edukacja (w szkole i rodzinie, funkcjonowanie wyższych uczelni), badania naukowe (ich organizacja i prowadzenie, wielkie odkrycia naukowe XX w.), wyzwania ideowe (m.in. nacjonalizm, komunizm, liberalizm, socjalizm). (tekst Od Redakcji z t. 1)