Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ENCYKLOPEDIA MUZYKI PWN

12-07-2012, 14:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 49 zł     
Użytkownik Ryszard377
numer aukcji: 2394964703
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 23   
Koniec: 03-07-2012 15:36:56

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: twarda z obwolutą
Rok wydania (xxxx): 1995
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ENCYKLOPEDIA MUZYKI PWN pod redakcją Andrzeja Chodkowskiego.


Wyczerpujące kompendium wiedzy o muzyce i muzykach, zawiera 8 100 haseł ze wszystkich dziedzin muzyki , w tym:

 

3700 haseł rzeczowych obejmujących , style, szkoły i historię muzyki, paleografię muzyczną , praktykę wykonawczą, instrumenty, wydawnictwa muzyczne.

 

4400 hasła biograficzne


1000 biogramów twórców polskich.


Wydawca. PWN , stron 1128.

 

Przykłady

 

GUIRA, guiro, latyno-amerykański instrument muz. Z grupy – idiofonów, wykonywany ze skorupy owocu, na której powierzchni nacina się poprzeczne karby. Grający przesuwa po karbach stalowym prętem wydobywając serię trzasków. G. Używana jest przede wszystkim do podkreślenia rytmu w muzyce tanecznej.

HEAVY METAL, styl rockowy powstały z hard rocka z chwilą ustąpienia wpływów bluesa. W głównym nurcie h. M. Znalazły się m.in. zespoły „Iron Maiden” i „Van Halen”. Popularność zyskały też brutalne odmiany stylu, jak Thrash, death metal, grincore, reprezentowane przez zespoły „Venom”, „Metallica”, „Slayer”, „Death”, „napalm Death”, „Carcass”, „Vader” i in.

INSCENIZACJA: przygotowanie i wprowadzenie na scenę sztuki teatralnej, opery, dramatu muzycznego lub baletu. Pojęcia inscenizacji i reżyserii są do siebie zbliżone, jednakże ta ostatnia odnosi się głównie do kierowania sztuką aktorską, natomiast inscenizacja jest sztuką koordynowania różnorodnych elementów spektaklu – tekstu dramatycznego, gry aktorskiej, muzyki, scenografii, kostiumów, oświetlenia itp. – w celu nadania im jednolitego kształtu, stanowiącego odbicie syntetycznej myśli interpretacyjnej.

OKUDŻAWA Bułat, ur. 9 V 1924 w Moskwie, zm. 12 VI 1997 w Paryżu, gruziński poeta, kompozytor i piosenkarz. Pisał muzykę przede wszystkim do własnych wierszy, które śpiewał z towarzyszeniem gitary. Są to ballady o prostej melodyce, której fraza rytmizuje i dramatyzuje frazę poetycką.