Elektroniczna niania Blow 6290
Elektroniczna niania BLOW to urządzenie szczególnie przydatne dla rodziców / opiekunów. Umożliwia swobodne przemieszczanie się w zasięgu działania urządzenia nie tracąc jednocześnie nadzoru nad dzieckiem / osobą wymagającą opieki. Urządzenie składa się z dwóch modułów - nadawczego, który umieszcza się w pomieszczeniu dziecka / osoby wymagającej opieki, oraz odbiorczego - dla rodzica / opiekuna. Moduł nadawczy transmituje drogą radiową do modułu odbiorczego wszelkie dźwięki z otoczenia w którym został zainstalowany. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba sprawująca opiekę słyszy wszystko co dzieje się w monitorowanym pomieszczeniu. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją obsługi przed użyciem urządzenia.
INSTALACJA A. Moduł nadawczy (nadajnik) należy umieścić w pomieszczeniu które będzie monitorowane - pokój dziecka / osoby wymagającej opieki. Nadajnik wymaga podłączenia do standardowego gniazda napięcia 230V.
B. Moduł odbiorczy (odbiornik) należy umieścić w pomieszczeniu rodzica / opiekuna. Odbiornik wymaga do prawidłowego działania 4 baterii AAA, które należy umieścić w gniazdach wewnątrz jego obudowy. Zalecane jest używanie baterii alkalicznych w celu maksymalnego wydłużenia czasu działania. W czasie instalacji / wymiany baterii należy się upewnić, że są one prawidłowo zamontowane w gniazdach (biegun dodatni i ujemny jest we właściwym położeniu). Moduł odbiorczy może być również zasilany poprzez zewnętrzny zasilacz DC 9V / 200 mA (wtyk - biegun ujemny w środku). Podłączenie zewnętrznego źródła energii automatycznie odłącza zasilanie z baterii. W przypadku długiego czasu nasłuchiwania bez konieczności przemieszczania się do innych pomieszczeń, ten sposób zasilania odbiornika jest zalecany.
WYBÓR KANAŁU PRACY Elektroniczna niania BLOW może pracować na jednej z dwóch predefiniowanych częstotliwości. Standardowo oba moduły pracują na pierwszym kanale (CH1) i ustawienie to nie powinno być zmieniane jeśli nie występują żadne problemy w odsłuchu. W przypadku, gdy praca urządzenia nie jest prawidłowa i występują zakłócenia w odbiorze, należy w obu modułach przełączyć kanał na drugi (CH2). Odpowiedni przełącznik znajduje się zarówno w nadajniku jak i odbiorniku. Należy pamiętać, że aby zestaw działał prawidłowo, oba moduły muszą pracować na tym samym kanale (CH1) lub (CH2).
MONTAŻ Istnieją trzy podstawowe możliwości montażu elementów zestawu:
1. Zarówno nadajnik jak i odbiornik posiada płaską podstawę co umożliwia jego stabilne postawienie na każdej płaskiej powierzchni.
2. Moduły posiadają z tyłu obudowy otwory montażowe, które umożliwiają ich montaż na ścianie
3. Odbiornik posiada ponadto pasek z klipsem
W celu jak najlepszego działania zaleca się aby nadajnik montować maksymalnie w promieniu 3 metrów od dziecka / osoby wymagającej opieki. Nie należy ustawiać modułów w miejscach gdzie mogą być one wystawione na działanie wysokiej temperatury, wilgoci lub innych niekorzystnych czynników.
ZASIĘG DZIAŁANIA Średni zasięg działania zestawu w warunkach domowych to 30 - 50 metrów. Zasięg jest ponadto uzależniony od stopnia naładowania baterii oraz innych czynników środowiskowych i konstrukcyjnych budynku (np. grubość ścian, wykorzystane materiały itp.). Zaleca się przeprowadzenie własnych testów zasięgu zestawu w celu najbardziej efektywnego użytkowania i optymalnego ustawienia zarówno nadajnika jak i odbiornika.
NADAJNIK 1. Podłącz nadajnik do źródła zasilania i ustaw w pomieszczeniu, które ma być monitorowane. Zapalona zielona dioda - sygnalizuje, że urządzenie jest włączone.
2. Za pomocą potencjometru ustaw czułość nadajnika (aktywacja nadawania zostaje zainicjowana poprzez dźwięki dobiegające z otoczenia w związku z czym istotne jest ustawienie czułości. W pomieszczeniach gdzie z reguły jest bardzo cicho lub też w nocy - zwykle wystarcza minimalna czułość, natomiast w miejscach gdzie dźwięki otoczenia są wyraźniejsze - czułość wyższa. Zalecane jest przetestowanie urządzenia i dobranie odpowiedniej czułości nadajnika na podstawie indywidualnych wniosków z testów). Nadawanie sygnalizowane jest poprzez świecenie czerwonej diody nadajnika.
ODBIORNIK 1. Zamontuj baterie w odbiorniku lub podłącz odbiornik do zewnętrznego źródła zasilania. Włącz odbiornik za pomocą potencjometru głośności. Zapalona zielona dioda - sygnalizuje, że urządzenie jest włączone.
2. Potencjometrem głośności ustaw poziom dźwięku. Odbiornik wyposażony jest również w 5 diod sygnalizujących poziom odbieranego dźwięku.
W zestawie polska instrukcja, FV lub paragon (podstawa 2-letniej gwarancji producenta).
"W związku z częstymi pytaniami informujemy, że elektroniczna niania nie przewija pieluch"