Zarówno Elavia Intensive, jak i Elavia Anti Yo-Yo składają się wyłącznie z wyciągów z roślin znanych ze swych właściwości odchudzających i wspomagających odchudzanie:
zielona herbata, guarana, ostrokrzew paragwajski i herbata yunnan pomagają w spalaniu tłuszczów
koper włoski, seler i jęczmień usuwają nadmiar wody
cykoria, grejpfrut i figa indyjska eliminują toksyny
orzeszki kola wzmacniają organizm
melisa redukuje stres
winogrona oczyszczają organizm i poprawiają przemianę materii
wyciąg ze strąków fasoli wspomaga pracę wątroby i ogranicza wchłanianie węglowodanów
Herbata chińska (łac. Camellia sinensis) – herbata zielona
Zielona herbata – otrzymywana z liści, które nie zostały poddane fermentacji – pochodzi oczywiście z Chin. I chociaż dla Chińczyków od pięciu tysięcy lat stanowi codzienny napój, w Europie pojawiła się dopiero w XVII wieku. Początkowo była dostępna wyłącznie w aptekach jako środek przeciwko wzdęciom oraz lek przeciwreumatyczny. Obecnie dobroczynne działanie zielonej herbaty na nasz organizm jest wykorzystywane w leczeniu kilkudziesięciu dolegliwości. W zielonej herbacie tkwi tajemnica długiego życia, a regularne spożywanie napoju wspomaga procesy trawienne, zapobiega chorobom układu krążenia oraz oczyszcza organizm z toksyn.
Zielona herbata znakomicie wspomaga trawienie i odchudzanie – przez pobudzenie wydzielania soków żołądkowych sprzyja przemianie materii, trawieniu pokarmów i usuwa uczucie przepełnienia żołądka po zbyt obfitym i ciężkostrawnym posiłku.
Paulinia guarana (łac. Paullinia cupana)
Krzew z Wenezueli i północnej Brazylii. Nazwa pochodzi od indiańskiego plemienia Guarani żyjącego w Ameryce Południowej. W kulturze Indian Guarani i Tupi guarana uważana była za roślinę magiczną – używano jej między innymi jako lekarstwa na problemy jelitowe i na poprawę sił witalnych. Preparaty z guarany wspomagające odchudzanie mają z jednej strony hamować uczucie głodu, a z drugiej poprawiać metabolizm dzięki zwiększeniu wydatków energetycznych. Hamowanie uczucia głodu jest wynikiem podwyższenia temperatury ciała oraz zwolnienia tempa opróżniania żołądka (im dłużej mamy wypełniony żołądek, tym dłużej czujemy się syci), z kolei zwiększenie wydatków energetycznych wiąże się ze stymulacją układu nerwowego i w konsekwencji wzrostem termogenezy – uwalniania ciepła przez organizm. Jeśli chodzi o odchudzanie to najefektywniejsze jest stosowanie guarany z innymi ziołami.
Ostrokrzew paragwajski (łac. Ilex paraguariensis), czyli yerba mate
Yerba mate jest południowoamerykańskim odpowiednikiem herbaty, a przygotowuje się ją z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Bardzo popularny w Brazylii, Argentynie, Paragwaju oraz Urugwaju, wyciąg z liści ostrokrzewu zawiera kofeinę oraz teobrominę – substancje o działaniu energetyzującym. Powoduje pobudzenie organizmu, likwiduje objawy zmęczenia i rozluźnia. Ostrokrzew paragwajski usprawnia także procesy trawienne i łagodzi problemy gastryczne. Poprawia perystaltykę jelit oraz przyspiesza przemianę materii, dlatego jest zalecany podczas odchudzania. Dodatkowo łagodzi dyskomfort, jakim jest uczucie głodu oraz silne łaknienie towarzyszące dietom niskokalorycznym, a także dostarcza minerałów i witamin niezbędnych do utrzymania normalnej aktywności fizycznej. Napój wpływa też pozytywnie na pracę nerek i pomaga oczyszczać organizm z toksyn.
Jęczmień zwyczajny (łac. Hordeum vulgare)
Jedna z najstarszych roślin uprawnych pochodząca z Bliskiego Wschodu, jego ślady znaleziono w wykopaliskach z epoki neolitu. Jęczmień zyskał uznanie także u Greków, którzy wykorzystywali go również jako zboże obrzędowe. W starożytnym Rzymie był składnikiem diety gladiatorów jako źródło siły i wigoru.
Jęczmień zawiera między innymi witaminy B1, B2, B6, beta-karoten, kwas foliowy, potas, wzmacniający kości wapń, przeciwdziałające anemii żelazo, zapobiegający skurczom mięśni i łagodzący skutki stresów magnez, zwiększający odporność organizmu mangan, odgrywające ogromna rolę przy tworzeniu tkanki łącznej cynk i krzem, przy czym ten drugi wzmacnia także włosy i paznokcie. Do tego dochodzi selen chroniący przed wolnymi rodnikami, a zatem zapobiegający nowotworom, oraz regulujący procesy trawienne błonnik. Nie tylko zmniejsza apetyt, ale i „wymiata” z przewodu pokarmowego szkodliwe substancje, oczyszczając jelito grube.
Kola błyszcząca (łac. Cola nitida),
tzw. orzechy kola
Pochodzą z Afryki Zachodniej, gdzie drzewa kola rosną na plantacjach, ale też w stanie dzikim. Nasiona kola dzięki dużej zawartości kofeiny mają silne działanie pobudzające. Mieszkańcy Afryki żują je, co zapewnia im zmniejszenie uczucia zmęczenia i głodu. Orzeszki kola łagodzą uczucie głodu i pragnienia, eliminują uczucie senności oraz powodują wzrost energii i wytrzymałości. Podobnie jak inne rośliny zawierające kofeinę, teobrominę i teofilinę wspomagają odchudzanie i spalanie tłuszczu.
Cykoria podróżnik (łac. Cichorium intybus)
Cykoria należy do roślin popularnych. Można ją spotkać w całej Polsce. Zostały wyhodowane odmiany liściowe cykorii na sałatki oraz odmiany o rozwiniętym systemie korzeniowym, których używa się jako namiastki kawy. Cykoria poprawia przyswajanie pokarmów i trawienie, ponieważ pobudza wątrobę do produkcji żółci oraz żołądek do produkcji soku żołądkowego. Dlatego poleca się ją w nieżytach żołądka i jelit, w przypadku zmniejszonej produkcji żółci przez wątrobę, gdy zaburzone jest wydzielanie soku żołądkowego. Już medycyna ludowa polecała cykorię na polepszenie trawienia, zalecała jej spożywanie również dla poprawy przemiany materii i wzmocnienia łaknienia. Związki zawarte w cykorii mają lekkie działanie moczopędnie.
Fenkuł włoski (łac. Foeniculum vulgare), zwany koprem włoskim
Koper był znany już w starożytności. Jego nazwa pochodzi od słowa „kopec”, czyli zapach. Miał moc odstraszającą złe duchy ze względu na silny, charakterystyczny zapach. Ponadto był stosowany jako afrodyzjak oraz antidotum na ukąszenia żmii i zatrucia.
Koper jest stosowany w problemach trawiennych, wzdęciach i bólach brzucha. Jest znany jako składnik herbatek, które podaje się od pierwszych dni życia dziecka, gdyż łagodzą bóle brzuszka spowodowane kolką jelitową, wzdęciami i biegunkami. Koper wzmaga ruchy jelit, co powoduje odejście gazów i usuwa wzdęcia, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, tym samym przywraca prawidłowy przebieg procesów trawiennych.
Herbata chińska (łac. Camellia sinensis) - yunnan
Junnan jest jednym z najsłynniejszych regionów Chin produkujących herbatę od blisko dwóch tysięcy lat. Herbata yunnan ma cenione lecznicze właściwości. Zawiera między innymi: garbniki, alkaloidy, flawonoidy, minerały (wapń, magnez, cynk, mangan, miedź, selen) oraz witaminę C. Czerwona herbata yunnan wyróżnia się dużą zawartością tych związków. Zawiera bardzo małe ilości kofeiny i taniny, dzięki czemu nie upośledza wchłaniania żelaza. Ponadto ma właściwości przeciwutleniające, odtruwające organizm i oczyszczające go z toksyn. Nazywa się ją herbatą odchudzającą, herbatą piękna i zdrowia. Spożywana w odpowiednich ilościach, wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej, oczyszcza organizm z toksyn, łagodzi objawy stresu. Ponadto herbata yunnan reguluje poziom cholesterolu oraz stymuluje metabolizm. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, zapobiega nowotworom i zawałom serca.
Seler zwyczajny (łac. Apium graveolens)
Amerykanie i Japończycy, którzy mają wręcz obsesję na punkcie żywienia i leczenia selerem, doszukali się w nim ponad 80 cennych składników. Chociaż smak wcale tego nie sugeruje, jest w tym warzywie dwukrotnie więcej witaminy C niż w cytrusach. Dieta selerowa oczyszcza organizm z toksyn zawartych m.in. w pożywieniu. Pobudza przemianę materii, usuwając jednocześnie szkodliwe produkty uboczne tego procesu (np. kwas moczowy, który niewydalony zamienia się w kryształki odkładające się w stawach i powodujące skazę moczanową oraz silne bóle). Seler wzmaga produkcję żółci, ale jednocześnie zapobiega jej zastojowi w woreczku. Ułatwia trawienie i likwiduje zaparcia wynikające ze złych przyzwyczajeń żywieniowych. Poza tym oczyszcza organizm, likwiduje obrzęki, nawilża skórę, wzmacnia włosy i nadaje aksamitną gładkość cerze.
Grejpfrut (łac. Citrus paradisi)
Badania dietetyków dowiodły, że włączenie grejpfruta do jadłospisu ułatwia chudnięcie. Odkryto, że grejpfrut przyspiesza spalanie tłuszczu. Ekstrakt z nasion grejpfruta sprzyja perystaltyce jelit, przyspiesza trawienie i przemianę materii, a także powoduje zmniejszenie łaknienia. To wszystko dzięki zawartym w nasionach bioflawonoidach mających właściwości przeciwwirusowe, ale przede wszystkim przeciwtłuszczowe. To dzięki bioflawonoidom włókna kolagenowe są silne i nie umożliwiają tworzenia się cellulitu oraz przedwczesnego tworzenia się zmarszczek. Warto wspomnieć także o walorach grejpfrutowej skórki. Właśnie w skórze owocu znajduje się najwięcej witamin oraz narygina, która ma delikatne właściwości przeczyszczające i wspomaga przemianę materii.
Melisa (łac. Melissa officinalis)
Pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, a jej lecznicze właściwości były powszechnie znane już w starożytności. Melisę szczególnie upodobali sobie starożytni pszczelarze, którzy, wykorzystując zachęcający aromat rośliny, zwabiali pszczoły do uli. Stąd też pochodzi nazwa rośliny – w języku greckim „melissa” znaczy „pszczoła”. Melisa jest najbardziej znanym ziołowym lekiem na zaburzenia związane ze stresem i nadmierną nerwowością. Stanowi podstawowy składnik ziołowych preparatów, zalecana jest również w postaci naparów, a nawet kąpieli. Melisa łagodzi napięcie nerwowe i przeciwdziała wszelkim dolegliwościom fizjologicznym z nim związanym – działa rozkurczowo na żołądek i jelita, łagodzi bóle głowy, zwalnia zbyt szybkie tempo bicia serca (palpitacje). Melisa pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz żółci, zalecana jest więc przy dolegliwościach układu pokarmowego – żołądka, jelit, trzustki.
Winorośl właściwa (łac. Vitis vinifera), czyli winogrona
Winorośl należy do najstarszych roślin uprawianych przez człowieka - jej historia sięga czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Hipokrates właściwości winogron porównywał do właściwości miodu. Dawniej leczono nimi choroby układu pokarmowego, zaparcia, skaleczenia i rany. Spożywanie winogron zalecane jest osobom cierpiącym na zaparcia. Dzięki zawartości błonnika owoce te poprawiają perystaltykę jelit. Regulując pracę przewodu pokarmowego sprzyjają również zachowaniu szczupłej sylwetki. Winogrona oczyszczają organizm, ponieważ zawarte w nich składniki biorą udział w usuwaniu produktów przemiany materii. Pobudzają wydzielanie soków trawiennych, zmniejszają fermentację jelitową i działają żółciopędnie. Winogrona mają działanie alkalizujące, przeciwdziałają zakwaszaniu organizmu, które może powodować dieta z dużą ilością mięsa, a zbyt małą owoców, warzyw i mleka.
Fasola zwykła (łac. Phaseolus vulgaris)
Pochodzi z Ameryki Południowej, a do Europy dotarła po podróży Krzysztofa Kolumba. Teraz jest jedną z najbardziej popularnych roślin uprawnych. Wyciąg ze strąków fasoli ma wiele właściwości leczniczych: działa moczopędnie, w sposób zauważalny obniża poziom cukru we krwi. Jest zalecana w cukrzycy, chorobach nerek i pęcherza moczowego, nadciśnieniu tętniczym. Działa również jako „neutralizator skrobi” - hamując działanie alfa amylazy zapobiega rozkładowi skrobi, która nie ulega strawieniu i przyswojeniu w organizmie, lecz zostaje wydalona w niestrawionej postaci poza ustrój. W ten sposób organizm otrzymuje mniejszą ilość węglowodanów, które zostałyby przekształcone w tkankę tłuszczową.
Opuncja figa indyjska (łac. Opuntia ficus-indica)
Opuncja figowa to gatunek pochodzący z Meksyku, uprawiany również w wielu innych krajach o ciepłym klimacie. Przez Azteków uważana za roślinę świętą, była używana do obrzędów i w medycynie. Ma liczne właściwości lecznicze. Jest bogata w witaminy, składniki mineralne i błonnik pokarmowy. Sprzyja wydalaniu toksycznych produktów przemiany materii z organizmu, działa wspomagająco w kontroli poziomu glukozy we krwi oraz przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu, co zmniejsza ryzyko chorób serca. Opuncja zmniejsza także wchłanianie tłuszczu, wiążąc go w trwały kompleks i nie pozwalając na jego odkładanie się. Zwiększa uczucie sytości, hamuje apetyt I poprawia samopoczucie. Wspomaga zarówno pracę wątroby, jak i nerek, czym przyczynia się do odtruwania organizmu.
Elavia to kompleksowy 25-dniowy program wspomagający odchudzanie. Pomoże Ci łatwiej i szybciej zrzucić zbędne kilogramy, ale wymaga od Ciebie współpracy: stosowania niskokalorycznej diety i większej aktywności fizycznej.
Innowacyjny program odchudzający Elavia 25 dni składa się z dwóch etapów:
10 dni odchudzania
- Elavia Intensive
Etap, w którym dzięki wzmocnieniu spalania i oczyszczania organizmu szybciej znikają zbędne kilogramy.
Elavia intensive to płynny koncentrat o przyjemnym malinowo-wiśniowym smaku, który działa na czterech poziomach:
- spalanie (zielona herbata, guarana, ostrokrzew paragwajski, herbata yunnan)
- drenowanie (koper włoski, seler, jęczmień)
- oczyszczanie (cykoria, grejpfrut)
- wzmacnianie (orzeszki kola)
Dawkowanie
Zażywaj raz dziennie, najlepiej rano przed posiłkiem
4 nakrętki (4 x 16 ml) płynnego koncentratu rozpuść w szklance wody i wypij w całości.
Zmniejsz dawkę.
3 nakrętki (3 x 16 ml) płynnego koncentratu rozpuść w szklance wody i wypij w całości.
Zmniejsz dawkę.
2 nakrętki (2 x 16 ml) płynnego koncentratu rozpuść w szklance wody i wypij w całości.
Zmniejsz dawkę.
1 nakrętkę (16 ml) płynnego koncentratu rozpuść w szklance wody i wypij w całości.