Bogusław Polch podpisuje egzemplarze "EKSPEDYCJI"
Witam
OTO CO OFERUJĘ:
Jedna z najlepszych i najsłynniejszych polskich serii komiksowych :
Bogusław Polch (rys.), Alfred Mostowicz, Alfred Górny:
"EKSPEDYCJA - BOGOWIE Z KOSMOSU"
PO RAZ PIERWSZY WYDANIE W JEDNYM TOMIE (razem 8 części) : INTEGRAL z 2015 r. (Prószyński i S-ka) z autografem POLCHA !!!!
STAN:
IDEAŁ - NOWY !!!
Przed tysiącami lat Ziemię nawiedzili kosmici z planety Des. Dowodzeni przez Ais przybysze chcieli zbudować na naszej planecie inteligentną cywilizację. Było to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że na przeszkodzie planom ambitnej przywódczyni stawały bunty wśród załogi czy szalony naukowiec i jego zwolennicy. Gdy sytuacja wydawała się być bliska opanowania, Wielki Mózg panujący na Des postanowił zatopić Wielką Wyspę, na której pracowali kosmiczni naukowcy...
Ekspedycja. Według Ericha von Dänikena to ośmioczęściowa epicka opowieść komiksowa. Powstała na zlecenie niemieckiego wydawcy na przełomie lat 70. i 80. zachwyca rozmachem, doskonałą intrygą i wizjonerskimi rysunkami Bogusława Polcha. W Polsce w latach 80. ukazywała się nakładem KAW. Sprzedano około 1,8 mln egzemplarzy!
Komiks został wydany w kilkunastu krajach co sprawia, że Ekspedycja. Według Ericha von Dänikena to jeden z najbardziej znanych na świecie polskich komiksów!
Komiks jest oparty jest na hipotezach popularyzowanych między innymi przez Ericha von Danikena. Hipotezy te głoszą, że w zamierzchłej przeszłości na naszej planecie przebywały istoty z kosmosu, które znacząco wpłynęły na rozwój ziemskiej cywilizacji. Akcja tej opowieści rysunkowej jest fantastycznym rozwinięciem owych tez. Dotyczy dramatycznych losów kilku ekspedycji kosmicznych z planety Des, odległej od Ziemi o wiele lat świetlnych.
ABSOLUTNIE KULTOWA RZECZ !!!
***
"Oto paradoks! W latach siedemdziesiątych XX wieku powstał w Polsce Ludowej ośmiotomowy komiks, który wkrótce podbił świat! A przecież wobec tego gatunku odczuwano artystyczną rezerwę i ideologiczny wstręt. To nie jest historia o kolejnym milicjancie, przebiegłym agencie ani o cwanej małpce, lecz dzieje postaci historycznych, bogów, bohaterów mitów.
Zagłada Sodomy i Gomory, upadek wieży Babel, losy Atlantydy opowiedziane są w wymiarze awanturniczym i historyczno-naukowym, ale towarzyszy im swoisty religijny moralitet. Teza Danikena o przybyszach nawiedzających Ziemię została dramatycznie i epicko zilustrowana, a autorzy z wielkim smakiem i znawstwem wykorzystali atrakcje komiksowej maszynerii! Dziś - z perspektywy późniejszych losów literatury fantastycznej i filmu SF - widać, jak świeże i prekursorskie było to ujęcie."
Maciej Parowski
scenarzysta „Funky Kovala”, były redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”
|