|
|
-
"Ekonomia przetrwania" Wojciech Głąbiński
Wydawca: "Złote Myśli" ISBN:[zasłonięte]978-8301-015-0 ilość stron: 171 Książka drukowana - nowa okładka: miękka cena rynkowa: 32,70 zł
cena promocyjna: 24,53 zł przesyłka: 0 zł
Spis treści:
- Wstęp
- 1. Finansowanie potrzeb
- 2. Wstrzemięźliwość finansowa
- Unikanie zaciągania zobowiązań
- Przekładanie decyzji o zaciąganiuzob owiązań na inny termin
- Odkładanie gratyfikacji na później
- Awersja do ryzyka
- 3. Zarabianie na kryzysie
- 4. Wyjście awaryjne
- 5. Płać najpierw sobie
- Budowanie kapitału , który możemy wykorzystać
- na tysiąc różnych sposobów
- Oszczędzanie staje się priorytetem
- Wyrabianie pozytywnych nawyków finansowych
- 6. Na ile się wyceniasz
- Określ kwotę, jaką chcesz zarabiać co miesiąc
- Powiększ źródła dochodów
- 7. Mobilność umysłowa czy fizyczna
- Mobilność umysłowa
- Mobilność fizyczna
- Mobilność umysłowo-fizyczna
- 8. Przyszłościowe zawody
- Każdy pomysł generuje co najmniej trzy nowe pomysły
- Coraz mniejsze gwarancje zatrudnienia
- Udręka czy błogosławieństwo przekwalifikowania
- 9. Zmora księgowania umysłowego
- Rozdzielanie zysków, rozdzielanie strat
- Łączenie strat
- Awersja do ponoszenia strat
- Ratowanie utopionych kosztów
- 10. Nawyk oszczędzania
- 11. Inwestowanie w sieci kontaktów
- 12. Prywatna emerytura
- 13. Cięcie kosztów
- Cięcie kosztów dobrowolne —
- pomysł na uniknięcie skutków kryzysu
- Cięcie kosztów wymuszone —
- skutek wystąpienia sytuacji kryzysowej
- 14. Notowanie wydatków
- 15. Inwestowanie w dochód pasywny
- 16. Myślenie na wielką skalę
- Wizjonerstwo
- Elastyczność jako świadomość zmienności celów pośrednich
- Podjęcie decyzji to podjęcie działania
- Uczenie się na błędach i brak pojęcia klęski
- Szukanie wsparcia i otaczanie się najlepszymi
- Dowartościowywanie rzeczy, osób i siebie
- 17. Wolność wyboru
- Praca
- Pieniądze
- Wiedza
- 18. Kreowanie się na eksperta
- Wąska specjalizacja
- Wzrost konkurencyjności
- Przyciąganie właściwych, idealnych klientów
- Możliwość rozwiązywania rzeczywistych problemów klientów
- Perspektywa ponadprzeciętnych zarobków
- 19. Porażka hazardzistów
- 20. Analiza kosztów alternatywnych
- 21. Wolni od kredytów
- Kredyt to ostateczność — należy szukać innego rozwiązania
- Kredyt ma sens, jeśli zawiera w sobie element dźwigni finansowej
- 22. Mentalność ocalonego
Czy to może być publikacja, która wywróci do góry nogami Twoje podejście do pieniędzy? Czy zawiera unikalną wiedzę podaną w prosty i zrozumiały sposób, dzięki której Twoje pieniądze będą BEZPIECZNE? Czy dzięki niej dowiesz się jak nie tylko w okresie kryzysu, ale także i na co dzień podejmować MĄDRE decyzje finansowe? Przeczytaj ten tekst do końca i sam zadecyduj.
Zadaj sobie najpierw pytanie: Kto tak naprawdę dba o Twoje finanse?
Codziennie trafiają do nas informacje na temat tego
- w co warto inwestować?
- co robić ze swoimi pieniędzmi?
- jak zabezpieczyć się przed ich utratą?
Często dowiadujemy się też od przeróżnych doradców o "złotych rozwiązaniach" w zakresie finansów. Problem jednak w tym, że w bardzo krótkich odstępach czasu te "złote zasady" niestety przestają mieć rację bytu i są korzystne jedynie dla przedstawicieli banków i innych instytucji finansowych. Czy w takim razie są jakieś realne i skuteczne sposoby na to, aby zabezpieczyć swoje pieniądze? W publikacji, którą prawdopodobnie poznasz za chwilę, nie znajdziesz co prawda wszystkich gotowych rozwiązań, na pewno jednak dowiesz się:
Jak zabezpieczyć swoje pieniądze, stosując proste zasady ekonomii przetrwania?
Myślę, że słowo "przetrwanie" nie odnosi się tylko i wyłącznie do Twoich pieniędzy. To, ile potrafisz ich odłożyć, zaoszczędzić, jest także wyznacznikiem Twojej inteligencji finansowej i przede wszystkim tego, na jakim poziomie będziesz żył.
Ekonomia przetrwania to idea, która pozwala na wykształcenie w sobie umiejętności podejmowania korzystnych decyzji finansowych. Tego typu decyzje podejmujemy codziennie, często bez świadomości, że mogą one mieć fundamentalny wpływ na poziom naszych finansów w przyszłości.
Być może codziennie spotykasz się z pomysłami na pomnożenie pieniędzy czy po prostu na życie w lepszych warunkach. Gdy rozmawiasz z różnymi osobami, część z nich zdradza pomysły na zwiększenie zasobów finansowych. Najczęstsze pomysły na ich pomnożenie to:
- inwestycje w papiery wartościowe;
- założenie własnej firmy;
- zdobycie nowej, lepiej płatnej pracy;
- praca na dwóch etatach.
Na jakim poziomie finansowego IQ jesteś teraz?
Tak naprawdę kreatywność w tym zakresie nie zna granic. Czy jest to jednak najwyższy poziom finansowego IQ? Wystarczy zapytać te osoby, czy wiedzą, jak zabezpieczyć nagromadzone w taki sposób fundusze? Co zrobią, aby uzyskane sumy pieniędzy gwarantowały bezpieczeństwo finansowe? W tym momencie pojawia się niepewność. Wystarczy pomyśleć o tym, jak często od czasu ogłoszenia kryzysu zmieniały się kursy walut czy ile razy zmieniała się sytuacja na rynku nieruchomości. W takich okolicznościach warto zrobić krok wyżej w dziedzinie edukacji finansowej. Czy nie wydają Ci atrakcyjne rozwiązania, na które nie mają wpływu:
- kryzys finansowy;
- wahania kursu walut;
- zmieniająca się stopa bezrobocia
- cokolwiek innego, co według Ciebie powoduje, że obawiasz się o swoje pieniądze?
Jak podejmować mądre decyzje finansowe bez względu na kryzys?
Rozwiązania, które chce zaproponować autor publikacji, Wojciech Głąbiński, oparte są na jego doświadczeniach (18 lat prowadzenia z sukcesem własnej firmy) oraz na wiedzy i sprawdzonych pomysłach takich osób jak Mark Joyner, David Friedman, Ben Sherwood, Brian Tracy, Philip Zimbardo, Edward de Bono, Witold Orłowski, Kevin Hogan czy Robert Kiyosaki. W taki sposób powstał kodeks ekonomii przetrwania, który możesz z powodzeniem stosować tak samo w czasie kryzysu, jak i w okresie świetnie prosperującej gospodarki. Kodeks ten uczy, jak podejmować decyzje tam, gdzie potrzebna jest wiedza finansowa.
Jeszcze jeden powód, dla którego warto poznać ekonomię przetrwania
Kolejnym argumentem, który przemawia za tym, że warto poznać opisywane zasady, to fakt, że w naszym kraju nie ma skutecznego modelu edukacji finansowej. W szkole średniej czy na studiach nikt nie uczy nas, jak podejmować mądre decyzje finansowe. Nie dowiemy się przez cały okres kształcenia, jak zabezpieczyć zarobione pieniądze. Dlatego, paradoksalnie, osoby, które posiadają już pewną sumę pieniędzy, bez odpowiedniej wiedzy same dla siebie stają się źródłem niebezpieczeństwa. Dzięki tej publikacji możesz spokojnie nadrobić braki w tym obszarze wiedzy.
Czym ta książka różni się od innych książek na temat inteligencji finansowej?
Domyślam się, że gdzieś w głębi Twojego umysłu pojawia się również pytanie: Dlaczego mam sięgnąć po tę publikację, skoro przeczytałem poprzednie książki dotyczące inteligencji finansowej? W przypadku Ekonomii przetrwania masz do czynienia z całkowicie innym ujęciem tematyki finansów. Autor skupia się na tym, jak podejmować mądre decyzje w kluczowych momentach życia, takich jak zakup mieszkania, inwestycję oszczędności czy nawet podpisanie jakiejkolwiek umowy, która może mieć wpływ na Twoje zasoby finansowe. Są to konkretne rady, które wykształcą w Tobie nawyk mądrego zarządzania pieniędzmi.
Oto przykładowa sytuacja:
Zarabiasz 1500 złotych miesięcznie. Zmieniasz pracę, gdzie zaproponowano Ci stawkę 3500 złotych miesięcznie. Po kilku miesiącach pracy masz już pewne oszczędności, nie wiesz jednak, co z nimi zrobić, jak je zainwestować itd. Ta sytuacja wymaga od Ciebie podjęcia mądrej decyzji.
Dzięki wiedzy zawartej w książce Ekonomia przetrwania możesz znaleźć podpowiedź, na co zdecydować się w takiej sytuacji.
Do kogo kierowana jest ta książka:
- jeżeli jesteś przedsiębiorcą, znajdziesz w tej książce sposoby na to, jak umiejętnie zarządzać pieniędzmi, które wygeneruje Twój biznes;
- jeżeli jesteś studentem lub absolwentem, dowiesz się z niej, jak podejmować mądre decyzje na starcie kariery zawodowej,
- jeżeli jesteś przyszłym lub obecnym kredytobiorcą, masz przed sobą poradnik, który wskaże Ci plusy i minusy realizowania własnych planów za pomocą kredytów;
- jeżeli pracujesz na etacie, potraktuj tę publikację jako poradnik kwestionujący tradycyjne podejście do pracy i zachęcający do budowania źródeł dochodu pasywnego.
Jeżeli wiesz już, jak wykorzystać tę publikację, to pozwól, że zapoznam Cię z tym, co konkretnie znajdziesz w Ekonomii przetrwania:
- dowiesz się, jak uchronić się od nieprzemyślanych decyzji konsumenckich, które mogą mieć długotrwały wpływ na Twoje finanse;
- poznasz praktyczne podpowiedzi, jak zarządzać swoimi pieniędzmi w czasie kryzysu i zmieniającej się sytuacji na rynku;
- dowiesz się, jakie konsekwencje może mieć kupowanie dóbr, które przerastają Twoje możliwości finansowe. Dowiesz się także, jak uchronić się przed skutkami takich decyzji;
- dowiesz się, w jaki sposób uchronić się przed emocjonalnymi decyzjami podczas zakupu wymarzonego mieszkania;
- dowiesz się, jak uchronić się przed utratą płynności finansowej;
- poznasz 4 filary wstrzemięźliwości finansowej, które mogą rokrocznie chronić Cię przed wydatkami, których później możesz żałować;
- dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczyć się przed skutkami utraty pracy lub innego stałego źródła dochodów;poznasz „złotą zasadę”, która po roku uczyni Cię osobą bogatszą (nie tylko) finansowo;
- poznasz sposób na zwiększenie swoich miesięcznych zarobków z 1500 zł na 8000 zł;
- dowiesz się, dlaczego około 80–90% osób, które wygrały w lotto duże kwoty, w szybkim czasie znajduje się na skraju bankructwa i co ta informacja oznacza dla Ciebie.
To tylko najważniejsze elementy, które znajdziesz w tej publikacji.
Dodatkowo...
każdy rozdział zakończony jest serią zadań, które pozwolą Ci wprowadzić poznaną wiedzę w życie i zastosować prawa ekonomii przetrwania od zaraz.
Jak pieniądze wpływają na Twoje życie?
Być może właśnie dzisiaj podejmiesz decyzję, która może mieć wpływ na Twoją finansową przyszłość. Każdy z nas jest konsumentem, nie da się od tego uciec. Właśnie w tej sferze leży klucz do właściwego zarządzania naszymi pieniędzmi. To małe decyzje powodują duże zmiany w naszym życiu.
Oto fragment książki, który pokazuje, jak codziennie finanse wpływają na to, jak wygląda nasze życie:Codziennie podejmujemy dziesiątki, jak nie setki mniej lub bardziej ważnych decyzji. Co jakiś czas podejmujemy jednak decyzje na tyle istotne, że ich skutki albo są nieodwracalne, albo kompletnie zmieniają naszą sytuację ekonomiczną czy życiową, albo tak bardzo wpływają na nas lub na nasze najbliższe otoczenie, w sensie pozytywnym lub negatywnym, że stajemy się niejako uzależnieni od skutków takich decyzji. Abstrahując jednak od skutków, mnie interesuje bardziej przyczyna – dlaczego podejmujemy tak fatalne decyzje konsumenckie, ekonomiczne czy życiowe.
Fragment publikacji "Ekonomia przetrwania"
Czy chcesz dowiedzieć się, jak podejmować jednak te lepsze decyzje konsumenckie i ekonomiczne? Ta książka może stać się Twoim niezastąpionym przewodnikiem. Możesz sięgać po nią zawsze, gdy podejmujesz kroki ekonomiczne, zaciągasz kredyt, kupujesz mieszkanie czy samochód.
Dlaczego "Ekonomia przetrwania" pozwoli Ci zaoszczędzić od kilkuset nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych?
Jak dowiesz się z kartek tej książki, dzięki rozważnym decyzjom możesz zaoszczędzić od kilkuset nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy takich sumach inwestycja w wiedzę zawartą w tej publikacji wydaje się niewiarygodnie niska. Jest to jeszcze jeden z powodów, dla których warto sięgnąć po nią dzisiaj.
I jeszcze jedno. Jeżeli jednak wahasz się z jakiegoś powodu przed inwestycją w tę unikalną wiedzę, pamiętaj, że masz nasze 100% gwarancji jakości porad i sugestii zawartych tej książce.
BONUS !!! Po dokonaniu wpłaty otrzymasz gratisowo pełną wersję elektroniczną.
|
|
|
|
|