Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

EKO-DAFI filtr przepływowy do wody + wkład + klucz

12-06-2012, 22:49
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 57.90 zł      Najwyzsza cena licytacji: 57.90 zł     
Użytkownik ELMIX-AGD
numer aukcji: 2325257072
Miejscowość Haczów
Kupiono sztuk: 2    Licytowało: 1    Wyświetleń: 66   
Koniec: 19-05-2012 10:44:35

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


LEGALNE ZAKUPY - PARAGON - FAKTURA VAT - KUPUJESZ W FIRMIE


FILTR PRZEPŁYWOWY DAFI

OBUDOWA + WKŁAD POLIPROPYLENOWY + KLUCZ










Ekologiczne filtry do wody są najskuteczniejszym sposobem poprawienia jakości wody pitnej poprzez jej uzdatnienie w punkcie poboru wody. Opracowane i wykonane w oparciu o własną myśl technologiczną producenta przeznaczone są do użytkowania w domowej sieci wodnej.

Wkłady filtrująco-uzdatniające Dafi mogą być stosowane w konfiguracjach kilkuelementowych w zależności od pożądanego efektu z uwzględnieniem montowania filtra polipropylenowego - obowiązkowo na końcu konfiguracji.
Oferta Formaster S.A. obejmuje cztery rodzaje wymiennych wkładów filtrująco-uzdatniających:
- węglowy
- z żywicą jonowymienną
- do usuwania azotanów
- polipropylenowy


Używanie wody zmiękczonej zmniejsza ilość zużywanych środków czystości, zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego w urządzeniach gospodarstwa domowego ( takich jak pralki, zmywarki, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne itp.). Wkłady filtrujące Eko-Dafi w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody można łączyć szeregowo i w miarę zużywania wymieniać tylko poszczególne elementy zestawu doczyszczającego.

W celu zmiany kierunku przepływu wody przez filtr, należy odwrócić przyłącze głowicy o 180st. Przyłącze głowicy umożliwia montaż filtra do instalacji wodnej biegnącej przy ścianie.


0 Uwaga !

- polipropylenowe wkłady filtrujące należy wymieniać w zależności od stopnia ich zużycia (zanieczyszczenia), maksymalny okres użytkowania wkładu wynosi 6 miesięcy
- węglowe wkłady filtrujące należy wymieniać w zależności od stopnia ich zużycia (zanieczyszczenia), maksymalny okres użytkowania wkładu wynosi 3 miesiące
- wkład z żywicy jonowymiennej wymieniać lub regenerowć 10% roztworem soli kuchennej po 4-5 tygodniach użytkowania
- w celu uzyskania najlepszego efektu filtrowania zalecane jest punktowe umieszczenie filtrów, np. koło zmywarki, pralki, umywalki, itp.

Wkładów filtrujących nie należy użytkować dłużej niż 6 miesięcy.


BUDOWA FILTRA
0 1 -Śrubunek - brak w zestawie
2 -Przyłącze filtra
3 -Głowica filtra
4 -Zbiornik filtra
5 -Uszczelka
6 -Śruba odpowietrznika
7 -Klucz

INSTALACJA

Filtry należy montować w miejscach nie narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz temperatury powyżej 40°C i poniżej 2°C. Maksymalna temperatura filtrowanej wody nie powinna przekraczać 30°C, a maksymalne ciśnienie wody 0,6 MPa. Filtr należy montować w miejscach nie narażonych na kontakt zbiornika z innymi przedmiotami, ale tak aby swobodnie wymienić wkład. Przy przepływie nominalnym współczynnik przepływu "Kv" dla wkładów ze złożami sypkimi (węgiel, żywica) wynosi ok. 7 l/min, dla wkładów z włókniny ok. 15 l/min.

SPOSÓB POSTĘPOWANIA PODCZAS INSTALOWANIA FILTRA DAFI
  1. Przed montażem dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi.
  2. Upewnij się, czy dopływ wody jest odcięty, a następnie przetnij rurę w wybranym miejscu.
  3. Przyłącze filtra DAFI (2) wyposażone jest w gwint zewnętrzny o średnicy 1". W celu zamontowania przyłącza należy użyć odpowiednich śrubunków (1). W ofercie posiadamy uniwersalne śrubunki redukujące o gwincie wewnętrznym 1/2" i gwincie zewnętrznym 3/4".
  4. Przykręć przyłącze (2) z głowicą filtra (3) do rury instalacji wodociągowej. Przyłącze z głowicą może być montowane na rurach poziomych i pionowych. Aby przystosować położenie przyłącza do rury poziomej lub pionowej należy odkręcić przyłącze od głowicy i dostosować do układu rury (poziomej, pionowej) zachowując jedynie odpowiedni kierunek przepływu oznaczony strzałką na przyłączu UWAGA: uszczelnienia złączy wykonaj z wykorzystaniem taśmy teflonowej.
  1. Umieść wybrany wkład filtrujący w zbiorniku filtra (4).
  2. Umieść w gnieździe zbiornika (4) uszczelkę (5) typu O-ring, smarując ją gliceryną, smarem nie wchodzącym w reakcję z gumą, lub w razie braku tych komponentów - masłem jadalnym, a następnie przykręcić go do głowicy (3) ręcznie bez użycia klucza montażowego do oporu. W przypadku pojawienia się przecieku dokręcić kluczem montażowym. Czynność smarowania powtórzyć przy każdej wymianie wkładu.
  3. Odkręć zawory przed i za filtrem, a następnie zawór umywalki (zlewozmywaka, wanny, itp.) do uzyskania wypływu wody.
  4. Za pomocą śruby (6) umieszczonej centralnie na głowicy (3) odpowietrz filtr:
    - śrubę (6) odkręcaj powoli, aż do usunięcia zbędnego gazu w filtrze,
    - wkręć śrubę odpowietrzającą,
    - przepuść przez filtr ok. 10-15 litrów wody
  5. Upewnij się czy wszystkie połączenia są szczelne.

0

RODZAJE WKŁADÓW FILTRUJĄCYCH:



0 Wkład Polipropylenowy DAFI

Wkład polipropylenowy Dafi jest wkładem do filtracji mechanicznej. Usuwa z wody piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze, produkty korozji i inne stałe zanieczyszczenia wymywane z instalacji wodnej. Filtr ten dobrze sprawdza się tam gdzie występuje stara instalacja wodociągowa oraz tam gdzie zdarzają się przerwy w dostawie wody. Trójwymiarowa struktura filtra pozwala uzyskać bardzo dobre parametry filtracji nie powodując jednocześnie dużego spadku ciśnienia wody w instalacji wodnej. Ocenę zużycia filtra przeprowadza się wzrokowo, jeżeli zauważymy że struktura polipropylenowa filtra jest w pełni zabrudzona osadami z wody filtr należy wymienić na nowy.
0 Wkład z węglem aktywnym Dafi

W jego skład wchodzi wysoce aktywny, granulowany węgiel o dużej powierzchni i porowatej strukturze, umożliwiający usuwanie substancji organicznych (np. fenoli), detergentów, substancji stosowanych do dezynfekcji wody pitnej np. chloru i jego pochodnych oraz niektórych metali ciężkich takich jak ołów, nikiel, rtęć. Dzięki zastosowaniu w obudowie wkładu dodatkowego materiału filtrującego o strukturze gąbczastej, węgiel aktywny nie przedostaje się do wody, a dodatkowo eliminowane są niektóre zanieczyszczenia mechaniczne. Po przeprowadzeniu filtracji wkładem węglowym wskazane jest przefiltrowanie wody za pomocą wkładu polipropylenowego (mechanicznego). Wkład węglowy należy obowiązkowo wymienić, gdy pogorszą się własności organoleptyczne wody (np. pojawi się zapach chloru) ale nie później niż po 6 miesiącach od zainstalowania.

Parametry techniczne:
- czas zachowania zdolności do usuwania zanieczyszczeń chemicznych: od 4 do 6 miesięcy
- wysokość 9 3 ''
- wydajność: do 7 l/min
- optymalna temperatura pracy: od 2oC do 30oC

Po zainstalowaniu, przepuścić przez wkład wodę przez ok. 1 min.
Zastosowanie dodatkowego filtru z wkładem polipropylenowym po wkładzie węglowym pozwoli na zatrzymanie pyłu węglowego uwalnianego z węgla podczas transportu wkładów. W zależności od jakości wody i rodzaju zanieczyszczeń. Wkłady Dafi są produkowane z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych i posiadają atesty wydane przez PZH dla wody przeznaczonej do spożycia i na potrzeby gospodarcze.
0 Wkład z żywicą jonowymienną Dafi

Głównym jego składnikiem jest żywica jonowymienna mająca zdolność usuwania soli odpowiedzialnych za twardość wody. Dzięki zmiękczeniu woda traci nieprzyjemny, metaliczny smak. Spożywanie miękkiej wody zabezpiecza nas przed odkładaniem się kamieni nerkowych i żółciowych w naszym organizmie. Zabezpiecza także sprzęt gospodarstwa domowego taki jak pralki, czajniki, żelazka, ekspresy do kawy przed wytrącaniem się w nich kamienia kotłowego podnosząc ich sprawność i zwiększając ich żywotność.

Parametry techniczne:
- robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości od 700 do 1000 litrów (w zależności od twardości wody)
- wydajność do 7 l/min
- optymalna temperatura pracy od 20 st.C do 30 st.C

Purolite C 100E jest polistyrenową, silnie kwaśną żywicą kationową o strukturze żelowej, dostarczaną w formie sodowej. Głównym zastosowaniem tej żywicy są procesy zmiękczania wody w gospodarstwie domowym. Dzięki dodatkowym procesom oczyszczania żywica ta idealnie pasuje do systemów oczyszczania wody pitej. Żywica Purolite C100E jest zaprojektowana do usuwania twardości węglanowej (przemijającej) z wody wodociągowej przeznaczonej do gotowania lub robienia herbaty czy kawy. Żywica ta usuwa metale ciężkie i ma szerokie zastosowanie do poprawiania wartości smakowych wody.

Regeneracja:
W celu regeneracji wkładu należy przygotować ok.3 litry 10% roztworu niejodowanej soli kuchennej (rozpuścić 330g soli w 3 l wody). Wyjąć wkład z obudowy i od góry, do otworu, powoli wlać solankę. Po regeneracji należy zamontować wkład do obudowy pamiętając o zabezpieczeniu uszczelki smarem silikonowym) i przelać wodę przez ok. 2 min. Zregenerowany wkład posiada 2/3 początkowych właściwości jonowymiennych. Wkład można regenerować wielokrotnie, ale jego skuteczność powoli spada.
Uwaga! Żywica jonowymienna ma również zdolność usuwania jonów żelaza. Gdy woda zawiera dużo tego pierwiastka jego - nadmiar osadza się na ściankach obudowy wkładu w postaci przypominającej rdzawy nalot. W tym przypadku wkład należy wymienić (nie regenerować).
0 Wkład do usuwania azotanów DAFI

Wkład Dafi do usuwania azotanów zawiera anionową żywicę jonowymienną, której skład został zaprojektowany specjalnie do usuwania azotanów z wody przeznaczonej do spożycia. Duże stężenie azotanów w wodzie do picia może prowadzić do powstawania anemii i sinicy. Azotany przedostają się do wody pitnej głownie z pól i szamb, stąd wkład ten polecany jest szczególnie do domów posiadających własne ujęcia wody.

Parametry techniczne:
- robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości od 700 do 1000 litrów (w zależności od twardości wody)
- wydajność do 7 l/min
- optymalna temperatura pracy od 20oC do 30oC

Purolite A520E jest silnie zasadową polistyrenową żywicą jonowymienną. Została specjalnie opracowana do usuwanie azotanów z wody przeznaczonej do spożycia. Makroporowata matryca oraz grupy funkcyjne posiadają wysoką selektywność w stosunku do azotanów w szerokim zakresie stężeń, nawet w obecności podwyższonego stężenia jonów siarczanowych. Anionit ten pracuje w formie chlorkowej.

Gdy żywica jonowymienna Purolite A520E we wkładzie zaczyna tracić swoje właściwości jonowymienne wkład należy wymienić lub zregenerować. W celu regeneracji wkładu należy przygotować ok.3 litry 10% roztworu niejodowanej soli kuchennej (rozpuścić 330g soli w 3 l wody). Wyjąć wkład z obudowy i od góry, do otworu, powoli wlać solankę. Po regeneracji należy zamontować wkład do obudowy (pamiętając o zabezpieczeniu uszczelki smarem silikonowym) i przelać wodę przez ok. 2 min.


KUPUJĄC FILTR PRZEPŁYWOWY EKO-DAFI OTRZYMASZ:

1. - OBUDOWA FILTRA - 1 sztuka
2. - WKŁAD POLIPROPYLENOWY - 1 sztuka
5. - KLUCZ DO ODKRĘCANIA FILTRA - 1 sztuka
6. - INSTRUKCJA OBSŁUGI I MONTAŻU
7. - KARTA GWARANCYJNA - 3 lata gwarancji



INNE PRODUKTY DAFI-FORMASTER DOSTĘPNE NA MOICH AUKCJACH:





ZAPRASZAM NA POZOSTAŁE AUKCJE.




Zobacz nasze pozostałe aukcje: Panelealle

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

Panelealle