Witaj w strefiekoloru Terra Com
Szeroka przestrzeń barw, wysokiej jakości matryca o przekątnej 27” i proporcjach ekranu 16:9, opcjonalna kalibracja sprzętowa z użyciem narzędzia EIZO EasyPix pozwala profesjonalnym grafikom, operatorom DTP oraz inżynierom pracującym w programach CAD/CAM uzyskiwać zgodność kolorystyczną wydruków z wyświetlanym na ekranie obrazem.
![](http://www.terra.com.pl/image/monitory/SX2762W-BK.jpg)
Kupujac na naszej aukcji otrzymujesz doskonałego pendrive'a renomowanej firmy Lacie o pojemności 8GB (wartość rynkowa ok.80zł), zupełnie GRATIS ! ! !
Uwaga - istotna informacja ! ! !
Z dniem 1 marca 2010 uległ zmianie wygląd karty gwarancyjnej. Kupując monitor powinni Państwo zwrócić uwagę, czy zgodna jest ona z prezentowanym wzorem i czy posiada naklejkę z hologramem, świadczącym o pochodzeniu produktu.
KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WZÓR GWARANCJI
Duża powierzchnia i wysoka rozdzielczość
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/zdjecia/funkcje/rozdzielczość.bmp)
FlexScan SX2762W został wyposażony w 27" panel o naturalnej rozdzielczości 2560×1440, co daje większą powierzchnię roboczą niż 2 monitory 19" o rozdzielczości 1280 x 1024 i zapewnia dodatkowe miejsce na palety z narzędziami.
Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE)
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/DUE.png)
Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt sygnału wyjściowego. Korekty te bazują na zapisanej na etapie produkcji, indywidualnej mapie nierównomierności zarówno jasności, jak i odcieni barw.
![](http://www.terra.com.pl/image/monitory/SX2762W-BK1.jpg)
Szeroka przestrzeń barwna
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/AdobeRGB.png)
Przestrzeń kolorów możliwych do odwzorowania na monitorze SX2762W wykracza poza przestrzeń NTSC oraz pokrywa 97% przestrzeni Adobe RGB. Możliwe jest więc wyświetlenie zdecydowanej większości barw, np. fotografii wykonanych za pomocą urządzeń obsługujących przestrzeń Adobe RGB. Dodatkowo, monitor potrafi również pracować w trybie sRGB wyświetlając zakres z węższej, ale równie często używanej przestrzeni barw. Sprawia to, że kolory z palety sRGB, wykorzystywane np. przy projektowaniu aplikacji webowych lub obróbce fotografii wykonanych aparatami w trybie sRGB, są wyświetlane dokładnie tak, jak być powinny.
Sprzętowa kalibracja z zestawem EIZO EasyPIX
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/EasyPIX.png)
FlexScan SX2762W jest obsługiwany przez najnowszą wersję zestawu EIZO EasyPIX. Wersja 2, składająca się z kalibratora EX1 oraz oprogramowania pozwala w szybki i prosty sposób skalibrować i sprofilować monitor dokonując operacji wprost na 16-bitowej tabeli kolorów monitora. Sprzętowa kalibracja, w odróżnieniu od kalibracji programowej, bazującej na 8-bitowej tabeli kolorów karty graficznej, pozwala uzyskać znacznie dokładniejsze rezultaty.
16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/16-bit.png)
W zastosowaniach, w których kluczowym aspektem jest perfekcyjne odwzorowanie kolorów, jednym z bardzo trudnych do osiągnięcia efektów jest uzyskanie głębokiej czerni. W większości monitorów LCD poziom czerni jest zazwyczaj zbyt wysoki. Prowadzi to do zakłócenia płynności przejść tonalnych oraz do generowania obrazów o wyblakłych barwach. 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze pozwala na odwzorowanie najdrobniejszych detali również w najciemniejszych partiach edytowanego obrazu.
![](http://www.terra.com.pl/image/monitory/SX2762W-BK2.jpg)
Stabilizacja jasności panelu
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/BrightnessStabil.png)
Wadą monitorów LCD, jest niestabilność poziomu jasności.Spowodowane jest to stopniowym rozgrzewaniem się świetlówek po ich włączeniu. W monitorach EIZO, w tylnej części matrycy wbudowany jest specjalny czujnik siły podświetlenia, a współpracująca z nim elektronika sterująca na bieżąco reguluje moc świetlówek tak, by ustabilizować jasność panelu maksymalnie w 90 sekund od włączenia monitora lub wyjścia ze stanu czuwania. W dłuższym okresie czasu funkcja stabilizacji jasności w monitorach EIZO koryguje również utratę jasności, spowodowaną stopniową degradacją świetlówek.
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/zdjecia/funkcje/large_Brightness%20and%20Color%20Drift%20Stabilization_0.png)
Funkcja ta zapewnia komfortową pracę wszystkim użytkownikom, a dla osób zajmujących się edycją grafiki stabilizacja jasności jest jednym z podstawowych wymogów. W modelu FlexScan SX2762W, oprócz bieżącej kontroli jasności dodatkowy czujnik mierzy również poziom temperatury otoczenia, automatycznie sterując matrycą tak, by uzyskać stały i niezmienny w czasie poziom jasności oraz
Precyzyjna kontrola kolorów
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/DetailedColorControl.png)
Menu ekranowe OSD udostępnia możliwość regulacji takich parametrów wyświetlania, jak jasność, współczynnik gamma, nasycenie, odcień, wzmocnienie. Temperatura barw może być regulowana w zakresie od 4 000 do 10 000 K ze skokiem co 500 K. Wartości wzmocnienia, nasycenia oraz odcienia można ustawiać oddzielnie dla każdej składowej, a dodatkowo dostępna jest niezależna regulacja 6-ciu kolorów, pozwalająca na korektę nie tylko barw podstawowych (czerwony, zielony, niebieski), ale również barw dopełniających (cyan, magenta, żółty).
Szeroki wybór trybu pracy
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/FineContrast.png)
Elektronika monitora udostępnia ponadto osiem trybów pracy. Pięć z nich (Paper, Text, Picture, Movie, sRGB) ma predefiniowane ustawienia parametrów wyświetlania, zapewniających idealne warunki pracy w różnych zastosowaniach, natomiast pozostałe trzy tryby (User1, User2, User3) umożliwiają pełne dostosowanie wszystkich dostępnych parametrów obrazu.
Symulacja zaburzeń postrzegania koloru
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/ColorVisionDeficiency.png)
Coraz ważniejszym zagadnieniem dla projektantów jest możliwość takiego wyświetlania obrazu, który symulować będzie sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania koloru: protanopią i deuteranopią. Symulację taką, przeprowadzaną w czasie rzeczywistym dla każdego rodzaju obrazów, umożliwiają wybrane monitory EIZO z serii FlexScan i ColorEdge. Przełączanie się w tryb symulacji postrzegania obrazu przez osoby z zaburzeniami rozpoznawania kolorów dokonywane jest z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania UniColor Pro.
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/zdjecia/funkcje/simulation.jpg)
Szacuje się, że na całym świecie na zaburzenia postrzegania kolorów cierpi ponad 200 milionów ludzi. Najczęściej spotykane są: protanopia (czyli wada wzroku polegająca na nierozpoznawaniu barwy czerwonej lub myleniu jej z barwą zieloną. Objawia się obniżeniem percepcji jaskrawości barwy czerwonej, pomarańczowej i żółtej. Ponadto, percepcja jaskrawości może być obniżona do stopnia, w którym czerwony staje się ciemno szarym, wręcz czarnym kolorem. Brak jest również percepcji składowej czerwonej, co prowadzi do odbioru różu i fioletu jako niebieski. Wada ta dotyczy około 1% mężczyzn i 0,02% kobiet i wynika z całkowitego braku czopków – światłoczułych receptorów siatkówki oka – reagujących na barwę czerwoną) oraz deuteranopia (wada wzroku polegająca na nierozpoznawaniu barwy zielonej lub myleniu jej z barwą czerwoną. Objawia się to brakiem rozróżnienia koloru czerwonego, pomarańczowego, żółtego i zielonego. Percepcja jaskrawości nie zmienia się. Występuje za to brak rozróżnienia w percepcji składowych czerwonej i zielonej, co prowadzi do odbioru fioletu i morskiego jako ten sam kolor. Podobnie jak protanopia, wada ta dotyczy około 1 % mężczyzn oraz 0,01% kobiet. Jest wynikiem braku czopków reagujących na barwę zieloną. Nazwa „daltonizm” pochodzi od angielskiego chemika Johna Daltona, który w 1794 r. na własnym przypadku opublikował jej opis).
Możliwość symulacji zaburzeń postrzegania kolorów jest szczególnie istotna podczas projektowania różnego rodzaju infografiki, piktogramów, materiałów informacyjnych itp.
Oszczędzanie energii z czujnikiem ruchu EcoView Sense
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/pictogramy/EcoView%20Sense.png)
Nowa funkcja EIZO EcoView Sense oferuje wygodę i oszczędność energii, dzięki wykrywaniu obecności użytkownika przed monitorem. EcoView Sense przełącza monitor w tryb oszczędności energii, kiedy nie wykryje ruchu przed monitorem przez 40 sekund oraz przywraca normalny tryb pracy po powrocie użytkownika. EcoView Sense odróżnia obiekty ruchome od nieruchomych, więc wykrycie w zasięgu czujnika np. oparcia krzesła nie przeszkodzi mu w przełączeniu urządzenia w tryb oszczędności energii.
![](http://www.eizo.pl/sites/default/files/zdjecia/funkcje/Ecoviewsense.jpg)
Opis pochodzi z aukcji należącej do użytkownika terracom. Zakaz kopiowania
Dokładna specyfikacja na stronie producenta - kliknij tutaj.
60 miesięcy pisemnej gwarancji Eizo Polska wystawianej w dniu wysyłki.
UWAGA, jeśli zależy Ci na konkretnym modelu monitora Eizo, a nie ma go na naszych aukcjach, napisz do nas, a wystawimy aukcję specjalnie dla Ciebie.