EIZO CG245
EIZO PROFESSIONAL PARTNER
WYSŁKA GRATIS*
CG245W to pierwszy monitor graficzny, z funkcją automatycznej, sprzętowej kalibracji wykorzystującej wbudowany sensor optyczny. Przeznaczony jest głównie do zastosowań związanych z obróbką cyfrowej fotografii, przygotowywaniem materiałów do druku oraz edycją i postprodukcją video.
* WYSYŁKA GRATIS PRZY WPŁACIE NA KONTO LUB PRZEZ PAYU
Galeria zdjęć produktu:
Wbudowany czujnik do kalibracji |
|
Wbudowany sensor jest ukryty w górnej ramce monitora i wysuwa się w dół podczas procesu kalibracji. Eliminuje potrzebę wykorzystywania zewnętrznego urządzenia pomiarowego. Działa również w trybie portretowym.
CG245W to pierwszy monitor graficzny, z funkcją automatycznej, sprzętowej kalibracji wykorzystującej wbudowany sensor optyczny. Przeznaczony jest głównie do zastosowań związanych z obróbką cyfrowej fotografii, przygotowywaniem materiałów do druku oraz edycją i postprodukcją video.
Funkcja automatycznej, sprzętowej kalibracji |
|
Korzystając z menu ekranowego lub załączonego oprogramowania ColorNavigator, możliwe jest takie ustawienie parametrów, aby monitor CG245W automatycznie kalibrował się w określonych odstępach czasu. Dodatkowym atutem jest możliwość kalibracji sprzętowej nawet przy wyłączonym komputerze na przykład po godzinach pracy.
Kalibracja niezależna od systemu operacyjnego |
|
Wykorzystując monitor CG245W do kalibracji nie potrzebny jest już komputer, a co za tym idzie system operacyjny, który wspierałby oprogramowanie ColorNavigator. Dzięki temu, skalibrowany ColorEgde CG245W może być używany na przykład z systemem operacyjnym Linux, który nie wspiera oprogramowania ColorNavigator.
CG245W został wyposażony dodatkowo w narzędzie „Corelation Utility”, które pozwala na ocenę różnic wyników pomiarów uzyskanych z wbudowanego oraz zewnętrznego kalibratora. Znacznie ułatwi ono zintegrowanie monitora ColorEdge CG245W w istniejącym środowisku pracy, w którym jedno urządzenie pomiarowe wykorzystywane jest do profilowania wszystkich jego elementów.
Prosta i precyzyjna kalibracja sprzętowa |
|
Monitory z serii ColorEdge mają możliwość sprzętowej kalibracji, co oznacza, że dobór wyświetlanych kolorów następuje w oparciu o wzorcowe tabele zapisane w układach elektronicznych monitora. Daje to lepsze rezultaty zgodności wyświetlanych barw i gwarantuje, że poszczególne monitory z serii ColorEdge będą wyświetlać kolory w podobny sposób.
Zaprojektowane przez EIZO oprogramowanie ColorNavigator* sprawia, że cały proces kalibracji jest zarówno dokładny, jak i prosty do przeprowadzenia. Zamiast dokonywać oceny kolorów połączonej z ręcznym wprowadzaniem koordynat barw lub wynajmowania specjalisty, wystarczy wprowadzić docelowe wartości jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. ColorNavigator wykorzystuje 12-bitową tabelę barw (Look-Up Table) i dokonuje automatycznej kalibracji monitora (zajmuje to około 4 – 5 minut).
Szeroka przestrzeń barwna |
|
Poszerzona przestrzeń barw, wyświetlana przez monitory serii ColorEdge pokrywa niemal 100% zakresu opisanego przez standard AdobeRGB. Oznacza to, że urządzenia te potrafią nie tylko odwzorować barwy przestrzeni sRGB, stosowanej w wielu cyfrowych aparatach fotograficznych czy skanerach, ale również wyświetlić barwy z praktycznie całego zakresu stosowanych w druku przestrzeni CMYK (ISO-Coated).
Graficy, fotograficy, osoby pracujące w branży poligraficznej i wydawniczej oraz wszyscy, dla których kolor ma znaczenie mogą teraz dokonywać korekty swoich projektów bezpośrednio na ekranie monitora. To idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja koloru. Dzięki zastosowaniu monitora z serii CG możliwe będzie znaczne skrócenie procesu obróbki materiałów, a eliminacja konieczności dokonywania wydruków próbnych, w prosty sposób przełoży się na redukcję kosztów.
Standardową przestrzenią kolorystyczną, w której pracują monitory EIZO, to sRGB. Jest to standard opracowany w 1996 roku przez firmy Hewlett-Packard oraz Microsoft, wykorzystywany przez zdecydowaną większość urządzeń wejściowych (skanery, cyfrowe aparaty fotograficzne) oraz wyjściowych (drukarki) do zastosowań amatorskich. Standard ten został również przyjęty przez konsorcjum W3C jako obowiązujący dla stron www.
Do monitora można podłączyć maksymalnie trzy źródła sygnału video: dwa cyfrowe lub analogowe poprzez złącza DVI-I oraz jedno cyfrowe za pomocą złącza DisplayPort. To ostatnie umożliwia ponadto przesyłanie do monitora sygnału o 10-bitowej rozpiętości, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jednoczesnego opisu ponad miliarda odcieni (64-krotnie większa dokładność niż w przypadku sygnału 8–bitowego). Wszystkie złącza zgodne są ze standardem HDCP (dotyczy sygnału cyfrowego). Możliwości podłączenia różnych źródeł sygnału uzupełnia dwuportowy hub pracujący w standardzie USB 2.0.
Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE) |
|
W dotychczas konstruowanych monitorach LCD, równomierne podświetlenie matrycy, a co za tym idzie – uzyskanie równomiernego koloru na całej powierzchni ekranu, było niemożliwe. Monitory ColorEdge zostały wyposażone w funkcję DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje równomierne rozłożenie kolorów i jasności na całej powierzchni ekranu.
Podczas produkcji monitora dokonywane są pomiary jasności i barwy w kilkunastu punktach na powierzchni matrycy. Dzięki temu powstaje swego rodzaju mapa niejednorodności, która następnie zapisywana jest w elektronice monitora. Podczas wyświetlania obrazu specjalny układ sterujący ASIC (Application Specific Integrated Circuit) korzysta z tych informacji, by na bieżąco wprowadzać poprawki do sygnału wyświetlanego na monitorze. Dzięki odpowiedniemu sterowaniu kryształami w poszczególnych pikselach matrycy możliwe jest uzyskanie wysokiej jednorodności podświetlenia i jednolitego odcienia koloru na całej powierzchni panelu. Nierównomierności opisane współczynnikiem Delta-E nie przekraczają wartości 3 na całej powierzchni matrycy.
Fabryczna kalibracja krzywej gamma |
|
Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania kolorów. Monitory EIZO już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia, z wykorzystaniem 12-bitowej lub 10-bitowej tabeli kolorów zapisanych w elektronice. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie - korzystając z zaszytej w elektronice 12-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór jednego z 256 odcieni tak, by osiągnąć współczynnik gamma na poziomie 2,2. W razie potrzeby można dokonać zmiany tego ustawienia w zakresie od 1,0 do 2,6 ze skokiem co 0,1.
Bazowanie na stałych, ściśle określonych wartościach współczynnika gamma jest niezwykle istotne dla prawidłowego odwzorowania koloru. Monitory z serii ColorEdge umożliwiają precyzyjną kontrolę barw oraz utrzymywanie stałych parametrów wyświetlania. Teraz można mieć pewność, że to, co uzyskuje się na ekranie będzie wyglądało dokładnie tak samo na wydruku. Potwierdza to certyfikat fabrycznej kalibracji, dołączany do każdego monitora ColorEdge.
Krótko i długoterminowa stabilizacja jasności |
|
Stały poziom jasności jest kluczowym czynnikiem dla uzyskania dokładnego odwzorowania barw. Jednakże zupełnie normalną jest sytuacja, że lampy podświetlenia zmieniają parametry swojej pracy mniej więcej przez około dwie godziny od uruchomienia. Dalsze zmiany w temperaturze otoczenia spowodować mogą fluktuacje poziomu jasności. Podobny wpływ ma nieunikniona degradacja świetlówek w dłuższym okresie czasu.
Opatentowana przez EIZO technologia wykorzystuje dodatkowo wbudowany w tylnią ściankę panelu LCD sensor optyczny i dedykowane układy elektroniczne w celu przeciwdziała tego typu wahaniom poziomu jasności. Ma to również wpływ na przedłużenie żywotności produktu.
W nowych modelach, oprócz bieżącej kontroli jasności dodatkowy czujnik mierzy również poziom temperatury otoczenia, automatycznie sterując matrycą tak, by uzyskać stały i niezmienny w czasie poziom jasności oraz odcieni kolorów
Wszystkie monitory graficzne EIZO z serii ColorEdge wykorzystują zapisaną w elektronice tabelę kolorów LUT, z której podczas kalibracji dobierane są najbardziej odpowiednie do wyświetlenia odcienie. W najnowszych modelach wykorzystano usprawniony mechanizm, nazwany 3D LUT. Dotychczasowy dobór odcienia dokonywany był niezależnie dla każdej składowej RGB. W nowych modelach po dokonaniu wyboru odcieni barw podstawowych, ich złożenie jest dodatkowo porównywane ze wzorcem i korygowane tak, by zminimalizować możliwość powstawania błędów.
Kaptur ochronny do pracy w pozycji poziomej jak i pionowej monitora |
|
Wraz monitorem dostarczany jest kaptur ochronny, ograniczający powstawanie na ekranie odbić pochodzących z zewnętrznych źródeł świata. Został on tak zaprojektowany, by możliwe było jego wykorzystanie zarówno podczas pracy z ustawieniem odpowiadającym orientacji portretowej, jak i pejzażowej.
Monitor jest dostępny z podstawą FlexStand. Oprócz zmiany orientacji podstawa FlexStand umożliwia również zmianę wysokości w zakresie do 157 mm, odchylenie w pionie o kąt 30° oraz obrót wokół osi pionowej o 172° stopnie w każdą stronę. Dodatkowo, zastosowano w nim rozwiązanie umożliwiające szybkie i łatwe odłączenie panelu od podstawki.
Symulacja zaburzeń postrzegania koloru |
|
Funkcje wyświetlanie obrazu symulującymi sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania kolorów (protanopii i deuteranopii) poszerzone zostały o trzeci tryb, odpowiadający wadzie wzroku polegającej na braku możliwości rozróżnienia kolorów żółtego i niebieskiego (tritanopia).
Łatwiejsze korzystanie z przycisków menu |
|
Profesjonaliści z dziedziny grafiki często pracują w zaciemnionych pomieszczeniach, gdzie może być ciężko odczytać oznaczenia na przyciskach regulacyjnych monitora. Podczas korzystania z menu OSD na ekranie wyświetlana jest kolorowa reprezentacja przycisków sterujących o siedmiostopniowej skali jasności, co pozwala na niezwykle wygodne dostęp do wszystkich funkcji sterujących.
Dane techniczne:
Czas realizacji zamówienia |
od 24-48h |
Producent |
Eizo |
Gwarancja |
5 lat |
Rozmiar monitora ["] |
24.1 |
Rodzaj matrycy |
IPS |
Rozdzielczość |
1920 × 1200 |
Kąt widzenia |
178°, 178° (przy współczynniku kontrastu 10:1) |
Kontrast |
850:1 |
Jasność |
270 cd/m² (maksymalnie); 120 cd/m² (zalecane) |
Czas reakcji [ms] |
13 ms (typowa); 5 ms (półtony) |
Wielkość punktu [mm] |
0,270 × 0,270 mm |
Obsługa sRGB |
Tak |
Korekcja krzywej Gamma [bit] |
12 (LUT), 16 (przetwarzanie kolorów) |
Pivot |
Tak |
Gniazda USB |
Tak |
Wbudowane głośniki |
Nie |
Kolor obudowy |
Czarny |
Produkt nowy i fabrycznie zapakowany.
Szybka wysyłka!!!
Możliwy odbiór w sklepach Łódź lub Warszawa!!!
Uwagi
Pamiętaj! Kupując kilka przedmiotów na naszych aukcjach za wysyłkę placisz tylko raz! W naszej ofercie znajdziesz akcesoria fotograficzne znanych i cenionych światowych marek! Zerknij na inne moje aukcje lub kategorie w lewej kolumnie.