Czym jest Deeper?
Czy kiedykolwiek, po godzinach bezowocnego moczenia wędki w wodzie zastanawiałeś się: gdzie podziały się wszystkie ryby? A co by było gdybyś mógł spojrzeć na ekran swojego telefonu komórkowego lub tabletu i on mógł Ci pokazać gdzie znajdują się ryby, jakie i ile? To pytanie przyświecało inżynierom z Friday Lab przy tworzeniu najbardziej kompaktowej na rynku echosondy dla wędkarzy, dzięki której z każdego połowu wracasz do domu z rybami w saku.
Deeper to echosonda współpracująca ze smartfonami i tabletami pracującymi w systemie Android 2.3+ lub iOS 5.0+. Skanuje obszar wody od 0.5m do 40m głębokości i przez Bluetooth przesyła wszystkie informacje na odległość do 50m. Deeper pokaże gdzie są ryby i poda dokładne informacje o nich (jakie i gdzie), poinformuje o temperaturze wody, przeszkodach na jakie możesz natrafić etc.
Deeper pracuje w temperaturach od -10 do 40 stopni, można go używać stojąc na brzegu zbiornika wodnego, na pomoście, łodzi. Włącza się automatycznie gdy jest w wodzie dzięki czemu nie musisz martwić się, że będziesz musiał walczyć z małymi guzikami czy choćby zdejmować rękawiczki. Jest kompaktowy, ergonomiczny (ma tylko 6.5cm średnicy), wodoodporny i wstrząsoodporny. Akumulator zapewnia 6 godzin nieprzerwanej pracy a ładować go można przez port USB.
Aplikacja
Deeper współpracuje ze smartfonem lub tabletem przez łącze BT i przekazuje dane naszej aplikacji stworzonej do obsługi tego unikalnego sonaru. Aplikacja ta dostarczy Ci wszelkich informacji potrzebnych do udanego połowu: kształt łowiska, jego głębokość, temperatura wody i powietrza, faza księżyca i oczywiście dokładne informacje o rybach. Pozwoli Ci też zrobić zdjęcie złowionej ryby i od razu wrzucić je na Facebooka lub skorzystać z Tweetera.
Do prawidłowej pracy aplikacja wymaga systemu operacyjnego Android 2.3 lub wyższy lub iOS 5.0 lub wyższy.
Jak tego używać?
Deeper to pierwsza inteligentna echosonda, którą możemy podczepić do wędki na 3 sposoby. Jeśli łowimy z miejsca wyższego niż poziom wody (np. z mostku) korzystamy z górnego zaczepu (patrz obrazek poniżej). Siedząc w łódce podczepiamy echosonde do środkowego zaczepu a łowiąc z brzegu, lub stojąc w wodzie, do dolnego. W ten sposób echosonda będzie zawsze odpowiednio zanurzona i wzburzona powierzchnia wody nie będzie zakłócać jej pracy.