6szt/komplet; 48szt/karton
Waga: 370 gram
Długość: 47 cm
Cena: 100 PLN / 1 SZT.
Dzwonki Braci Klimczoków przywieszone są szeregowo od najmniejszego do największego. Najmniejszy dzwonek ma średnicę 3, 5 cm, średni 5, 5 cm, a największy 6, 5 cm. Dzwonki najeżą do produktów najlepiej sprzedających się w naszym sklepie. Wyglądają bardzo dostojnie i elegancko. Każdy w sobie ma metalowe serce i każdy
z tych dzwonków inaczej dzwoni. Każdy z dzwonków przywieszony jest do skórzanego paska koloru brązowego. Na górze znajduje się skórzany uchwyt. Są koloru złotego. Dzwonki stylizowane są na styl retro, kojarzą się jednoznacznie z górami i szeroko pojętą góralszczyzną. Polecamy gorąco zakup tego produktu. Dzwonek ma bardzo ładną nazwę, związaną ze słynnymi zbójnikami – braćmi Klimczakami.
Poczet zbójników żywieckich zawiera wiele innych bardzo ciekawych i niebanalnych postaci. Byli nimi hetmani zbójniccy - bracia Klimczakowie: Jan, Wojciech i Mateusz. Wszyscy wyżej wymienieni zbójnicy grasowali w drugiej połowie XVII wieku na terenach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Wielokrotnie napadali oni na państwo bielskie a nawet na sam Żywiec w 1695 roku.
Prawdopodobnie byli ze sobą w jakiś sposób spokrewnieni. Każdy z nich pochodził z innej miejscowości. Takie spokrewnione zbójnickie bursy nie były niczym dziwnym w ówczesnych czasach. Wspomnijmy chociażby braci Giertugów ze Skawicy pod Babią Górą, towarzyszy harnasia Baczyńskiego.
Na postać mitycznego Klimczoka, nobilitowanego nie tylko w folklorze literackim, lecz i w piśmiennictwie, głównie popularnym, złożyły się trzy postaci rzeczywiste: najszlachetniejszy Jan Klimczak, Wojciech i Mateusz Klimczakowie, postaci, z których każda osobno i na czele kilkudziesięcioosobowej „familii" uprawiała rozbój przy końcu XVII wieku na przestrzeni od Cieszyna i Pszczyny, po Żywiec, Zator, Oświęcim i Bielsko. Jest to harnaś dzielny, szlachetny, wspomagający biednych, sprawiedliwy. Ma on też swój legendarny życiorys. Opowiada się więc o nim, że był synem nieślubnym hrabiego czy księcia, stąd też niekiedy w podaniach występuje jako hrabia Klimczok. Służył na dworze bialskiego księcia, gdzie na każdym kroku ostro reagował na niesprawiedliwość wielkiego pana. Pewnego razu został z polecenia swojego chlebodawcy niesłusznie wychłostany i wtedy postanowił się zemścić. Został zbójnikiem, ale napadał tylko na bogatych. Kiedyś udało mu się nawet schwytać znienawidzonego księcia, który udawał się właśnie do swojej narzeczonej. Zbójnik przebrał się w książęce szaty, pojechał na dwór panny, poślubił ją, a następnie odesłał uwiedzioną swemu wrogowi lub, jak chce inna wersja, do jej rodzinnego domu. Przez cały czas swej zbójnickiej kariery opiekował się pokrzywdzonymi. Tak np. wspomógł biedną wdowę opuszczoną przez własne dzieci pieniędzmi zrabowanymi jej niewdzięcznemu potomstwu. W ręce żandarmów wpadł zdradzony przez chłopa, który ukrytego w sianie miał go zawieźć w bezpieczne miejsce. Legendarny Klimczok jest opiekunem i mścicielem krzywd ludu karpackiego. Klimczok jest bezlitosny wobec bogacza – lichwiarza. Wiedziony ludzką skargą, nachodzi wraz ze swoją familią jego dom. Gdy bogacz nie chce zdradzić kryjówki ze skarbami, poleca wlać mu do ust roztopione złoto. Znalezione skarby, kosztowności rozdaje biedakom we wsi.
Gadżety w zbójnickim sklepie internetowym reklamują nowy szlak turystyczny w Europie – Szlak Zbójników Karpackich. Wszystkie gadżety mają związek z promowaniem szeroko pojętej góralszczyzny i zbójnictwa karpackiego, które jest niematerialnym dziedzictwem kulturalnym Europy. Zbójnickie gadżety, upominki, suweniry to wspaniałe prezenty dla osób, które są pasjonatami zbójnictwa karpackiego, góralszczyzny. Stanowią piękną pamiątkę z wycieczki Szlakiem Zbójników Karpackich.