Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dzieje życia na Ziemi

16-08-2014, 7:27
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 58.50 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4431083232
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 3   
Koniec: 16-08-2014 07:36:03

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Dzieje życia na Ziemi
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]11667
Wymiar: 16.5x23.5cm
Nr wydania: 4
Ilość stron: 584
Rok wydania: 2011
Autor: Dzik Jerzy
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Opis książki

Podtytuł: Wprowadzenie do paleobiologii
· Skąd wzięło się życie na Ziemi?
· Dlaczego wymarły dinozaury?
· Czy obecne zmiany środowiska są bez precedensu w dziejach naszej planety?

Odpowiedzi przedstawione na kartach nowego wydania tej książki są inne od tych, jakich spodziewa się Czytelnik, nawet zaznajomiony z literaturą przedmiotu. Ewolucja jest w niej przedstawiona jako proces fizyczny w skali czasu geologicznego i w kontekście środowiskowym, unikając systematyki czy ahistorycznych klasyfikacji. Wyjaśnienia sensu przystosowań organizmów i wpływu na nie zmian środowiska powiązane są z zapisem kopalnym, ilustrowanym licznymi fotografiami i schematami przekształceń ewolucyjnych. Daje to wyobrażenie o rzeczywistej mocy (lub słabości) dowodów.

Książka skierowana jest do Czytelników, których pasji poznawania przyrody nie zaspokajają już gazetowe uproszczenia, którzy gotowi są zmierzyć się z rzeczywistą jej złożonością i zawiłościami dróg naukowego dochodzenia do prawdy obiektywnej. A wiemy, że największą w takich studiach przeszkodą jest specjalistyczny żargon naukowców. Staraniem autora książki, z zawiłości naukowego języka pozostało w niej tylko to, co niezbędne do komunikowania się w biologii i geologii na poziomie wiedzy dobrego maturzysty.

Autor jest członkiem Polskiej Akademii Nauk, dyrektorem Instytutu Paleobiologii PAN i profesorem Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Publikuje artykuły w najlepszych międzynarodowych czasopismach o sprawach z pogranicza geologii i biologii, dotyczące m.in. sposobów odtwarzania anatomii najstarszych zwierząt, wyjaśnienia natury „eksplozji kambryjskiej”, pochodzenia dinozaurów czy ewolucji rozwoju kolonii organizmów klonalnych. Najwięcej zdziałał w dziedzinie badań kopalnego zapisu ewolucji na poziomie populacji, szczególnie w odniesieniu do przemian budowy aparatu gębowego pierwotnych strunowców – konodontów. Kierowany przez Autora zespół młodych badaczy prowadzi od lat wykopaliska na Śląsku, które uwieńczone zostały odkryciami pierwszych w Polsce szkieletów dinozaurów i innych wielkich zwierząt ery mezozoicznej.
Zobacz także...