Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dziecko od początku Przybornik Rodzica tom 1

15-07-2012, 2:16
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 7.52 zł      Aktualna cena: 7.52 zł     
Użytkownik Licytacja_od_1zl
numer aukcji: 2458831651
Miejscowość Internet
Licytowało: 4    Wyświetleń: 40   
Koniec: 07-07-2012 18:59:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

CHARAKTERY POLECAJĄ

Dziecko od początku Przybornik Rodzica tom 1

 

Przybornik rodzica. Dziecko, magazyn obejmujący okres rozwoju od poczęcia do niemowlęcia. Metody i urządzenia badawcze pozwalają precyzyjnie opisać rozwój fizyczny dziecka od początku istnienia, trudniej jest prześledzić rozwój psychiczny. Jednak psychologia rozwojowa dość dynamicznie się rozwija, obala funkcjonujące stereotypy i dostarcza nowej wiedzy. Poruszane tematy zgrupowane w rozdziałach: oczekiwanie, chwile niełatwe ,umysł i zmysły oraz bliskość i przywiązanie.


Z Przybornika rodzica dowiesz się min.:
- Zainteresowanie mężczyzny ciążą czterokrotnie obniża ryzyko urodzenia wcześniaka czy zgonu niemowlęcia w pierwszym roku życia.
-Węch jest dobrze rozwinięty już w chwili narodzin. To „zasługa” kontaktu dziecka z różnymi zapachami w okresie prenatalnym. Nowo narodzone dzieci odwracają głowę od zapachu zepsutych ryb i zaczynają ssać, gdy poczują zapach wanilii lub miodu.
- Depresja poporodowa może pojawić się nawet rok po porodzie i osiągać różne natężenie, od łagodnego po ciężką psychozę postnatalną.
- Od 8 tygodnia życia płacz dziecka przed snem może być spowodowany potrzebą ruchu lub zbyt małą ilością bodźców.
- Niektóre wcześniaki zachowują się tak, jakby cierpiały na zespół stresu pourazowego. To skutek bólu, stresu, hałasu, osamotnienia, na które są narażone w trakcie długiego pobytu w szpitalu.
Publikacja dedykowana jest wszystkim dorosłym, a szczególnie przyszłym rodzicom.

Wydawnictwo Charaktery, stron 98

 

Spis treści tomu 1:
Czekając na dziecko
Czy powodem niepłodności może być psychika? Czy psychoterapia może pomóc w leczeniu niepłodności? O psychologicznych problemach związanych z niepłodnością rozmawiają Bogda Pawelec i Ewa Szperlich.

Mamy narodziny
By dojrzeć fizycznie i przygotować się do kontaktu ze światem, dziecko potrzebuje 40 tygodni od chwili poczęcia. W tym okresie także kobieta przygotowuje się na wielką zmianę w swym życiu - na macierzyństwo.

Mózg przy nadziei
Czym jest pregnezja: faktem medycznym czy mitem kulturowym? Badacze „ciężarnego” mózgu mają poważne kłopoty z jednoznaczną odpowiedzią.

Uczniowie w brzuchu
Kiedy dziecko przychodzi na świat, umie już całkiem dużo. Pierwsze nauki pobiera wkrótce po poczęciu. A najważniejsze, że nikt mu w tym nie pomaga.

Męskie bóle porodowe
Zdarza się, że mężczyzna w czasie ciąży partnerki przybiera na wadze, ma mdłości i „zachcianki”. Symptomy te zanikają po przyjściu dziecka na świat.

Rodzicielskie błędy
Świeżo upieczeni rodzice często sami muszą poszukiwać tego, co będzie najlepsze dla ich dziecka. Oto błędy, jakie najczęściej popełniają.

Będziesz tylko przez chwilę
Dziecka nie można uratować - to najstraszniejsza diagnoza, jaką mogą usłyszeć rodzice. Dlatego tak ważna jest dla nich każda chwila spędzona z malutką, bezbronną istotą.

Za szybko na świat
Niektóre przedwcześnie urodzone dzieci zachowują się tak, jakby cierpiały na zespół stresu pourazowego. To skutek bólu, stresu, hałasu, samotnienia, na które są narażone w trakcie długiego pobytu w szpitalu.

Smutne mamy
Depresja poporodowa jest prawdopodobnie najmniej poznanym spośród zaburzeń emocjonalnych pojawiających się u kobiet po urodzeniu dziecka. Wiadomo, że dotyka ona co szóstą matkę.

Smoczek: za i przeciw
Używać smoczka czy nie używać? - przed takim dylematem stają chyba wszyscy rodzice na świecie. Oto kilka "za" i "przeciw", które być może pomogą podjąć najlepszą dla ich dziecka decyzję."

Dobre duchy nad kołyską
Nie da się napisać instrukcji obsługi niemowlaka. To jest żywa osoba i uczymy się jej w kontakcie - mówi dr Grażyna Kmita.

Zmysły niemowląt
Już w życiu płodowym dzieci czują smaki i zapachy, słyszą dźwięki, reagują na dotyk. Gdy przychodzą na świat, mają na tyle rozwinięte zmysły, że niemal od pierwszych chwil zaczynają dzięki nim badać swoje otoczenie.

Wrażliwy krzykacz
Nie ma powodu, żeby bać się płaczu i krzyku swego dziecka. Trzeba natomiast nauczyć się go rozumieć!

Mali znawcy umysłów
Dzieci potrafią przewidywać cel obserwowanych działań i intencje ich wykonawców. Wiedzą też, co zrobić, żeby ów cel osiągnąć szybko i jak najbardziej efektywnie.

Wiedza od kołyski
Przychodzimy na świat wyposażeni w wiedzę podstawową. To serce złożonej maszynerii myślenia, która prowadzi nas przez życie.

W poszukiwaniu bliskości
Do prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje dorosłego, którego będzie mogło obdarzyć zaufaniem. Bywa jednak, że mimo najlepszych chęci dorosły nie potrafi na nie zapracować.

Bezpieczna bariera skóry
To relacja z matką decyduje o tym, czy ciało stanie się bezpieczną i ważną częścią własnego „ja”, czy też czymś trudnym do zrozumienia, a przez to niepokojącym, a nawet budzącym lęk.

Tata zostaje mamą
Współcześni ojcowie z coraz większym zaangażowaniem matkują swoim pociechom. Czują się szczęśliwi i dowartościowani, a wielu chętnie zostałoby tatusiami na pełny etat.

Od poczęcia do niemowlęcia
Rozwój dziecka – najpierw w łonie matki, a potem przez pierwsze miesiące życia - jest fenomenem, z którym trudno cokolwiek porównać.