Dziecko przybyłe z daleka
Adopcja i rodzina zastępcza
Tłumacze: Borkowski Paweł
Pax
Oprawa: Miękka
Format: 13.0x20.0cm
Liczba stron: 124
ISBN: 978-83-[zasłonięte]-1803-1
Rodzina adopcyjna lub zastępcza to dla wielu dzieci jedyna szansa na uniknięcie długoletniego pobytu w sierocińcu. Tym formom opieki nad opuszczonymi dziećmi poświęca się dzisiaj coraz więcej osób. Wiążą się z tym jednak wielorakie trudności: prawne, organizacyjne, psychologiczne, wychowawcze, społeczne. Jak je rozpoznać i przezwyciężyć? Jak pomóc dziecku wyrosnąć na człowieka zdolnego do pracy i miłości? Jak sprawić, aby rodzina poszerzona o dziecko „przybyłe z daleka” stała się dla niego środowiskiem przyjaznym i dającym mocne oparcie? Na te i inne pytania odpowiada Guido Cattabeni - włoski lekarz i psycholog kliniczny, współpracownik stowarzyszeń rodzinnych i adopcyjno-opiekuńczych, autor wielu książek, artykułów i wykładów.
Książka jest praktycznym, atrakcyjnie ujętym poradnikiem, adresowanym głównie do rodziców adopcyjnych i zastępczych, osób zainteresowanych podjęciem takich form opieki nad dzieckiem, doradców rodzinnych, pedagogów, psychologów, nauczycieli, wychowawców, duszpasterzy. Wydanie polskie zostało poszerzone o wskazówki bibliograficzne oraz listę wybranych krajowych ośrodków adopcyjno-opiekuńczych.
Książka ukazała się w ramach serii „Wychowanie Bez Porażek”, przetłumaczył ją Paweł Borkowski.
Dzieci z chmur Opowieść o adopcji i macierzyństwie
Oprawa: Miękka
Format: 14.0x20.0cm
Liczba stron: 352
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Data wprowadzenia: 2[zasłonięte]013-02
ISBN: [zasłonięte]978-83-12392-3
Justyna Bigos i Beata Mozer nie napisały typowego poradnika. Nie radzą, jak należy postępować, borykając się z problemem niepłodności. Nie oceniają i nie wyznaczają jedynej właściwej drogi. Po prostu dzielą się swoimi doświadczeniami. I właśnie dlatego ich opowieść może być pomocą dla wszystkich tych, którzy mają podobne kłopoty.
A dla innych – wzruszającą lekturą.
Część pierwsza tej niezwykłej książki ukazała się w 2010 roku jako „Dziecko z chmur”. Tym razem prezentujemy jej wersję uzupełnioną o część drugą, w której autorki opisują swoje życie z adoptowanymi dziećmi. Pokazują nie tylko problemy, z jakimi muszą sobie radzić, ale przede wszystkim udowadniają, że ich rodziny niczym się nie różnią od rodzin biologicznych.
Piękna, mądra i wartościowa książka. Tekst odważny, pełen dramatyzmu, krystalicznej szczerości, bezkompromisowy, głęboki, poruszający i wymowny.
Piotr Fronczewski
Justyna Bigos i Beata Mozer odważyły się opowiedzieć o swojej drodze do adopcyjnego macierzyństwa. Podjęły temat bliski tysiącom par małżeńskich w sposób oryginalny i odmienny od innych autorów książek o tej tematyce. Mówią o trudnych momentach intymnej sfery życia dwojga ludzi marzących o dziecku.
Joanna Skurska, dyrektor fundacji Dla Rodziny
JUSTYNA BIGOS
Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (resocjalizacja), dodatkowo ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Pracy na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Aktywna zawodowo, szczęśliwa żona i mama.
BEATA MOZER
Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego o specjalizacji resocjalizacja. Do tej pory nie pracowała w wyuczonym zawodzie. Urodzona optymistka i hedonistka. Niepoprawna ryzykantka. Spełniona mama i żona.