Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dzień dobry historio-kl 4 podręcznik + cd+zeszyt

28-01-2012, 10:12
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 44 zł     
Użytkownik dyktanda-zbiory
numer aukcji: 2032499866
Miejscowość szybka wysyłka
Zostało sztuk: 98    Wyświetleń: 6   
Koniec: 28-01-2012 10:12:45

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Klasa: 4,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


 

„Dzień dobry historio!”


* Podręcznik do historii i społeczeństwa dla klasy 4 z płytą CD-ROM

* Zeszyt ćwiczeń dla klasy 4

 

Zeszyt ćwiczeń został dostosowany do treści zawartych w podręczniku. Można w nim pisać, rysować, wklejać ilustracje, a skoroszytowa budowa pozwala dołączać dodatkowe kartki, dzięki temu uczeń może być jego współautorem. W zeszycie znajdują się zadania rozwijające umiejętności ucznia zgodnie z zaleceniami zawartymi w „Podstawie programowej". Ćwiczenia są wielopłaszczyznowe – uczeń może rozwiązywać krzyżówkę, wskazywać elementy na ilustracjach, budować kilkuzdaniowe wypowiedzi oraz zapisywać informacje pochodzące ze źródeł innych niż podręcznik. Każdy temat historyczny zawiera oś czasu, na której uczeń zaznacza omawiany okres.

 

 


Podręcznik „Dzień dobry historio!” to nowe, zmienione graficznie, wydanie najpopularniejszego podręcznika do nauczania historii i społeczeństwa – „Człowiek i jego cywilizacja”. Podręcznik zawiera wiele praktycznych rozwiązań, m.in. słowniczek nie tylko na końcu, ale także na marginesach książki, odsyłacze do konkretnych stron w skorelowanym z podręcznikiem atlasie historycznym, wprowadzenia do każdego rozdziału „Czego się nauczysz? Czego się dowiesz?”, „Galerię postaci”, instrukcje korzystania z podręcznika i płyty CD-ROM. Podręcznik wyróżnia atrakcyjna szata graficzna – duże ilustracje, staranie dobrane pod względem walorów dydaktycznych, zaciekawiają i pobudzają wyobraźnię ucznia. Treści przekazywane są w przystępny sposób, m.in. za pomocą czytelnych infografik, łączących krótki opis ze zdjęciami i rysunkami, np. uzbrojenie rycerza, stroje szlachty polskiej. Szczególnie lubiane przez uczniów są trójwymiarowe wizualizacje komputerowe, np. miasto średniowieczne, osada w Biskupinie. Jednocześnie są one przydatną pomocą dydaktyczną dla nauczyciela.
Elastyczna konstrukcja książki i bogactwo zawartych w niej środków dydaktycznych pobudza do tworzenia własnych wizji lekcji. W podręczniku zjawiska ogólnohistoryczne ukazane są w sposób przystępny dla młodego ucznia – poprzez pryzmat dnia codziennego. Autorki unikają nadmiaru dat, pojęć i postaci, mimo to uczeń poznaje proces historyczny. Chronologia jest ciągle widoczna dzięki plastycznym osiom czasu, a tekst „Mijały lata” uświadamia uczniowi ogrom zmian cywilizacyjnych na przestrzeni wieków. Każdy temat zawiera obudowę dydaktyczną w formie ćwiczeń, które można wykonać w zeszycie przedmiotowym. Każdy rozdział kończy test „Sprawdzamy nasze wiadomości”, który nauczyciel może wykonać wraz z uczniami podczas lekcji powtórzeniowej.