Dziadek do orzechów DVD
Baśń fantastyczna według słynnej "Historii dziadka do orzechów" Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna, inspirującej wielu pisarzy i kompozytorów, m.in. Piotra Czajkowskiego, twórcy baletu pod takim samym tytułem.
W wieczór wigilijny Marysia i Frycek otrzymują prezenty od najbliższych. Radca Drosselmajer, ojciec chrzestny dziewczynki, przynosi dziadka do orzechów. Psotny Frycek od razu wyłamuje mu zęby. Marysia lituje się nad uszkodzoną figurką, a w nagrodę za okazanie serca biednemu "ludzikowi" zostaje przeniesiona do fantastycznego królestwa dwugłowego króla Myszy i złej królowej Mysibaby.
Pomaga dziadkowi do orzechów, który przewodzi zabawkom w ich wojnie z myszami, dzięki czemu ludziki odnoszą zwycięstwo w walce. Rodzice nie chcą uwierzyć w opowieści córki, brat uważa ją za kłamczuchę. Marysia, pomimo żalu i przygnębienia, pozostaje wierna swemu uczuciu dla wyśmiewanego dziadka. Pewnego dnia radca Drosselmajer, poeta i czarodziej, opowiada dziewczynce historię niewiernej księżniczki Pirlipaty, dziadka zaś zamienia w pięknego młodzieńca.
Dane techniczne:
| Region: |
2 |
| Format obrazu: |
4:3 |
| Wydanie: |
1 płytowe |
| Dzwięk: |
Dolby Digital 2.0 polski |
| System: |
PAL |
| Napisy: |
- |
| Stan płyty: |
płyta oryginalna, nowa w folii fabrycznej |