okolica jest bogata w atrakcje przyrodnicze i nie tylko, między innymi:
Rezerwat „Sosny Taborskiej położony w południowo – zachodniej części wsi Tabórz. Jego powierzchnia wynosi 95,32 ha. Przedmiotem ochrony jest drzewostan sosny ekotypu Taborskiego (tzw. „sosny masztowe”). Jest to drzewostan szczególnie wartościowy w wieku ponad 200 lat.
Rezerwat „Ostoja bobrów na rzece Pasłęce” w jego skład wchodzi rzeka Pasłęka, jezioro Isąg, tereny leśne przyległe do nich oraz pasy gruntów przybrzeżnych o szerokości 100 m na gruntach państwowych i 10 m na gruntach prywatnych. Rezerwat utworzono w celu ochrony bobrów.
Rezerwat „Wyspa Lipowa” obejmuje wyspę położoną na jeziorze Marąg. Jest to rezerwat krajobrazowo – faunistyczny. Powstał w celu ochrony krajobrazu oraz występujących na wyspie chronionych ptaków (kolonia kormoranów) i roślin. Wyspę porasta starodrzew lipowo – dębowy.
Rezerwat „Jezioro Długie” powstał w celu zachowania populacji poryblinu jeziornego, reliktowego dziś gatunku rośliny wodnej. Rezerwat ma charakter wodno – leśny.
Do najciekawszych obiektów w Gminie Łukta należy gotycki kościół z początków XV wieku, którego budowa została wsparta finansowo przez Wielkiego Mistrza Zakonnego Urlicha von Jungingena. Obiekt został wzniesiony z czerwonej cegły i kamienia polnego. Świątynia wielokrotnie ucierpiała na skutek prowadzonych wojen z wojskami krzyżackimi i francuskimi. Wieża kościelna (w górnej części drewniana, o pochylnych ścianach, zwieńczona pękatym hełmem dzwonowym) została wzniesiona około 1700 roku, podwyższona w 1816 roku. We wnętrzu kościoła znajdują się miedzy innymi:
- późnorenesansowy ołtarz w formie tryptyku szafiastego wykonany na miejscu gotyckiej szafy ołtarzowej,
- zabytkowa ambona ozdobiona obrazami przedstawiającymi Mojżesza i czterech ewangelistów,
- płyta nagrobna z 1604 roku przedstawiająca Achatiusa von Borck i jego żonę,
- figura św. Antoniego z Padwy z dzieciątkiem Jezus na rękach,
- anioł chrzcielny z 1700 roku, który po gruntownej renowacji powrócił do kościoła w czerwcu 2007 roku.
XVIII- wiecznym barokowym kościele w miejscowości Florczaki, w którego wnętrzu umieszczony został klasycystyczny ołtarz główny. Przy obiekcie znajduje się drewniana dzwonnica z końca XIX w. Poza tym na terenie gminy Łukta można zobaczyć także XIX-wieczne dwory (Ramoty, Komorowo) oraz ewangelicki cmentarz w Ględach.
Gmina Łukta, ze względu na swoje walory przyrodnicze, jest idealnym miejscem na wycieczki rowerowe. Miłośnicy tych jednośladów mogą korzystać z już istniejących i oznakowanych szlaków (żółty – 34,5 km, zielony – 27,9 km, szlak niebieski – 27,3 km) lub samemu wyznaczyć sobie własną trasę, korzystając z dróg asfaltowych, polnych czy leśnych. Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu, mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów prowadzonej przez Fundację Rozwoju Regionu Łukta.
Więcej informacji na temat okolicy znajdą Państwo na stronie www.lukta.com.pl
Transakcja będzie zakończona podpisaniem aktu notarialnego który przeniesie własność działki oraz udziału w drodze oraz założeniem nowej księgi wieczystej dla nowego właściciela.
Podpisanie aktu notarialnego w Kancelarii Notarialnej w Warszawie lub Piasecznie pod Warszawą. Istnieje możliwość podpisanie aktu notarialnego w dowolnej wskazanej przez Państwa Kancelarii Notarialnej na terenie Polski (po wcześniejszym ustaleniu szczegółów).