Kombinatoryka wyrazowa
Pozycja ta adresowana jest przede wszystkim do terapeutów prowadzących zajęcia z dziećmi z dysleksją, ale także do nauczycieli, pedagogów i rodziców. W książce znajduje się kilkadziesiąt propozycji ćwiczeń wraz z materiałem językowym, ułożonych od najprostszych do najtrudniejszych. Zagadnienia ćwiczone to: budowa i różnicowanie samogłosek, spółgłosek i sylab graficznie podobnych (a – o, b – d, g – p, l – ł – t, ma – na itp.), liczne operacje na sylabie dwu- i trzysylabowej, operacje na wyrazie (dodawanie, usuwanie, przestawianie liter) i wiele innych. Całość ma na celu poprawienie umiejętności płynnego i bezbłędnego czytania. Wiele ćwiczeń przypomina szarady, dzięki czemu dziecko nie będzie się nudzić, a ich rozwiązanie da uczniowi wiele satysfakcji i motywację do wykonania kolejnego ćwiczenia.
Wzory dyktand graficznych Ćwiczenia nie tylko dla dyslektyków
Znajdujące się w zeszycie wzory dyktand są dobrym ćwiczeniem dla wszystkich dzieci: tych zdolnych, z zaburzeniami natury dyslektycznej, z deficytem uwagi, jak również upośledzonych w stopniu lekkim i mających większe ograniczenia grafomotoryczne, nie wyłączając dzieci z porażeniem mózgowym.
Bajki dla dyslektyków
Książka jest niezastąpioną pomocą w zwalczaniu problemu z nauką czytania i pisania, który nie polega na tym, jak wielu sądzi, czy dziecko nauczy się czytać i pisać, lecz na tym, jakim sposobem i w jakim czasie to osiągnie. Prezentowane w niniejszej publikacji bajki pomagają dzieciom zbudować zbiór skojarzeń ułatwiających prawidłowe rozpoznawanie liter, a dzięki zabawie uatrakcyjniają proces nauki czytania i pisania.
Dobasoli do kanuka
Jest to zbiór nietypowych ćwiczeń do nauki czytania. W zebranym materiale dominują zbudowane z sylab otwartych pseudowyrazy, czyli słowa pozbawione znaczenia. Tak dobrany materiał sprawia, że dzieci koncentrują się na odczytywaniu sylab, wyrazów, zdań – nie mogą bowiem zgadywać lub domyślać się ich treści. Ponieważ nauka czytania nie może ograniczyć się do umiejętności dekodowania, w książce znajdują się również ćwiczenia sprawdzające rozumienie, na przykład krzyżówki, pytania czy zadania matematyczne. Bardzo ważną część stanowią te ćwiczenia, które stymulują zaburzone funkcje u dzieci z dysleksją, na przykład analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową. Zdania te pomagają dzieciom w różnicowaniu podobnych liter (na przykład l – ł, o – ó, z – ż, n – m) oraz umożliwiają zapamiętanie odpowiedniej kolejności sylab, gwarantując rozumienie przeczytanego wyrazu i zdania. Istotne znaczenie mają także ćwiczenia, które uczą dziecko ze specyficznymi trudnościami właściwego postrzegania kierunku czytania.
kupujesz wypełnij - formularz płacę
niezależnie od formy płatności
DANE DO PRZELEWU: P.P.H.U Najbar Mirosław ul.Batorego 24 43-100 Tychy ING BANK ŚLĄSKI 92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368