Seria Dynasty Warriors oparta jest luźno na popularnej na dalekim wschodzie książce Opowieść o Trzech Królestwach, opowiadającej dzieje wojny domowej w Chinach w latach 169-280, kiedy to o panowanie walczyły ze sobą cztery klany: Shu, Wu, Wei i Jin. Gracz może opowiedzieć się po jednej ze stron i poznać jej historię oraz kierujące nią motywy.
Bez względu na to jaką drogę obierze gracz, przyjdzie mu stanąć do niejednej bitwy, podczas których zmierzy się z dziesiątkami przeciwników naraz. Po podjęciu kilku decyzji taktycznych co do rozwoju starcia rzuceni zostajemy w wir walki. W tym momencie gra staje się klasycznym „slasherem”, w którym to w widowiskowy sposób pacyfikujemy całe hordy wroga. Warto wyprowadzać jak najdłuższe combosy i wykorzystywać w walce otoczenie oraz efektowne ataki specjalne (ataki wodne, ogniowe czy deszcz głazów). Działania takie zwiększą pasek sławy kierowanej przez nas postaci, a także zarobią nam nieco grosza, który przydaje się do wykupienia nowych umiejętności oraz odblokowania i ulepszania wielu rodzajów broni.
Każda z dostępnych postaci posiada unikalną zdolność. Do poznanych dotąd 65 grywalnych bohaterów dołącza Xu Shu, doradca Cao Cao, znany z wcześniejszych odsłon serii jako NPC. Ci, którym ta długa lista nie wystarcza, zawsze mogą stworzyć własną postać, używając bogatego edytora, albo pobrać z Internetu te udostępnione przez innych graczy.
Gra jest nowa, oryginalnie zafoliowana.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Zapraszam do zakupów.