Dwulufowy srebrny derringer cal.41 USA 1866r
WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.
WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.
WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.
(1263/NQ)
Materiał:
stop cynku i aluminium oraz drewno
Producent: Denix Hiszpania
długość : 12 cm
waga: 0,4 kg
To nie jest blaszana zabawka tylko realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i wymiary wzorowane na oryginale).
Realizmu dodaje możliwość przeładowania i oddania suchego strzału.
Nasze repliki wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń.
Poniżej kilka interesujących danych:
"Deringer, także derringer – rodzaj małego, kieszonkowego pistoletu. Nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Henry'ego Deringera.
Początkowo słowo deringer oznaczało mały pistolet kieszonkowy z zamkiem kapiszonowym, później pojawiły się deringery na amunicję zespoloną, często posiadające blok dwóch lub czterech luf z kurkowym mechanizmem uderzeniowym. Kolejne naciśnięcia spustu powodują odpalenie pocisków z kolejnych luf. Ładowanie broni odbywa się przez „złamanie broni”1.
1-Deringer [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2[zasłonięte]010-12 05:38Z [dostęp: 2[zasłonięte]011-04 08:22Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Deringer&oldid=24[zasłonięte]579