Tajemnice starożytnych cywilizacji 10: Kraina bogów cz. 3 / Nowe państwo cz. 2 [książka]+[DVD]
| polska wersja językowa: |
lektor + napisy |
Kraina bogów cz. 3 [DVD]
Egipska wizja życia pozagrobowego do dziś fascynuje i zaciekawia. Wiara w to, iż po śmierci ciało jest potrzebne człowiekowi do odrodzenia się w zaświatach, sprawiła, że starano się zachować cielesną powłokę zmarłego w jak najlepszym stanie. Tajemnicze, często szokujące rytuały mumifikacji stale rozbudzają wyobraźnię nie tylko badaczy, ale i filmowców czy autorów powieści. Mamy okazję dowiedzieć się , jak wyglądał proces tworzenia mumii i co, oprócz ciała, było według Egipcjan potrzebne zmarłemu po śmierci. Poznamy rytuały pogrzebowe znad Nilu oraz zobaczymy, co spodziewał się ujrzeć w zaświatach mieszkaniec starożytnego Egiptu.
Nowe państwo cz. 2
Okres ramessydzki, wojsko, broń, Pi Ramzes, rezydencje faraonów, Abu Simbel, sztuka Nowego Państwa, literatura Nowego Państwa.
| region: |
2 |
| czas trwania: |
45 min |
| format obrazu: |
4:3, 1,33:1 |
| dźwięk: |
Dolby Digital 2.0 angielski
Dolby Digital 2.0 polski
|
| napisy: |
polskie
|
| dodatki: |
bezpośredni dostęp do scen
|
| stan płyty: |
Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona) |