Regulamin zabijania [DVD]
Rules of Engagement
| reżyseria: |
William Friedkin |
| rok produkcji: |
2000 |
| obsada: |
Samuel L. Jackson,
Philip Baker Hall,
Ben Kingsley,
Tommy Lee Jones,
Bruce Greenwood,
Dale Dye,
Guy Pearce,
Anne Archer,
Blair Underwood,
Mark Feuerstein |
| polska wersja językowa: |
napisy |
Pułkownik Terry Childers (Samuel L. Jackson) ma za sobą 30 lat służby w piechocie morskiej. Jest człowiekiem o niezłomnych zasadach, doświadczonym uczestnikiem wojen w Wietnamie, Bejrucie i akcji Pustynna Burza. Dowodzi ochroną ambasady amerykańskiej w Jemenie przed lokalnymi demonstrantami. Misja, która miała być kolejnym przykładem jego profesjonalizmu - przeradza się jednak w dramatyczną konfrontację i masakrę.
Childers staje przed sądem wojskowym, nie wiedząc, że rząd USA potrzebuje kozła ofiarnego, by uspokoić zbulwersowaną światową opinię publiczną. Jedynym człowiekiem, który podejmuje się go bronić jest kumpel z Wietnamu, pułkownik Hays Hodges (Tommy Lee Jones). Nie jest on może najlepszym adwokatem, ale Childers mu ufa. Łączy ich coś więcej niż przyjaźń i braterstwo broni - to dług wdzięczności za uratowanie życia na froncie.
| region: |
2 |
| czas trwania: |
124 min |
| format obrazu: |
16:9 |
| dźwięk: |
Dolby Digital 5.1 angielski
|
| napisy: |
polskie
|
| dodatki: |
bezpośredni dostęp do scen,
aktorzy i twórcy,
wywiady,
z planu,
funkcje specjalne dla DVD-ROM
|
| stan płyty: |
Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona) |
| licencja: |
bez licencji do wypożyczania |