Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

dvdmaxpl PLANETY: OLBRZYMY GAZOWE/ KSIĘŻYC (BBC) (

24-06-2012, 6:20
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 29.84 zł     
Użytkownik dvdmaxpl
numer aukcji: 2358497467
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 11   
Koniec: 18-06-2012, 10:32

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Planety: Olbrzymy gazowe/ Księżyc (BBC) [DVD]

rok produkcji: 1999
polska wersja językowa: lektor + napisy

Przez wiele stuleci olbrzymie planety gazowe, krążące na obrzeżach Układu Słonecznego, uważane były jedynie za odległe obiekty, widoczne w przyrządach astronomów. W grudniu 1973 r. ludzkość po raz pierwszy miała okazję zobaczyć z bliska Jowisz. Planety-olbrzymy odegrały bardzo ważną rolę w formacji ogromnego dysku rozproszonego, należącego do Układu Słonecznego, jaki znamy dzisiaj. Każdy gazowy olbrzym, z pierścieniami i pasami promieniowania, księżycami i magnetosferą, przypomina Układ Słoneczny w miniaturze, którego sekrety można poznać jedynie decydując się na śmiałe misje kosmiczne.

Księżyc, do którego widoku jesteśmy bardzo przyzwyczajeni jest jednocześnie bardzo tajemniczym ciałem pozaziemskim. Żadna z sąsiadujących z Ziemią planet w Układzie Słonecznym – Merkury, Wenus i Mars – nie posiada księżyca podobnego do naszego. Ma on tak duże rozmiary, że oddziałuje na cykle nocy, miesięcy i przypływy oceanów. Odpowiedź na pytanie, dlaczego Ziemia posiada księżyc tego rodzaju jest jedną z największych zagadek, związanych z Układem Słonecznym.

region: 2
czas trwania: 100 min
format obrazu: 16:9
dźwięk: Dolby Digital 2.0 angielski
Dolby Digital 2.0 polski
napisy: polskie
dodatki: bezpośredni dostęp do scen
stan produktu: Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)
licencja: bez licencji do wypożyczania
studio: BBC