Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DUŻY JUNGHANS 12.1917 R, IDEALNY STAN. Warszawa

16-01-2012, 16:02
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 700 zł      Najwyzsza cena licytacji: 405 zł      Aktualna cena: 405 zł     
Użytkownik Minio35
numer aukcji: 2033064144
Miejscowość Warszawa
Licytowało: 3    Wyświetleń: 175   
Koniec: 16-01-2012 21:45:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

GWARANCJA!!!

CZYTAJ "O MNIE" ORAZ KOMENTARZE.

O firmie Junghans nie będę tym razem pisał. Odsyłam do 989 000 linków dotyczących firmy. Dość powiedzieć, że od ponad stu lat ta właśnie firma wyznacza kierunki rozwoju na rynku zegarów nienaręcznych i dopiero do poprzeczki wyznaczonej przez Junghansa dorównać próbują inne firmy.

Sam  w swoich zbiorach mam ich najwięcej (obok Gustav'ów Becker'ów, ale to prawie to samo - od 1930 roku Junghans pomagał ratować firmę GB tak skutecznie, że całkowicie ją przejął w 1938 roku)

Z przyjemnością prezentuję następny z nich!

Zegar niezmiernie efektowny, typowy dla firmy. Szlachetne kształty, brak wzorniczych fajerwerków, ponadczasowość wzornictwa powodujące, że  zegar pasuje do każdego pomieszczenia.

Mebel stylistyczne nawiązujący do kształtu czapki napoleońskiej, z samym cesarzem nie ma nic wspólnego. Powstał 100 lat po śmierci imperatora.

 

Skrzynia z minimalnymi śladami prawidłowej eksploatacji. Ja ten stan, subiektywnie oczywiście, określam jako doskonały.

 Fachowo oczyszczona i zakonserwowana. 

Cyferblat PO 100% PROFESJONALNEJ RENOWACJI, NOWY. Wypolerowana ramka sferycznej szybki. Typowe dla Junghansa z tego okresu wspazówki typu "łezka" monotowane jak za starych lat bywało, za pomocą zawleczki, nie jakiejś tam nakrętki.

Mechanizmy Junghansa to "insza inszość". Są symbolem wzornictwa przemysłowego oraz legendarnej trwałości.

Ten działa nadal jak nowy. Wahadłowy, sygnowany, katalogowany.

 Starannie przygotowany do wieloletniej eksploatacji. Niezmiernie punktualny. Proszę łaskawie zwrócić uwagę na lustrzaną płytę, w której bez przenośni można się przeglądać, a będącą jednym ze znaków rozpoznawczych firmy.Płyty te pokrywano bezbarwnym lakierem. Tutaj już pojawiają się jego ubytki. Mogłem go całkiem zmyć dla lepszego efektu wizualnego, zostawiłem jednak stan fabryczny z szacunku dla zabytku.

Gong spiralny, jedynie słuszny.Jeszcze stary typ (francuski) system bicia. Staroświecki i "kościółkowy" dźwięk, pojedyńcze bicie. Gong przywołuje w pamięci święta u babci z zapachem gorącego jabłecznika.

 

Zacne już jak na "Napoleona" wymiary:

60 cm szer, 27(!!!) wys, 13 głęb.

Klucz w komplecie.

Serdecznie zapraszam na osobiste oględziny wystawianych zegarów oraz innych, które dla Państwa mogę wystawić do sprzedaży. Służę również, w miarę mojej skromnej wiedzy, informacjami na temat starych zegarów. Tel. 0[zasłonięte]601-71-14  jest do Państwa dyspozycji.

Wystawiam rachunki.

Moje zegary ceną bezwzględnie odbiegają od bazarowych okazji, górują jednak 100% oryginalnością, brawurowym przygotowaniem do wieloletniej eksploatacji oraz nieograniczoną czasowo gwarancją. Naprawiam na wyjątkowo dogodnych warunkach inne zegary osób, które wcześniej nabyły jeden z przeze mnie oferowanych!!!

Na życzenie zdjęcia w większej rozdzielczości.