Kolejna część serii Valkyrie Profile. Tym razem, młody bohater mści się na boskiej walkirii, która w przeszłości pozbawiła go ojca.
Valkyrie Profile: Covenant of the Plume to trzecia odsłona serii gier RPG Valkyrie Profile. Pierwsza część sagi pojawiła się na konsole PlayStation i PSP. Kolejną wydano w 2006 roku na PlayStation 2. Za wszystkie odpowiada studio Tri-Ace. Wydawcą Covenant of the Plume jest firma Square Enix.
W grze wcielamy się w młodego żołnierza Wylfreda, szukającego zemsty na walkirii Lenneth, która w młodości zabiła jego ojca. Po tym wydarzeniu, rodzina Wylfreda miała spore kłopoty z powodu braku środków do życia, co zakończyło się również śmiercią siostry. Nasz bohater, po otrzymaniu pióra ze skrzydeł Lenneth, postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby stać się wielkim wojownikiem i pokonać znienawidzoną walkirię. Dokonać tego pomogą przyjaciele – wojownik Ansel oraz Ailyth, piękna emisariuszka z Niflheim. Oprócz głównego celu, musimy zmierzyć się również z problemami wewnątrz królestwa, które stoi w obliczu wojny.
Przez większość czasu akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. Ważnym elementem tego dzieła jest strategiczna walka, w której atakować możemy wykorzystując kilka wspierających się nawzajem postaci. Za ten model prowadzenie potyczek odpowiada specjalny system Mutual Assist. Gdy tylko wróg jest w pobliżu, możemy atakować go naprzemian różnymi wojownikami, przypisanymi do przycisków. Z każdym ciosem nabijamy pasek energii wykorzystywanej do wykonania potężnych ataków zwanych Soul Crushes. Ponadto, możemy stosować rozmaite taktyczne formacje bojowe, wpływające pozytywnie na naszą siłę.
Ciekawe właściwości ma również wspomniane już magiczne pióro, nazwane Goddess's Feather. Na czas walki udostępnia ono niezwykle potężną moc wybranej osobie. Po zakończeniu potyczki jednak, dany bohater po prostu wyparowuje. Moc pióra, ze względu na tak okrutne konsekwencje jego użycia, przydaje więc tylko w niezwykle krytycznych momentach.
Tytuł został wykonany z dużą dbałością o detale. Stylistycznie jest on klasycznym przykładem japońskiej gra RPG. Można się więc spodziewać bardzo dynamicznych walk pełnych efektów specjalnych i skomplikowanych widowiskowych ataków.
Polecam.