Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DREZNO - duża kotłownia, projekt LIPIŃSCY DOMY

30-01-2014, 19:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 2 370 zł     
Użytkownik LipinscyProjekty (0)
numer aukcji: 3890713778
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 9   
Koniec: 30-01-2014 18:40:40
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

DREZNO - duża kotłownia, projekt LIPIŃSCY DOMY
Drezno - zdjęcie główne


Drezno - zdjęcie 105

Autorzy projektu: dr inż. arch. Miłosz Lipiński, mgr inż. arch. Małgorzata Stanejko

 

Kontakt



Jesteśmy do Twojej dyspozycji:
pn.-pt. 8.00-16.00

tel.: (71)[zasłonięte]354 59
tel.: (71)[zasłonięte]358 08
fax (71)[zasłonięte]354 52
oraz kom.: 883 [zasłonięte] 409

Dział Obsługi Klienta:
Ula Lukas
e-mail: [zasłonięte]@lipinscy.pl


Dział realizacji zamówień
Agnieszka Placek
e-mail: [zasłonięte]@lipinscy.pl


Dane adresowe:
M&L Lipińscy Biuro Projektowe
Lipińscy Domy
ul. Belgijska 69
54-404 Wrocław
[zasłonięte]@lipinscy.pl

Regulamin sprzedaży:
Sprawdź

Oryginalna karta projektu:
DREZNO - projekty domów LIPIŃSCY

Informacje o biurze projektowym:
http://lipinscy-projekty.pl/

Do zakupu otrzymasz bezpłatną ofertę rekuperacji przygotowaną przez naszych partnerów:
http://www.rekuperatory.pl/
http://www.ventermo.pl/

Właściwości projektu



Powierzchnia domu:
+ Garaż:
+ Kotłownia:

119.23 m2
19.05 m2
6.98 m2

Powierzchnia netto:

167.50 m2

Powierzchnia zabudowy:

130.33 m2

Minimalna szerokość działki:

22.60 m

Minimalna długość działki:

17.30 m

Kubatura:

679.2 m3

Wysokość kalenicy:

7.15 m

Kąt nachylenia dachu:

35 °

Zapotrzebowanie energetyczne:
dane w kWh / (m2rok)

Ep = 108.73
Ek = 115.42
Ea = 76.11

Metryka energetyczna Drezno

Opis



Dom Drezno idealnie nadaje się do budowy dwuetapowej. Na początek można zrealizować parter, gdzie znajdują się dwie sypialnie idealne na start. Poddasze może być wykończone później i dostępne przez schody umieszczone przy wiatrołapie. Na poddaszu znajdują się także dwie sypialnie i łazienka. Tak usytuowane poddasze może także nadawać się na wynajem, lub jako osobne mieszkanie dla dorastających dzieci. Kotłownia została umieszczona za garażem, co pozwala na uwolnienie części mieszkalnej z mniej estetycznego pomieszczenia. Nad garażem jest także dostępny stryszek na rzeczy rzadziej używane. Tak dobrze rozwiązany układ funkcjonalny małego domu, to bardzo duży atut. Dodatkowym atutem jest prosta, jednak bardzo elegancka bryła, co sprawia, że dom ten jest tani w budowie.

Rzuty



PARTER


Rzut projektu Drezno

Powierzchnia wewnętrzna:103.80 m2
1.1Wiatrołap2.77 m2 1.13Podest3.79 m2
1.2Komunikacja1.18 m2 1.14Taras8.83 m2
1.3Komunikacja3.30 m2 1.15Podest1.50 m2
1.4Kuchnia6.76 m2
1.5Pokój dzienny26.60 m2
1.6Komunikacja4.15 m2
1.7Łazienka5.16 m2
1.8Pokój12.72 m2
1.9Pokój12.98 m2
1.10Wc2.15 m2
1.11Garaż19.05 m2
1.12Kotłownia6.98 m2

PODDASZE


Rzut projektu Drezno

Powierzchnia wewnętrzna:41.46 m2
2.1Komunikacja3.05 m2
2.2Pokój12.15 m2
2.3Łazienka3.17 m2
2.4Pokój19.00 m2
2.5Schowek1.07 m2
2.6Schody3.02 m2

Działka



Działka projektu Drezno

Przekrój



Przekrój projektu Drezno

Elewacje



Elewacja projektu Drezno Elewacja projektu Drezno
Elewacja projektu Drezno Elewacja projektu Drezno

Kosztorys projektu Drezno - LMP182a



Projekt domu Drezno LMP182a

Dane o kosztach inwestycji*

Stan surowy zamknięty

178 300 zł

Stan developerski

302 900 zł

Stan developerski metodą gospodarczą

176 800 zł


* Wycena biura projektowego według poziomu cen I kwartał 2012r. Ceny netto. Wycena przybliżona. Biuro projektowe oferuje tylko projekty, a nie zajmuje się realizacją inwestycji. Po szczegółową kalkulację należy zgłosić się do wykonawcy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firm wykonawczych w dziale Domy Gotowe


Dane o kosztach inwestycji są to szacunkowe koszty realizacji domu standardowego.
Są one wynikiem przemnożenia jednostkowych wskaźników cenowych (zł/m²) przez powierzchnię domu. W powierzchni domu jest uwzględniany garaż oraz strych.

Stan surowy zamknięty obejmuje następujący zakres robót:
  • roboty ziemne
  • fundamenty
  • ściany nośne
  • kominy
  • strop i elementy żelbetowe
  • konstrukcję dachu
  • pokrycie dachu
  • okna i drzwi zewnętrzne

Do stanu developerskiego są doliczane:
  • ścianki działowe
  • tynki
  • schody wewnętrzne
  • elewacja
  • instalacja wodociągowa (bez baterii i armatury)
  • instalacja kanalizacyjna
  • instalacja gazowa
  • instalacja c.o.
  • instalacja elektryczna

Wszystkie podane kwoty są wartościami netto (bez VAT) i zostały wyliczone przy założeniu realizacji budowy przez wynajęte firmy specjalistyczne. Jest to system tańszy niż zatrudnienie generalnego wykonawcy, ale wymaga poświęcenia czasu i uwagi inwestora na zintegrowanie poszczególnych prac. Koszty realizacji można dodatkowo obniżać budując dom systemem gospodarczym. Dane szacunkowe mogą różnic się od wartości wynikającej z kosztorysu gdyż nie uwzględniają szczególnych cech budynku, takich jak poziom jego skomplikowania. Do wyliczenia wskaźników przyjęto średnią stawkę robocizny oraz minimalne ceny materiałów wg wydawnictwa Sekocenbud.

Wraz z projektem otrzymujesz tabele kosztów.

Tabela kosztów również zawiera wskaźnikowe wartości koszów poszczególnych robót (roboty ziemne, fundamenty, itd.) służy do oszacowania kosztów realizacji inwestycji. Jest ona dołączana do każdego projektu. Jest to tabela zawierająca wskaźniki jednostkowe cen poszczególnych elementów robót. Jednostką w tym przypadku jest 1m² powierzchni domu liczonej dla wysokości pomieszczenia powyżej 190 cm.
Tego typu tabela jest często wymagana przez banki przy ubieganiu się o kredyt.

Możesz zamówić szczegółowy kosztorys wybranego projektu.

Kosztorys jest szczegółowym wyliczeniem kosztów dla danego budynku. W oparciu o dane z projektu technicznego podaje zakres poszczególnych robót np. powierzchnie ścianek działowych, stropów, tynków; ilość betonu na fundamenty, stropy. Do kosztorysu jest dołączone szczegółowe zestawienie materiałów oraz tabela elementów scalonych. Do kosztorysu inwestorskiego przyjmowane są ceny materiałów oraz stawki robocizny wg wydawnictwa Sekocenbud. Kosztorys pozwala inwestorowi kontrolować koszty na każdym etapie robót pokazując ich zakres: nakłady na robociznę oraz ilości poszczególnych materiałów.
Kosztorys jest w cenie 350zł netto, można go zakupić wraz z projektem (np. wybierając odpowiednią opcję w formularzu zamówienia projektu) lub niezależnie - w tym celu skontaktuj się z nami.

Zobacz przykładowy kosztorys.

Możesz zamówić kosztorys ślepy wybranego projektu.

Kosztorys ślepy podobnie jak kosztorys inwestorski jest sporządzony dla konkretnego projektu i zawiera zakres (obmiary) robót wraz ze szczegółowym zestawieniem materiałów, natomiast nie zawiera cen. Kosztorys taki może być przedstawiony wykonawcom, którzy na jego podstawie mogą przygotować ofertę.
Cena 70 zł netto. Można go zakupić wraz z projektem (np. wybierając odpowiednią opcję w formularzu zamówienia projektu) lub niezależnie - w tym celu skontaktuj się z nami.

Zobacz przykładowy kosztorys ślepy.

Komentarze do projektu Drezno - LMP182a



Lipinscy_Domy



Poszerzenie domu jest możliwe, choć będzie to trochę trudne do wprowadzenia. Natomiast możemy polecić jeszcze projekt Salida II lub Atlanta, gdzie także jest możliwość budowy etapowej. Są co prawda większe, ale projekt Drezno po poszerzeniu też powiększy się o około 17-19 m2.

Emilia_ZL



Mi również podoba się ten projekt, głównie z powodu możliwości budowy etapami, prostej konstrukcji i ewentualnego oddzielenia mieszkania na górze. Wg mnie minus to przejście do kotłowni z zewnątrz i mała kuchnia. (ale dach 30%) nie wiem czy wówczas będzie to możliwe. Czy widzicie Państwo jakaś zmianę w tym zakresie. Myślałam o poszerzeniu domu i zrobienie korytarzyka miedzy pokojami i wejście do garażu i kotłowni. Zamierzam zacząć budowę od lata tego roku. Bardzo proszę o zdjęcia domku. e-mail [zasłonięte]@wp.pl

AM



Bardzo proszę o zdjęcia albo opis pokoi i łazienki na górze.Czy nie jest ona za mała. Chciała bym aby był tam jeszcze bidet!

Edyta, Łęczyca



Dom Drezno idealnie nadaje się do budowy dwuetapowej. Dodatkowym atutem jest prosta bryła , co sprawia , że dom ten jest tani w budowie. Dobrze rozwiązany układ funkcjonalny małego domku. Przy niedużej powierzchni stosunkowo duża liczba pomieszczeń i ich wymiary

kaska (napisała )



Witam-jestesmy z mezem w trakcie budowy tego domku-wlaśnie będziemy zalewac strop dokonalismy troche zmian w projekcie zrezygnowalismy ze schodów w przodzie i przenieslismy je do tylu pod schodami zanizylismy i zrobilismy sobie kotlownie i teraz mamy schody po lewej stronie a obok drzwi do kotłowni a wprzodzie od ulicy tam gdzie miały byc schody mamy łazienke-spokojnie wejdzie wannna natrysk mała umywalka i wc zastanawiamy się jeszcze czy nie zrezygnowac z pokoju z tyłu od str.ogrodu i nie zrobic z niego łazienki będzie większa wiatrołap mały w przodzie -prosze doradzcie czy zrezygnowac t tego pokoju czy zostawic tak jak jest-prosimy o pomoc-może ktos nam doradzi-pozdrawiamy

Basia http://nagrzewnice.boren.pl/



Witam wszystkich budujących. Czy nie macie obiekcji co do więźby (jetkowej) tego domku. Chodzi mi o rozpietość powyżej 8,5 m a więźba jetkowa bez płatwi i podpór, fajnie, bo poddasze dzieki temu jest ustawne (nie przeszkadzają żadne słupy)ale zastanawia mnie wytrzymałość tego dachu i czy sie zbytnio nie ugnie pod obciążeniem dachówki? pochylenie połaci tylko 35stopni a długość krokwi aż 5,5 metra od kalenicy do murłaty. HHHMMMM !!! co myslicie? A może już ktoś mieszka w gotowym domku i podzieli sie swoimi spostrzeżeniami. Z góry dziękuję.

Agata Sabaturska



Przytulny, rodzinny domek, przytulny i ciepły dosłownie bo ogrzewanie kotłem na paliwo stałe, przede wszystkim przekonuje mnie niski koszt budowy... Trzeba się będzie poważnie zastanowić... :)

filipiak



witam,
czy ktoś w okolicach Krakowa posiada już wybudowany domek Drezno lmp 182 ? Jeżeli tak to bardzo proszę o kontakt pod mailem: [zasłonięte]@vp.pl Pozdrawiam

monika



witam
My z mężem jesteśmy w trakcie budowy tego domu (etap-dach). CO PRAWDA DOKONALIŚMY PEWNYCH ZMIAN NP.: WYMIAR OKNA W KUCHNI JAK RÓWNIEŻ NA PODDASZU NAD WYKUSZEM ULEGŁ ZMIANIE NA 178x148, SCHODY, NAD GREŻEM ZAMIAST STRYCHU JEST POKÓJ- W SZCZYCIE OKNO 178x148, NA PODDASZU "KOSZTEM" POKOJU (2.2) POWIERZYLIŚMY ŁAZIENKĘ, NA POZOSTAŁEJ CZĘŚCI BĘDZIE GARDEROBA-PO DRUGIEJ STRONIE MAŁY POKOIK, KORYTARZ POŚRODKU ABY BYŁO DOJŚCIE DO POKOJU NAD GARAŻEM, PODWYŻSZYLIŚMY DOM O DWA PUSTAKI, NAD CAŁYM PODDASZEM ZALALIŚMY STROP. I JEST SUPER !!!!!!!!

Zuzanna



Nie wiem jak w tym projekcje ale byłam w domu o identycznym położeniu łazienki i jest ona niestety bardzo mała i kojarzyła mi się ze schowkiem na mopy itp. ale w głowę się nie uderzyłam. Pozdrawiam

Mik



Zwracam się do mieszkających: czy nie bijecie się głowa o schody które zachodzą nad WC? Na rysunkach nie wygląda to rewelacyjnie. A jak jest w rzeczywistości? Pozdrawiam

Piotr G - Włocławek



Witam wszystkich budujących...Ruszam w tym roku z budową....Mam prośbę do osób które budują lub wybudowały już ten dom o przesłanie na adres e-mail zdjęć tego domu...Jestem ciekaw jak wyglada "na żywo", czy coś Państwo zmieniali w projekcie...Pozdrawiam Piotr z Włocławka.....mój adres e-mail: [zasłonięte]@wp.pl

aro



Witam serdecznie
W końcu znalazłam szczęśliwców, którzy już mieszkają w tym domku.:)Jesteśmy na etapie dachu, ale bardzo jestem ciekawa, jak wygląda domek juz zamieszkały. Czy mogłabym prosić o kilka fotek ze środka domu, zwłaszcza interesuje mnie kuchnia (chyba jest trochę mała) i salon. Byłabym bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.
mój e-mail [zasłonięte]@op.pl

waldi http://www.uniquegardens.com.pl/



Witam,wybudowałem dom wg.tego projektu.Tzn. projekt ten nosił inne oznaczenie ,lecz zmiany które wprowadziłem są
takie jak w tym projekcie.Koszt całkowity wyniósł niespełna 200tys.Mieszkamy od 12.2008 ,jest to domek ciepły ifunkcjonalny.

Rafik



Witam, czy jest ktoś kto skończył budowę domu ??? chodzi mi o koszt w surowym stanie, oczywiście z dachem :) pozdrawiam budowniczych :)

Mariusz



Projekt moim zdaniem oki posiada ktos moze kosztorys budowy lub zdjecia z budowy jezeli tak to prosilbym o wysalnie na maila [zasłonięte]@wp.pl bardzo bede wdzieczny najlepiej jakby to byl kosztorys wraz ze zdjeciami!pozdrawiam

MARCIN P



My z żona też zaczynamy właśnie budowe tego projektu,jesteśmy na etapie fudamentów które juz stoją zasypane piaskiem a na wiosne ruszamy z murami.Bardzo nam się spodobał ten projekt gdyż pasuje on do malej rodziny i mozna go budować na 2 etapy.I wcale nie jest taki drogi w budowie.I ogólnie bardzzo ładnie wygląda.

kaska g



Witam, my jestesmy w trakcie budowy tego domku, tzn.wlasnie robia nam dach:). Dom jest dosc prosty w budowie i oszczedny ze wzgledu na prosta konstrukcje dachu i maksymalne wykorzystanie przestrzeni, choc co nieco pozmienialismy np okna ze 180/150 na 150/150 a takze zmienilismy strop nad garazemna bardziej wytrzymaly, no i podwyzszylismy dom o ``2 cegielki`` zeby dach nie rzucal zcienia nad oknami.
Choc jeszcze w nim nie mieszkamy to projekt polecam i z perspektywy czasu nie zamienilabym go na inny

Jacek J.



prosze podac maila, to postaram się wysłać. Pozdrawiam

Patrycja s.



Panie JAcku to mój e-mail [zasłonięte]@buziaczek.pl

pATRYCJA s



Pnie JAcku to mój e-mail [zasłonięte]@buziaczek.pl. Pozdrawiam i mam nadzieję ,że kłopoty tymi zdjęciami nie sprawiłam

Patrycja s



Panie Jacku heh ciut daleko . A czy byłaby możliwość by wysłał nam Pan zdjęcia z budowy , oczywiście jeśli nie sprawiłoby to problemu Pozdrawiam Patrycja Sipiorska

Jacek J. http://playeko.pl/



Pani Patrycjo Dom jest budowany niedaleko Opola

PAtrycja s



Projekt naprawdę przemyślany akurat dla mojej rodziny . Jak na razie jesteśmy na etapie łączy , ogrodzenia i bramy no i oczywiście papiery na następny rok ruszamy z budową. Panie JAcku J. gdzie PAn buduje swój domek ciekawi nas wygląd tak na żywo jesteśmy z kujawsko-Pomorskiego-Inowrocław

Lipinscy_Domy



W zakładce technologie i koszty podajemy szacunkową wycenę dla każdego projektu, wycenę dla Drezna znajdzie Pani tutaj: http://projekty.lipinscy.pl/Drezno/technologie_koszty.html. Oczywiście podana kalkulacja może się różnić w zależności od rejonu Polski, gdzie inwestycja będzie realizowana itp. Radzimy zasięgnąć informacji bezpośrednio u firm wykonawczych. Można o to zapytać przez formularz dostępny na naszej stronie www: http://projekty.lipinscy.pl/Drezno/oferta.html

Ania



Bardzo podoba mi się projekt. Czy ktoś kto go buduje mógłby napisać ile szacunkowo wyniósł kosztorys na ten rok? Również zamierzam go budować etapami, znaczy się dół a w razie zbytniego powiększenia rodziny :) zagospodarować poddasze, idealne jest dla mnie rozwiązanie kotłowni za garażem (nie chciałam piwnicy).

Iwona, Poznań



Projekt znalazłam w katalogu Ciepłe Domy. Spełnia on moje wymagania. Jest nieduży, w pierwszym etapie można wykończyć tylko parter i z czasem, jeśli będzie taka potrzeba, dokończyć poddasze. Projekt wyróżnia alternatywne ogrzewanie kotłem na paliwo stałe, bo do działki nie jest doprowadzony gaz. Stosunkowo niski koszt wybudowania domu i możliwość powiększenia powierzchni mieszkaniowej o poddasze, jeśli będzie taka potrzeba rodziny.

Jacek J.



Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Jestem w trakcie realizacji tego projektu. Obecnie mam zamiar ocieplać go z zewnątrz. Służę radami przy realizacji.

Stefan, Trzebiatów



Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na projekt Drezno, gdyż jest on idealny dla naszej rodziny. Jest niewielki ale bardzo dobrze rozplanowany, tzn. pokoje na dole to dla nas duży atut, do tego łazienka i wc. Jest tani w budowie i można go realizować etapami. Dla mnie ważne było, że sypialnia jest na dole i przylega do niej łazienka oraz jest osobne wc dla gości. Przy braku środków finansowych piętro można sobie wykończyć w drugim etapie. Schody przy wiatrołapie to dobre rozwiązanie.

Lipinscy_Domy



Serdecznie zapraszamy naszych Klientów do aktywnego udziału w forum, które zacznie działać już za kilka dni! Prosimy o dzielenie się z nami i innymi użytkownikami swoimi uwagami, doświadczeniami z budowy oraz o zamieszczanie zdjęć!

halina



chciałabym też bardzo zobaczyć ten dom juz wybudowany,właśnie zakupiłam projekt tego domu, może jest ktoś postawił juz i zechce podzielić się uwagami. mój adres : [zasłonięte]@poczt.onet.pl

Asia



Witam,
poważnie zastanawiam się nad wyborem projektu właśnie tego domku. Czy ktoś już buduje ten dom? Bardzo zależałoby mi na obejrzeniu go na żywo albo przynajmniej na zobaczeniu internetowego dziennika budowy. Interesują mnie również dwie pozostałe wersje tego domu, niewiele się między sobą różnią.

Basia, Tomaszów



Projekt jest wg mnie niespójny stylistycznie: od frontu przypomina dworek, część ogrodowa jest nowoczesna. Pomieszanie stylów!!! Nie lubię tego szczerze.

Wiesław Gandecki



Dlaczego ta kuchnia taka malutka, jak w blokach z dwnych lat? Przy tej długości taras mógłby być w sztycie budynk zamiast wykuszu. Coś należy z tym zrobić. Wiesław

Janina, Szczecin



Mimo niewielkich gabarytów uzyskano stosunkowo dużą powierzchnię użytkową, wygodne duże sypialnie na dole. Schody przy wiatrołapie szczególnie ułatwią budowę etapami. Korzystne usytuowanie kominka. Wykusz z miejscem na stół. Prosty w budowie dwuspadowy dach.