DrayTek Vigor 2800 Router ADSL 2/2+
wraz z zasilaczem sterownikami na płycie CD, wgrany najnowszy soft w języku polskim Annex A.
Reuter obsługuje takie sieci jak wymienione poniżej oraz wiele innych działających w tym samym standardzie.
Na routery udzielam 2 tygodniowej gwarancji rozruchowej.
DrayTek Vigor 2800 wbudowany modem ADSL (2 i 2+), firewall: P2P blocking, IM Blocking, filtr zawartości, klasyfikator stron, switch (4 porty)
Zaawansowany router ADSL pracujący w nowym standardzie ADSL2/2+, kompatybilny z dotychczasowym standardem ADSL (np. Neostrada). Wbudowany 4-portowy switch10/100 Mbit/s z funkcją VLAN (separacja portów) oraz Rate Control (limitowanie pasma) stanowi cenne narzędzie kształtowania przepływu w sieci lokalnej. Znakomitym dopełnieniem jest możliwość zarządzania strukturą ruchu na poziomie IP - przez zastosowanie techniki IP QoS osiągnięto rezerwowanie pasma dla wybranych adresów IP i rodzajów usług.
Vigor 2800 to także serwer VPN dla zdalnego dostępu pojedynczych stacji oraz łączenia sieci LAN przez Internet (do 32 jednoczesnych tuneli). Bogata implementacja VPN oferuje protokoły IPSec, PPTP i L2TP oraz pozwala na łączenie wielu podsieci przez ten sam tunel, również z translacją NAT i filtrowaniem pakietów, a nawet rezerwacją pasma dla tunelu za pomocą QoS.
Implementacja protokołu IPSec to nie tylko proste uwierzytelnianie IKE/Preshared Key, ale także podpis cyfrowy RSA i certyfikaty X.509, natomiast w ramach PPTP router oferuje uwierzytelnianie PAP/CHAP/MS-CHAPv1/2 i szyfrowanie MPPE40/128. Na uwagę zasługuje rozbudowany firewall z atrakcyjnymi narzędziami typu blokowanie ruchu P2P czy filtrowanie treści stron WWW, co w połączeniu z zarządzaniem pasmem pozwala utrzymać dyscyplinę i efektywność pracy w firmie/biurze.
Vigor 2800 może również pracować w charakterze serwera drukarki sieciowej (port USB), udostępniając funkcję drukowania wielu komputerom w biurze w trybie 24h/dobę.
Dodatkowymi, niezwykle ciekawymi funkcjami są: Bandwidth Management oraz Limit Session. Bandwidth Manager jest narzędziem pozwalającym kreować maksymalny limit transferowanych danych w kilobitach (download, upload) dla każdego użytkownika podpiętego do routera. Możemy zdefiniować 10 zakresów IP/adresów IP i dla każdego z nich przypisać maksymalną prędkość pobierania (Rx) i wysyłania danych (Tx).
Jest to ukrócenie ekspansji łącza przez użytkowników notorycznie ściągających olbrzymie ilości danych z Internetu. Kolejna rewelacja to Limit Session, czyli narzędzie pozwalające definiować ile maksymalnie każdy użytkownik może nawiązać sesji NAT. A więc można ukrócić zapychanie łącza programami P2P, które potrafią nawiązywać jednocześnie do kilkuset sesji.