9Drako
Krasnoludy kontra smok
Słońce paliło niemiłosiernie. Niewielka, cicha dolinka, wypełniona bzyczeniem much zlatujących się do leżącej na środku padliny, zdawała się zupełnie opuszczona. Młody smok nie zastanawiał się skąd wzięła się w takim miejscu martwa owca. Bestia zniżyła lot.
W cieniu rzadkich drzew porastających granice dolinki niemożliwością było dojrzeć stojącego nieruchomo masywnego krasnoluda. Pomimo potu ściekającego mu spod wysłużonej, ale nadal niewiarygodnie mocnej kolczugi, pomimo irytującego swędzenia pod gęstą brodą i marzeń o kuflu zimnego piwa Morin nie opuścił napiętej kuszy nawet na chwilę. Czekał.
W grze Drako jeden z graczy kieruje zespołem trzech krasnoludów, których celem jest pokonanie smoka. Musi tego dokonać w określonym czasie - zanim wyczerpie się talia jego kart - wygrywa wtedy grę. Każdy krasnolud jest charakterystyczny i posiada swoje umiejętności, których odpowiednie wykorzystanie jest kluczem do sukcesu.
Drugi z graczy kieruje smokiem - jego celem jest przeżycie lub pokonanie krasnoludów. Gdy talia kart przeciwnika wyczerpie się - smok odlatuje, a kierujący nim gracz zostanie zwycięzcą. Wygrywa także, jeżeli uda mu się pokonać wszystkich krasnoludów (co jednak zdarza się niesłychanie rzadko, ponieważ smok jest osłabiony i uwięziony na niewielkim obszarze).
Dlaczego zachwycisz się tą grą?
- Wspaniałe grafiki przygotowane przez Jarka Noconia (autora grafik do K2) wprowadzą Cię w świat fantasy, gdzie smoki i krasnoludy nie są niczym nadzwyczajnym.
- Błyskotliwa mechanika stworzona przez Adama Kałużę jest dopracowana do perfekcji - płynna, zbalansowana, a przy tym nieskomplikowana. System zarządzania kartami i specjalnymi zdolnościami pozwoli Ci planować zagrania taktyczne i zaskakiwać przeciwnika.
- Dokładne figurki smoka i trzech krasnoludów zachwycą Cię trwałością i precyzją wykonania.
- Strategia gry krasnoludami znacząco różni się od sposobu gry smokiem. Tego trzeba spróbować!
- Krótki czas gry i szybkie rozłożenie elementów pozwalają sięgnąć po Drako bardzo często.