Olejek Cynamonowy z Kory
INCI: Cinnamonum Zeylanicum Oil
Olejek cynamonowy Dr Beta pochodzi ze Sri Lanki.Jego korzenny zapach przypomina zapach szarlotki z cynamonem.
Sposób otrzymywania: Olejek cynamonowy z kory otrzymuje się poprzez destylację z parą wodną rozdrobnionej kory drzewa cynamonowego.
Właściwości: Antyseptyczny, przeciwzapalny, przeciwbólowy, rozgrzewający, stymulujący.
Zastosowania: Olejek cynamonowy jest jednym z najsilniejszych antyseptyków stosowanych w aromaterapii. Olejek w mieszankach stosuje się przy reumatyzmie, artretyzmie, przeziębieniach, grypie, infekcjach wirusowych oraz zapaleniach gardła i kaszlu. Inne: zaburzenia w krążeniu, stany zapalne skóry, kurzajki.
UWAGA: U OSÓB O WRAŻLIWEJ SKÓRZE NALEŻY PRZEPROWADZIĆ NAJPROSTSZY TEST NA PODRAŻNIENIE.
Przeciwwskazania: Olejek cynamonowy z kory ma silne działanie, nie stosować więcej niż 2 krople na zabieg. U osób o wrażliwej skórze należy przed użyciem mieszanek z olejkiem cynamonowym przeprowadzić najprostszy test na podrażnienia.
Dla przyszłej Mamy: Brak przeciwwskazań.
Czy wiesz, że? Cynamon jest jedną z najstarszych przypraw „korzennych”, a w krajach tropikalnych wykorzystuje się antyseptyczne działalnie olejku przy zapobieganiu zatruciom pokarmowym i niestrawności. W perfumerii nuta cynamonowa pojawia się w wielu znanych zapachach np. Egoiste Chanel czy Opium Y.St Laurent.
Olejek eteryczny cynamonowy Dr Beta jest w 100% naturalny.
W 100% naturalne olejki eteryczne i kosmetyki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane: Złotą Pieczęcią Natury 2009, nagrodami Złoty Kosmetyk i Kryształowe Moździerze przyznanymi na MTF „Lek w Polsce”, tytułem Najlepsze w Polsce, Medalem Europejskim, Złotymi Medalami MTP.
Produkowane zgodnie z normami ISO 9001, przebadane klinicznie sprawdzają się w praktyce. w Lecznicach Rehabilitacyjnych uzyskują wysoką ocenę skuteczności.
Bez konserwantów, barwników i syntetycznych substancji zapachowych sprzyjają utrzymaniu zdrowia, urody i dobrego samopoczucia.
Olejek cynamonowy Dr Beta pochodzi ze Sri Lanki.Jego korzenny zapach przypomina zapach szarlotki z cynamonem.ŁAGODZI: zapalenie gardła, kaszel, reumatyzm, zaburzenia w krążeniu, stany zapalne skóry, kurzajki.
KLASYCZNA AROMATERAPIA POLEGA NA STOSOWANIU NATURALNYCH ROŚLINNYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH W MASAŻU - KĄPIELI - POWIETRZU
MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY - to masaż ogólny całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych. Poleca się stosowanie olejów specjalnie korzystnych dla skóry, lub popularnych olejów jadalnych. Muszą być one świeże i co najważniejsze bez zapachu. Do masażu olejki eteryczne rozpuszcza się w oleju w proporcji 15-30 kropli mieszaniny olejków na 50 mililitrów (około 1/5 do 1/4 szklanki oleju). Do jednego masażu zużywa się mniej więcej 2-3 krople mieszaniny olejków rozpuszczonych w łyżce stołowej oleju roślinnego.
KĄPIEL AROMATERAPEUTYCZNA - to 15-30 minutowe zanurzenie się w ciepłej wodzie, do której dodano 10 kropli mieszaniny olejków na wannę. Przy kąpieli tylko nóg lub rąk należy odpowiednio do pojemności naczynia zmniejszyć ilość olejku. Po kąpieli skóry nie należy spłukiwać tylko wytrzeć. Formą miejscowej kąpieli aromaterapeutycznej jest KOMPRES AROMATERAPEUTYCZNY gdzie stosuje się przykładanie miejscowe ręcznika lub waty nasączonej roztworem 5-10 kropli olejku w połowie szklanki cieplej wody.
AROMATERAPIA W POWIETRZU - to klasyczne inhalacje lub rozpylanie albo odparowywanie olejków w pomieszczeniu, w którym przebywa pacjent. INHALACJE AROMATERAPEUTYCZNE robi się bądź nad naczyniem z gorącą wodą, do którego wkroplono 5-10 kropli mieszaniny olejków, bądź trzymając przy ustach i nozdrzach chustkę, na którą nakapano 5-10 kropli mieszaniny olejków. Typowa AROMATERAPIA W POWIETRZU to rozpylanie olejków rozpuszczonych w wodzie przy pomocy ogrzewanego świeczką KOMINKA AROMATERAPEUTYCZNEGO. W zależności od pomieszczenia stosuje się do 10 kropli mieszaniny olejków na zabieg (raz dwa razy dziennie np. rano i wieczorem).
drbeta.pl