Adrian Kowalski
TEL. 22 [zasłonięte] 30
MAIL: [zasłonięte]@mtj.pl
SKYPE: adriankowalski.mtj
Na pytania odpowiadamy
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:15 do 16:15
wpłata na konto bankowe
FORTIS BANK POLSKA S.A.
13 1600 [zasłonięte] 1[zasłonięte]1690332 [zasłonięte] 223501
Towar wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Towar zostaje wysłany do 3 dni od wpłynięcia
należności na nasze konto.
Sprzedajemy wyłącznie towar
oryginalny.
Na życzenie klienta wystawiamy
faktury VAT lub paragony. Prosimy
poinformować nas o tym przed zleceniem przelewu.
koszty wysyłki podane są zawsze
przy konkretnej aukcji Allegro
KUPUJĄC KILKA PRZEDMIOTÓW
NA NASZYCH AUKCJACH -
ZA WYSYŁKĘ PŁACISZ TYLKO
RAZ!
KLASYKA POLSKIEGO KINA WOJENNEGO
"DON GABRIEL"
-płyta oryginalna
-płyta nowa w folii
REŻYSERIA: EWA PETELSKA, CZESŁAW PETELSKI
SCENARIUSZ: JÓZEF HEN
ZDJĘCIA: KAZIMIERZ KONRAD
MUZYKA: JERZY MAKSYMIUK
OBSADA: BRONISŁAW PAWLIK (profesor Gabriel Tomicki), BARBARA KRAFTÓWNA (Florentywna), RYSZARDA HANIN (Helena), IGOR ŚMIAŁOWSKI (doktor Stanisław Dog-Leśniewski), GUSTAW LUTKIEWICZ (komendant Legii Straceńców), ALEKSANDER FOGIEL (Taborek, sąsiad Tomickiego), ZDZISŁAW KARCZEWSKI (generał), EMIL KAREWICZ (pułkownik Suchecki), WACŁAW KOWALSKI (Hawrot, żołnierz Legii Straceńców), IRENA LASKOWSKA (mecenasowa), IGNACY MACHOWSKI (sekretarz gabinetu prezydenta Starzyńskiego)
PRODUKCJA: Zespół Filmowy "ILUZJON"
ROK PRODUKCJI: 1966
PREMIERA: 01.09.1966
CZAS TRWANIA: 92 min
Lato 1939 roku. Profesor GABRIEL TOMICKI (Bronisław Pawlik), nazywany przez znajomych „don Gabrielem”, spiera się podczas zebrania naukowego ze swoim adwersarzem, doktorem Stanisławem Dogiem-Leśniewskim. Profesor Tomicki jest germanistą wykształconym na niemieckich uniwersytetach w Heidelbergu i Lipsku. Nie wierzy w możliwość rozpętania wojny przez potomków Goethego, Schillera i Hegla...
Doktor Dog-Leśniewski, subtelny znawca kultury francuskiej, jest odmiennego zdania. Zacięte spory, jakie od jakiegoś czasu wiedzie Tomicki z Leśniewskim, nie mają tylko charakteru intelektualnego, lecz również psychologiczny. Tomicki, mężczyzna niepozorny i wątły, na dodatek krótkowidz, ma trudności w kontaktach z kobietami. Dog-Leśniewski jest mężczyzną przystojnym i czarującym, cieszącym się ogromnym powodzeniem u płci pięknej. Tymczasem nadchodzi 1 września. Wybucha wojna. Zafascynowany osiągnięciami ducha germańskiego „don Gabriel” postanawia zaciągnąć się do wojska. Okazuje się jednak, że jest niezdolny do służby liniowej. Podczas jednego z nalotów poznaje w schronie Florentynę – fordanserkę z klubu nocnego „Casanova”. Dziewczyna jest jego sąsiadką, lecz przez całe lata nie zwracał na nią uwagi. Wspólnie postanawiają opuścić pogrążającą się w chaosie stolicę. Dźwigając plecaki, maszerują nocą. Za dnia sypiają po stodołach. Tomicki zakochuje się we Florentynie i dzięki niej leczy swój zadawniony kompleks. Udaje mu się także zaciągnąć do wojska.