DOMEK LETNISKOWY POŁOŻONY NA WZGÓRZU PRZY LESIE, W MALOWNICZEJ, UZDROWISKOWEJ MIEJSCOWOŚCI JAWORZE W BESKIDZIE ŚLĄSKIM.
PARTER TO SALON Z KOMINKIEM, JADALNIA, KUCHNIA I ŁAZIENKA.
NA PIĘTRZE ZNAJDUJĄ SIĘ TRZY SYPIALNIE, W TYM DWIE Z TARASEM.
DZIAŁKA O POWIERZCHNI 9 ARÓW OGRODZONA.
WZDŁUŻ DZIAŁKI PŁYNIE STRUMYK.
DO DYSPOZYCJI GOŚCI GRILL, PALENISKO, HUŚTAWKA, TV(DVB), DVD, KUCHENKA GAZOWA, CZAJNIK ELEKTRYCZNY ITP.
CENA TO 160 ZŁ ZA WYNAJĘCIE DOMKU NA JEDNĄ DOBĘ
(MAKSYMALNIE 6 OSÓB).
W CENIE WLICZONE są WSZYSTKIE MEDIA (PRĄD, WODA, GAZ).
TELEFON : 784 [zasłonięte] 388
Atrakcje w Jaworzu to m.in.:
- amfiteatr
- fontanna z zabłocką solanką termalną
- tężnia solankowa o powierzchni 156 m2
- liczne szlaki rowerowe i turystyczne
i wiele innych
Nasze miejsce to idealna baza do zwiedzania okolicy:
- Wisła 20 km
- Szczyrk 25 km
- Cieszyn 25 km
- Żywiec 25 km
POŁOŻENIE
Jaworze leży w obrębie Pogórza Cieszyńskiego i północnej krawędzi Beskidu Śląskiego.Graniczy od południa i zachodu z Brenną, od zachodu z Bierami, od północnego zachodu i północy z Jasienicą, a od wschodu z miastem powiatowym Bielsko-Biała. Na południu granica biegnie przez szczyty górskie: Palenicy (688 m n.p.m.), Wysokiego (762 m n.p.m.) i Przykrej (824 m n.p.m.). Przez Jaworze przepływają potoki Szeroki i Wysoki, przez Nałęże płynie potok Jasienica (Jasionka). Ponad powierzchnią północnej części Jaworza wznoszą się wzgórza - ?kępy?, zbudowane przeważnie z wapieni (służących jeszcze do niedawna do wypalania wapna): Wawrzyczkowa Kępa, Młyńska Kępa, Kalwaria, Goruszka. Pomiędzy nimi położone jest centrum Jaworza.
ATRAKCJE
Obszar Jaworza odznacza się bogato rzeźbioną i urozmaiconą formą krajobrazu, ponad 15 ha terenów parkowych, z dużą ilością drzew pomnikowych podnosi urok okolicy. Cztery doliny przecinające Jaworze - Dolina Potoku Kamiennego, Dolina Potoku Wysokiego, Dolina Potoku Szerokiego i Dolina Jasionki z bujną roślinnością, wzbogaconą gatunkami chronionymi, są wspaniałymi i często odwiedzanymi miejscami spacerowymi. Południową granicę gminy stanowią szczyty gór licznie odwiedzane przez turystów. Główna, prawie czterokilometrowa ulica Jaworza - Zdrojowa, biegnie od północnej granicy gminy, leżącej przy drodze krajowej Cieszyńskiej, aż do jej granic południowych. Jednym z czterech wzgórz Jaworza widocznym z ulicy Zdrojowej jest historyczna Młyńska Kępa (403 m) położona przy dawnym trakcie cesarskim, zwanym też drogą solną (z gospodą na konie pocztowe). Wyznacznikiem centrum Jaworza, leżącego pod wzgórzem Goruszka (411 m) jest pomnik ofiar faszyzmu, wybudowany w 1946r. staraniem Związku byłych Więźniów politycznych (59 ofiar). Stąd prowadzi droga na Goruszkę, stanowiącą jedyne zwarte stanowisko sosny czarnej w Beskidzie Śląskim. W 2004 roku dokonano przeliczenia tych rzadkich drzew, których jest niespełna 500 sztuk, prawdopodobnie w naszych warunkach nie rozmnażają się z samosiewek. Na szczycie Goruszki stoi licząca około 200 lat glorieta, która w 2003 roku doczekała się konserwatorskiej odnowy. Podczas prac konserwatorskich natrafiono na wyryty pod dachem na jednej z kolumn rok 1798. Wzgórze, z którego roztacza się malowniczy widok na Beskidy, jest miejscem odpoczynku i organizowania imprez wokalnych. Znajduje się tam mały wyciąg narciarski.
SZLAKI TURYSTYCZNE
Szlaki znakowane kolorem czerwonym Jaworze Nałęże: schronisko PTTK na Błotnym Czas przejścia: 2.30 godz. Długość trasy : 6 km Szlaki znakowane kolorem niebieskim Szlak Harcerski: Jaworze Nałęże (baza Hufca ZHP) - Błotny Czas przejścia: 1.30 godz. Szlaki znakowane kolorem żółtym Jaworze Centrum - Przykra - Błotny (schronisko PTTK) Czas przejścia: 2 godz.