|
Pod tym samym dachem, w dwóch odmiennych okresach, wychowały się dwie pokrewne dusze: niemiecka i polska. Książka ta to wspomnienia przez nie spisane o tej samej wsi, tym samym domu, ale innych ludziach. Gisela Herrmann to starsza córka ostatniego pastora we wsi Giersdorf, jej opowieść obejmuje lata 1[zasłonięte]925-19, Barbara Dziewięcka-Figiel to najmłodsza córka pierwszego nauczyciela we wsi Opolnica, jej historia koncentruje się na latach 50. i 60., przywołuje jednak także pierwszych nowych mieszkańców wsi Giersdorf/Opolnica z lat 1[zasłonięte]945-19.
Frank Herbert (1[zasłonięte]920-19) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniósł mu jednak epokowy cykl „Kroniki Diuny” – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu.
Dom Wydawniczy REBIS wyda sześciotomowy cykl „Kroniki Diuny”, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapituła Diuną.
**********
DROGI KLIENCIE, KUPUJĄC KSIĄŻKI NA KILKU NASZYCH AUKCJACH, ZA WYSYŁKĘ PŁACISZ RAZ, LUB - NIC JEŻELI WYBIERZESZ OPCJĘ LIST
|